Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana hívők! Hallottatok erről?

Acana hívők! Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam ilyen-olyan kérdésnél rákérdezni hogy ugyan honnan a jófrászból tudjátok az árán és az ajánlásokon kívül hogy ez a táp tényleg olyan jó táp, de vagy nem kaptam, vagy hülye válaszokat kaptam.

Gondoltam végzek egy kis kutatást a saját szakállamra.

A cikk amit linkelni fogok angolul van (érdekes, magyarul nem találtam rá, valakinek elég fontos volt hogy titokban maradjon) , és macskákról szól.

De a gyártó ugyanaz, és általában kutyáknál ajánljátok.


[link]


Aki nem tud angolul annak röviden és tömören: pár hónappal azután hogy a táp belépett az ausztrál piacra, a macskák ataxiás és paralízises tüneteket produkáltak. A tünetek egyértelműen a táp fogyasztásához kapcsolódtak.

Mint kiderült, a tápot gamma sugárzással hőkezelték, még csak meg sem felelt az ausztrál követelményeknek, azonnal visszahívták.

A macskák akik fogyasztottak a tápból, agykárosodást szenvedtek (hátsó végtag görcsök, ataxia, teljes bénulás).

A fertőzött macskák kb. 25%-a azóta meghalt.


Ha jól olvastam a probléma 2008-ban volt, angolul rákeresve igen tekintélyes mennyiségű infót lehet kapni, tehát nem kacsa.


Aki ezek után ugyanúgy ragaszkodik a táphoz, azt végülis megértem.

De ezek fényében talán már nem olyan meglepő, hogy sok kutya nem bírja mert "túl jó táp".


Kérdésem a véleményeteken kívül továbbra is az lenne hogy a tenyésztői ajánlásokon, az árán, és a bújtatott reklámokon kívül honnan veszitek hogy ez a legszuperebb táp? Honnan lehet azt tudni?


2013. jan. 17. 11:27
1 2 3 4 5
 1/49 compactegon ***** válasza:
100%
közel sem a legszuperebb (bár több tucat fajta létezik ebből is). a "hagyományos" sima adult dog pl. a középkategória teteje.
2013. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, az én kutyám már több mint 2 éve Acanát eszik -többfélét is kipróbáltunk - marha érzékeny típus -yorkshire terrier - gondolhatod, hogy alaposan megnéztem mindig, hogy mit adok neki enni.

SOHA SEMMI PROBLÉMA NEM VOLT a táp miatt......sőt mikor a dokinénink - akit egyébként nagyra tartok - mindenáron rá akart beszélni az RC gyógytápra mert bőrproblémája volt kis korában -és a nyomsára vettem neki 2 kg-ot ebből a rizses, kukoricás vacakból világosbarnát kakilt - ez azért nem igazán természetes nem? és visszatértem az acanára minden rendben lett.

Én nem mondom, hogy ez a világszuper táp, stb., de mindenféleképpen kitönű minőségű tápnak tartom és látom is az eremdényét a kutyámon.


Ha valami ennyir életveszélyes, akkor nem igazán gondolom, hogy ennyire elszigetelt módon jelentkeznék, illetve világszerte okozhatna problémát.


Ellen lobby mert az Acanát kezdték fölfedezni és egyre többen fogyasztják.......szerintem:)

2013. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem is feltételeztem hogy minden állatnál problémák jönnének elő (Isten ments) :)

De akárhány eteéssel kapcsolatos vita alakul ki, mindig és mindig előkerül az Acana.

Én etettem már macskát kutyát külön neki főzött házikoszttal (abban legalább tényleg tudom mi van), de macskát etettem már Whiskas-szal is, és ugyanolyan egészséges volt mint előtte.

Tehát ez nem a legjobb érv, ha egyszer a "szar tápok"-nál sem szokott lenni probléma.


