Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított szuka kutyánkat...

Puhl Erika kérdése:

Ivartalanított szuka kutyánkat, nem hagyja békén a kan kutyánk, olyan mintha tüzelne. Ez most már mindig így lesz?

Figyelt kérdés
2 és fél éves dobermann szukánk tavaly nyáron lett ivartalanítva. Azóta másodszor mennek a cirkuszok a kan beagle-vel, mert az nem hagyja békén, olyan mintha tüzelne. Bent vannak velünk, ezért nincs alvás most megint második napja. Gyakorlatilag pont ettől szerettünk volna megmenekülni a beavatkozással. Azon kívül újabban bepisil, de nem állandóan, így reménykedem, hogy nem inkontinens. Felvetették, hogy lelki beteg . Lehet, hogy túlszeretgetjük?

2013. jan. 17. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
A kant is ivartalanítani kéne, és akkor nem lesz így.
2013. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom a szuka kutyák ivartalanításának lehet műhibája az inkontinencia, és ritkán előfordulhat olyan is, hogy a petefészek egy darabkája, vagy a petesejt benne "felejtődik" a hasüregben. Így tovább termelődnek a nemkívánatos hormonok, és folytatódik a tüzelés is, csak a szuka már nem fogamzóképes. Ilyenkor sajnos nem nagyon van mit tenni, de persze egyáltalán nem biztos, hogy ez a probléma.

Nekem macskáim vannak, ivartalanított kandúr és nőstény, és mégis minden éjjel "bagzanak"... Tiszta őrület.

Én azért biztos ami biztos alapon a kant is ivartalaníttatnám, hátha...

2013. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kan ivartalanítása tényleg segítene ezen. És neveljétek meg! Az piszok nagy szemtelenség a részéről, hogy előttetek próbálkozik a fedezéssel. Ne hagyjátok neki.
2013. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Beszéltem állatorvossal az imént / aki a műtétet elvégezte/, ő azt mondja, h a mellékvese is termelhet hormont, ami ezt okozza.Felvetettem az inkontinenciát is, de azt mondja, ha nem állandó a probléma, akkor nem az. Mindegy , sehogy nem jó. Sajnálom a kutyát is , meg magunkat is :/. A kan meg már így is nagyon kövérke, nem tudom mi lenne vele egy ivartalanítás után. Sír a kajáért.

Meg szívbeteg is. Féltem a műtéttől.

2013. jan. 17. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

"A kan meg már így is nagyon kövérke, nem tudom mi lenne vele egy ivartalanítás után. Sír a kajáért."


Ne haragudj meg, én nem vagyok egy nagy kutyaszakértő, de még én is megmondom, hogy ezt nagyon elrontottátok!

1: Mégis mi lenne vele az ivartalanítás után? Ha eleget lenne sétáltatva és mozgatva nem lenne dagadt... :o Semmit nem fog befolyásolni az ivartalanítás...

2: Mi az, hogy sír a kajáért? Annyit eszik, amennyit adtok neki és kész. Rá van írva a táp zacskójára hogy mennyit kell neki adni, attól ne kapjon többet. Ha sír akkor sír, meg kell tanulnia, hogy nem kunyerálhat ételt!

3: Így már azon sem csodálkoznék, ha csak dominancia fitogtatásból hágná a szukát, aminek meg nincs köze a tüzeléshez, ebben az esetben pedig nektek kellene helyre tenni az elkényeztetett kant.

2013. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, én nem a mellékvesére tippelnék, hanem hogy véletlenül bent maradhatott egy pici darab petefészek. Én is így jártam, még vérzett is kicsit, pedig kivették a méhet, meg is ijedtem nagyon. A doktornő progeszteron tesztet csinált, azt mondta olyan volt a hormon-szintje, hogy normál esetben azt mondaná, most kell vinni fedeztetni..... Neki a méhét eltávolították?
2013. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok! Kivételesen nem a kérdés felvetőjéhez, hanem az 5. válaszolóhoz (aki pontokba szedte észrevételeit) szeretnék egy-két szót intézni.

Azért írok, mert kicsit fellengzősnek érzem a válaszodat. Véletlenül ismerem a kérdező hölgyet, és véletlenül én is kutyabarát és kutyatulajdonos vagyok.


1. A hölgy rendszeresen és alaposan megsétáltatja és futtatja a kutyáit, ráadásul nem úgy fogalmazott, hogy a beagle dagadt, hanem azt írta: kövérke. Szerintem az egy ésszerű elvárás lenne, hogy talán te is így fogalmazz, mert a stílusod bántóan hat.

2. Nincs ráírva semmi a táp zacskójára, mert ő nem az a fajta "odalökök nekik valami túltartósítószerezett förtelmet" típus, hanem külön főz a kutyái számára. A kutyákat alapból nem eteti túl, általában normális adagot kapnak naponta egyszer vacsorára, mégis, egyikük tény, hogy túlsúlyos, és valóban előfordul, hogy sír a kajáért. Olyankor néha megesik rajta a szíve, hiszen nem azért tartja őket, hogy móresre tanítsa, ráadásul végtelenül szereti őket. Lehet, hogy ez nem jó, de a kutya már nem kölyök (sőt), ráadásul ezzel a válaszoddal nem segítettél túl sokat, nem ez fogja megoldani a problémát.

3. Nem hágja a nagylányt, csak sír. Nem dominancia-fitogtatásból, hanem pont a kielégítetlen ösztönei miatt.A kutyák amúgy teljesen jólneveltek. Tény, hogy nem vasszigorban élnek, de nem kutyakiképző tábort üzemeltet a kérdező.


A válasz stílusára nem ártana odafigyelni. Többet árthatsz, mint amennyi hasznot hajtasz vele. Lehet, hogy nagyobb szigorra lenne szükség, ha nem is vasszigorra, ezt nem vitatom. De ezt már leírta előtted például a második hozzászóló. Normális stílusban.

2014. márc. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!