Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtolás, meghajtás?

Megtolás, meghajtás?

Figyelt kérdés
Segítsetek nekem. Sok válaszban olvasom, hogy jó módja ez a behívás megtagadásának büntetéséhez, de nem tudom mit kell csinálni, hogy hajtod meg, megkergeted vagy mi

2013. jan. 17. 15:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Húúú, ez engem is érdekel, köszi hogy feltetted a kérdést. :)
2013. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
81%

Ez az a kérdés, amikre nem fogtok sajna kielégítő választ kapni. Én is próbáltam már infókat szerezni tükörsulisoktól levélben, de annyira összetett a dolog, figyelni kell a kutya reakcióit, tudni kell mikor kell abbahagyni, hogy nem fogják leírni, ti pedig rendesen megérteni és túl is hajthatjátok a kutyát, amiből gond lehet.

Szerencsére most már lehetőségem van rá, hogy beiratkozzunk egy tükörsuliba és megtanítsák ezeket is :)

2013. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
De magára a cselekvésre vagyok kíváncsi, hogy mit csinálsz vele? Megkergeted? Vagy mi?
2013. jan. 17. 15:26
 4/43 anonim ***** válasza:
27%
Én nem gondolnám h ezt ne lehetne leírni normálisan és rthetően, egyszerűen féltik a "titkukat", mintha valami misztikumot hajtatnának végre... Érdekes Monty Roberts is közkinccsé tette a join up-ot (csatlakozást), pedig annak is vannak buktatói, de aki betart bizonyos szabáylokat nem tudja elrontani. Ez inkább marketing h nem adják ki, h menj hozzájuk. Jogos. A világot a pénz mozgatja...
2013. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
De mégis úgy nagyjából mi az? Azt nem hinném hogy meg kell kergetni a kutyát, hiszen az játék. :)
2013. jan. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
remek
2013. jan. 17. 15:30
 7/43 anonim ***** válasza:
85%

De, valami olyasmi egyébként, csak nagyon nem mindegy, hogy te mit közvetítesz a testtartásoddal és mindennel együtt a kutya fele és figyelni kell a kutya reakcióját is, hogy mikor kell visszább venni. Ezeket szerintem nem lehet elmagyarázni pár mondatban. Én amúgy tök megértem. Én nem oktatóval beszéltem, hanem tükörsulis "tanonccal", neki aztán nem fűződik hozzá érdeke, h tükörsuliba menjünk, pláne azért is, mert nem is egy helyen lakunk...


Amit el lehet magyarázni egyszerűen és nem lehet elrontani, abban segítenek is.

2013. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem megkergetem, csak tolom. Nagy, fenyegető testfelületet mutatva, hangoskodva, minden olyan testjelet bevetve amivel dominanciát sugárzok felé elzavarom a kutyát, amíg az fel nem adja. Tudni kell reagálni a kutya viselkedésére, értelmezni kell a jeleit, tudni kell a megfelelő időben abbahagyni. Utána pedig minden esetben ki kell oldani a kutyát, hogy ne maradjon benne a feszkó, mert az semmilyen szempontból se jó. Én úgy tanultam meg, hogy az oktatók 15-20 percen át ott jöttek mögöttem és mondták mit csináljak, kommentálták mi történik éppen és arra én mit reagáljak.

Nem titkos ez, csak én azért nem szeretem leírni, mert egyrészt nem tudom minden részletre kiterjedően megfogalmazni, másrészt nem venném a lelkemre ha a hülye tanácsom nyomán valakit megharapna a kutyája vagy esetleg a kerítésen átugorva kivasalná egy arra járó autó. Honnan tudhatnánk, hogy a kérdező kutyája milyen és hogyan reagálna egy ilyen büntetésre? Ráadásul az emberek hajlamosak olyankor is alkalmazni a büntetést, amikor nem szükséges. Ráadásul ha nincs aki megtanítson rá, nem fogod tudni mikor elég, simán túljár az eszeden a kutya, megadó testtartást vesz fel és azt hiszed, hogy nyertél. Holott ő nyert. A kutyázást az alapoktól kell tanulni, nem a legerősebb büntetés alkalmazásával kell kezdeni, mert nem biztos, hogy jól sül el a dolog.

2013. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 zsuzsabazsa ***** válasza:
17%

Gondolom itt a gazdához zavarják a kutyát.


Mi régen úgy csináltuk a sulin, hogy egy személy a kutya mögött helyezkedett el behívásnál. És ha a kutya behívásra nem indult el akkor a segéd hátulról kissé spicre vette a kutyát, hogy ösztökélje a bemenetelre miközben a gazda hívja.


A másik módszer az volt, hogy a kutya hívásra elindult, de nem a gazda felé hanem egészen másfelé. Ilyenkor hajtottuk meg a kutyát a gazdához.

A kutya mikor beért a gazdához ő megdicsérte. tehát a cél az volt a hajtással, hogy a gazdánál biztonságban érezze magát a kutya.

2013. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

#5.válaszoló!


Az előttem író válaszoló tökéletesen összefoglalta a lényeget...ezt LÁTNI KELL :)


Egyébként sokszor hallottam már, hogy a gazdi aztán tényleg, hűha komolyan gondolva a büntetést, meghajtotta, megtolta VOLNA a kutyáját, de ő játéknak vette és kergetőzés lett belőle :D Magyarul bünti helyett játszott a gazdi a kutyával, még ha az ember nem is annak gondolta :D

Ilyenkor mondom, hogy HITELESEN, minden dühünket a kutyára ontva kell büntetni, de ÉSSZERŰEN, tehát tudatosan, nem indulatosan. És EZ a marha nehéz...

2013. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!