Én még mindig ott tartok hogy mivel különb egy Acana egy kevésbé felkapott és drága tápnál, összetevőit nézve én nem találtam semmi különbséget.

2013. jan. 17. 11:38
 4/49 A kérdező kommentje:
Kivéve a gammasugárzást :DD
2013. jan. 17. 11:39
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem látod a különbséget az összetevőit nézve akkor nem tudok mit mondani.

Azért azt hozzátenném, hogy én pont nem az a gazdi vagyok aki Acana mániás, egyszerűen csak azzal etetek, mert bejött és kész:)


Azt más sokaktól hallottam, hogy ezzel-azzal etet mégis milyen szép a kutya, macska szőre stb. Én pld. ezzel nem értek egyete, hogy bár befolyásolhatja - nagyon is - az étel a kutya küllemét - de lássuk már be hogy ez elsősorban genetikai kérdés.


Az én kutyám úgy volt szörtűszőatkás, hogy nem hullt el a szőre, olyan minőségű, ahogy a nagykönyvben van írva, de korpázott iszonyatosan és mikor rendbejött ugyanolyan szép volt mint bármikor....

2013. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, de még mindig nem a tapasztalatokra lennék kíváncsi, hanem a konkrét válaszra a konkrét kérdésemre.

Egyébiránt itt egy fórum ha az jobban tetszik :)


[link]


Engem ez a részlet fogott meg a legjobban:

"Some of us have had pets die, have pets who have been harmed, or have pets who have been permanently maimed by pet food. This is how my cat, Colette, is today after eating gamma irradiated food – in a wheelchair, rear legs paralysed and urinary incontinent."


ÉRtem én hogy jó tapasztalatod van a táppal, és örülök hogy jól van a kutyusod. Maradjon is így.

De kérdésem továbbra is, a tapasztalatokon KÍVÜL mit lehet felhozni az Acana táp mellett?

Én úgy látom hogy lassan már csak nálunk élnek meg.

Úgy látszik ezt az országot elkerülik a hírek.

2013. jan. 17. 11:49
 7/49 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom igaz-e ez a dolog + én sem vagyok acana hívő, pláne h még soha nem etettem ezzel.


De elég csak megnézni az összetételét, persze nem mindegy, hogy melyik fajta acanáról van szó, mert van köztük olyan is, aminél pl. jobb a Brit Care.

Amit én kinéztem, az a kacsás-körtés Acana, de ezt még nem lehet itthon kapni tudtommal. Ha arra kényszerülnék, hogy táppal etessek, akkor azon lennék, hogy megszerezzem neki vhogy...

2013. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Én sem etettem még vele.

Ha valamiért nem tudnék az ebnek én magam főzni, akkor valószínűleg én is keresnék valami drága és jó tápot, de tapasztalat hogy sosem azt amit mindenki ajánl.

Már vagy 100 oldalt átböngésztem, a hír igaz.


De látom te érted a kérdésemet, konkrátan mit kell nézni az összetevőknél? Tudniillik se állatorvos, se biológiai analitikus nem vagyok :)

Csak hogy képben legyek, ha kéne.


Az biztos hogy ezek után Acanát tényleg nem veszek, biztosra megyek.

2013. jan. 17. 11:59
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Az első helyen az összetevők között mindig az áll, amiből a legtöbb van benne, majd fokozatosan csökken. Ha pl. hús áll az elején, az sem mindegy, hogy milyen formában (húsliszt, hús, dehidratált hús), ezt pontosan nem tudom hogy van, de az biztos, ha simán pl. 42% csirke hús van feltüntetve, akkor az nem jó, mert veszít a nedvességéből és ez az arány csökken. Ha húsliszt v dehidratált hús van, az már jó. Ha jól emlékszem a dehidratált hús a legjobb...

Aztán figyelni kell arra is, h hiába van elöl pl. a csirke hús, utána következik a kukorica, rizs, burgonya, ilyesmi, összességében simán lehet, hogy több van belőlük a tápban, mint húsból. És hát ugye a kutyáknak leginkább húsra van szükségük.


