Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kizárólag, csakis száraztáppal...

Kizárólag, csakis száraztáppal tényleg etetnek emberek?

Figyelt kérdés
Ezen én meglepődtem. Van, aki nem ad a kutyának mellé se jutifalatot, se csontot, se semmit, csak a kimért adag száraztáp és semmi más? Tudom, hogy elvileg minden benne van, de ez nekem akkor is fura. Még a nyúlnak meg a csirkének is adunk a táp mellé kiegészítőnek zöldséget.
2013. jan. 17. 10:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak száraztápot etetek, persze néha becsúszik egy-egy falat maradék a tányérról, pl. kenyér vagy sajt.
2013. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én most igen, de csak azért mert fogyózik. Nemrég került hozzám és egészségtelenül dagi! Később ha lefogyott fog kapni maradékot, meg mindenféle húsokat, csontokat.

A cicáim viszont már örökre csak száraz tápon élhetnek, mert betegek és egy speckó gyógytápot kell enniük sajnos. A következő 1-2 évben egy még csak egy darab husit sem adhatok nekik, semmit. Később talán kiegészítésként kaphatnak heti néhányszor ezt-azt.

Szóval az én állataim egészségügyi okokból esznek csak száraztat.

2013. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Én nem,konzervvel keverem és házi kosztot is kap,tegnap egy tál paprikás krumplit evett nokedlival és kolbásszal.

Természetesen csontot is hiszen kutya!

Imádja a gyümölcsöket,meggyet,szilvát,barackot szóval szinte mindent megeszik.

Golden Retriever a kutyus.

El se tudnám képzelni azt,hogy tömjem bele a száraz tápot.

2013. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

A száraztáp, ha minőségi, semmi gond nincs vele.

A jutalomfalatot pedig tanításhoz használjuk, nem etetéshez.

(Ez nálam lehet tartósítószer mentes kutyaszalámi, sajt, párizsi, virsli, máj, színhús különböző módokon elkészítve, vagy Acana száraztáp.)


Én maradékot nem adok a kutyáimnak, csak ha "minőségi".

Tehát kenyér, tészta, péksütik, diós dolgok, olajos dolgok, krumpli, hagyma, cukros maradékok, és természetesen a csöves csontok vagy a nyers disznó vagy marha csont- és hús felejtős.


A lényeg, hogy se színezék, se ízfokozó, se semmi adalékanyag ne legyen se a tápban, se a jutalomfalatban. (a jutalomban max. néha, ha virslit/párizsit kap.)


Ha a maradék répa, hús, farhát, nyak, rizs, fermentált tejtermék, akkor megkapják.


Konzervet is csak nagyon ritkán kapnak, mert szeretik, de tele van sz.rral.


Csontot hetente-kéthetente kapnak maradéktól függetlenül. Főtt marha- vagy sertéslábszár, farhát, nyak...


Az állatok körében azóta vannak daganatos megbetegedések, amióta színezett, tartósított ételekkel etetjük őket - legyen az táp, konzerv vagy emberi fogyasztásra szánt junk.

2013. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%
Ja ,ma meg túrós palacsintát is fog kapni,mert az készül ebédre.:)
2013. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Na, a krumplit például nem tudják megemészteni, a nokedli pedig üres szénhidrát.

A gyümölcsök közül a szőlőevésbe meg például bele is halhat.

(Csak tájékoztató szándékkal írom.)


Pont a goldenekre jellemző, hogy ha az ember nem egy hordót lát, már fel sem ismeri a fajtát. Tényleg mindent megesznek, de ez nem azt jelenti, hogy mindent oda is kell adni nekik.

A száraztáppal semmi baj, ha minimum középkategóriás.

(és nem akkora sz.r, mint a chappi, darling és társai.)


Ha egy kutya nem eszi a száraztápot, az két dolog miatt lehet:

- nem jó a minősége

- hozzászokott, mint dagadt gyerek a kólához, hogy cukros, zsíros ételeket kap. 1-2-3-4 nap éhezés meg se kottyan nekik, addig ne kapjon mást, ez nem állatkínzás, fogadjunk, hogy megeszi a tápot...

Neki lesz jobb, ha nem szénhidrát- meg zsírbombákkal tömitek. Az életét évekkel rövidítitek így le, és a csontrák kockázatát sem kicsit növelitek.

2013. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

palacsinta detto... cukor cukor hátán.


Ha nem tetszik a száraztáp, a legjobb a BARF szerint etetni. Csak idő legyen rá, hogy megcsinálja neki valaki.

2013. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
Száraztáp (Acana) és Rinti szárított hús a kongba...tényleg nem kap mást, csak ha én nem látom, akkor a férjem ad neki sonkát, pici husit, de lebukik mert a kutya hasmenéssel "árulkodik":)
2013. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Hús, csont(borda,lapocka), és néha házikoszt. de én főzök nekik, ezért ha házi koszt is van azt beleteszem a táljukba, felöntöm vízzel(már nem lesz olyan fűszeres, mintha úgy kapná meg) és arra megy a hús, és a hús mellé mindig más. van, hogy zöldségek, van, hogy tészta, vagy rizs, de néha kenyeret szaggatok bele. A hús mindig állandó, csak a köret más mellé. Imádják, és gyönyörűek.(ezt az állatorvos is megszokta jegyezni)
2013. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
4/8-as pedig a nyers marhacsont - ha jó helyről való - a legegészségesebb fogtisztító!!!
2013. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!