Nézd meg ezt összehasonlításként, ez az Acana Grasslands tápjának összetevői:

"Friss csontozott bárány (11 %), dehidratált bárány (10 %), dehidratált kacsa (10 %), dehidratált fehér húsú halfajták (10 %)*, borsó, vöröslencse, lóbab, friss burgonya, friss csontozott kacsa (3 %), friss egész tojás (3 %), friss csontozott süllő (3 %), kacsazsír (3 %), heringolaj (3 %), lucerna, friss báránymáj (2 %), heringhúsliszt (2 %), borsórost, friss alma, friss körte, friss édesburgonya, friss úritök, friss pézsmatök, friss paszternák, friss sárgarépa, friss spenót, tőzegáfonya, kék áfonya, moszat, cikóriagyökér, borókabogyó, angyalgyökér, körömvirág, édeskömény, borsmentalevél, levendula, rozmaring, A-vitamin-kiegészítő, D3-vitamin-kiegészítő, E-vitamin-kiegészítő, niacin, riboflavin, folsav, biotin, B12-vitamin-kiegészítő, cink-proteinát, vas-proteinát, mangán-proteinát, réz-proteinát, szelénélesztő, szárított Enterococcus faecium erjesztett készítmény."


Van benne husi, van benne zöldség-gyümölcs, vannak benne gyógynövények és egyéb kiegészítők, minden, ami kell egy kutyának.


És nézd meg ezt a tápot, ez a Dog Chow tápja:

"Gabonafélék (min. 4% rizs),

hús és állati termékek,

növényi fehérje kivonatok,

olajok és zsírok,

növényi eredetű összetevők (min. 0,5%-os a cukorrépa-pép),

hal és haltermékek (min. 4% lazac),

ásványi anyagok,

zöldségek (min. 0,5% Cikória)."


Egyrészt elöl van a gabona, abból van benne legtöbb. Másrészt a hús és állati melléktermékekben a tolltól, bőrtől, körömtől kezdve minden benne van. Most erre mondhatnék még durvábbat is, de inkább nem írom le. Lényeg a lényeg, hogy arra is nagyon kell figyelni, hogy az is meg legyen jelölve, milyen fajta állat húsát tartalmazza a táp. Ha nincs feltüntetve, én nem venném meg.

2013. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:49

És, ha ide is bejutnak a hírek? Akkor mi van? Ha megelégedéssel etetik bármelyik tápot, akkor írhatnak akármit róla, hogy a világ másik végén mi is lett a gond. Amúgy a legtöbb tápot nem is az anyaországból szállítják. Ha már jobban befutott egy táp, régiónként létrehoznak egy -egy üzemet. Ott pedig hiába ugyanaz az összetétel, technológia, mégis vannak eltérések az eredetitől.

Amikor az Acana a magyar piacon kezdett ismertté lenni, jött a marhavész mizéria. Leállt a szállítás, mert európai gyárban készült az európai piacra szánt táp. Küldtek hajóval EREDETI, amcsi tápot. Totál más csomagolás. Totál más volt a szemek minősége fogásra is.

Nagyon sok manapság a laboratórium, a kutató, akik éppen egy bizonyos dologra ráállnak és utána kihozzák az eredményüket. Aztán majd egy másik csoport hamarosan egész más eredményt publikál.

A kutyák emésztése egyéni. Egyiknek ez jön be, a másiknak amaz.

A kutatások régebben megállapították, egyél margarint, ne vajat. Aztán nem is olyan régen szépen előálltak olyannal, hogy a margarin ezt, meg azt okoz, egyél vajat, mert az a jó.

Oly rövid egy kutyaélet. Ha egy kutya bizonyos étrenden egészséges, a gazda meg van elégedve a vitalitásával, küllemével is, akkor minek változtasson?

2013. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!