Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok a bélférgekről?

Mit tudtok a bélférgekről?

Figyelt kérdés

Én kb. annyit, hogy nem jó ha van, mert bele is pusztulhat egy állat, ember is megfertőződhet vele.

Megörököltem egy kutyát és egy macskát is. (Ne kérdezzétek hogyan-honnan, bonyolult... igyekszem róluk megfelelően gondoskodni, csak most segítség nélkül nehéz.) Még mindkettő kölyök. A kutyus 7 hónapos, a cica 4-5 hós lehet.

A kutyus 2 hónapja van nálam. Szobatiszta, az udvaron végzi kis- és nagydolgát. Napközben kint van, az éjszakákat bent tölti.

A macska alomra jár, szobacica, még nem ismeri a külvilágot. Kb. 3-4 hete lehet nálam.


A kutyát rendszeresen vitték exgazdái állatorvoshoz, és én is.

A cicát még nem volt módomban elvinni, sajnos betegség miatt nem is tudom 1-2 hétig. És arról sem tudok semmit, hogy az előző helyén vitték-e. :(


A kutya rendszeresen rájár az alomra, és eszegeti a macskakakát, amit nem vettem észre, és ott maradt. Csak akkor tudom fegyelmezni, ha látom, hogy mire készül.


Most nagyon megijedtem. Ma reggel tele volt fehér kb. 1 cm-es férgekkel a macskakaka. Eddig még nem vettem észre, hogy férges lett volna. És szégyen, de eszembe nem jutott, hogy féregteleníteni kellene, hiszen jóétvágyú, virgonc volt amikor idekerült, és most is az, meghát szobacica... és jó húsban van, pedig nem etetem agyon.


Attól félek, hogy a kutya benyalta a férgeket, ámbár még az ő kakijában sem találtam.

Mint írtam a kertben végzi a dolgát. Sokat esik a hó, nem mindig veszem észre a napi adagját. Ebben az időben meddig élnek a férgek, ha már kint vannak? Nem szeretném, ha újra és újra felülfertőződne.


A macskával most azt csinálom, hogy az almostálcát áthelyeztem egy kutyamentes helyre. Kevés almot rakok bele és amint kakál, kifogom szedni és domestossal kimosom az almost.


Ez így jó lesz addig az 1-2 hétig, amíg nem tudok menni?


2013. jan. 17. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A bélférgek undorító mocskos kis állatok.


A megoldás: Vermox

2013. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%

Én kb. annyit, hogy nem jó ha van, mert bele is pusztulhat egy állat, ember is megfertőződhet vele.

Megörököltem egy kutyát és egy macskát is. (Ne kérdezzétek hogyan-honnan, bonyolult... igyekszem róluk megfelelően gondoskodni, csak most segítség nélkül nehéz.) Még mindkettő kölyök. A kutyus 7 hónapos, a cica 4-5 hós lehet.

A kutyus 2 hónapja van nálam. Szobatiszta, az udvaron végzi kis- és nagydolgát. Napközben kint van, az éjszakákat bent tölti.

A macska alomra jár, szobacica, még nem ismeri a külvilágot. Kb. 3-4 hete lehet nálam.


A kutyát rendszeresen vitték exgazdái állatorvoshoz, és én is.

A cicát még nem volt módomban elvinni, sajnos betegség miatt nem is tudom 1-2 hétig. És arról sem tudok semmit, hogy az előző helyén vitték-e. :(


A kutya rendszeresen rájár az alomra, és eszegeti a macskakakát, amit nem vettem észre, és ott maradt. Csak akkor tudom fegyelmezni, ha látom, hogy mire készül.


Most nagyon megijedtem. Ma reggel tele volt fehér kb. 1 cm-es férgekkel a macskakaka. Eddig még nem vettem észre, hogy férges lett volna. És szégyen, de eszembe nem jutott, hogy féregteleníteni kellene, hiszen jóétvágyú, virgonc volt amikor idekerült, és most is az, meghát szobacica... és jó húsban van, pedig nem etetem agyon.


Attól félek, hogy a kutya benyalta a férgeket, ámbár még az ő kakijában sem találtam.

Mint írtam a kertben végzi a dolgát. Sokat esik a hó, nem mindig veszem észre a napi adagját. Ebben az időben meddig élnek a férgek, ha már kint vannak? Nem szeretném, ha újra és újra felülfertőződne.


A macskával most azt csinálom, hogy az almostálcát áthelyeztem egy kutyamentes helyre. Kevés almot rakok bele és amint kakál, kifogom szedni és domestossal kimosom az almost.


Ez így jó lesz addig az 1-2 hétig, amíg nem tudok menni?

2013. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyél nekik féregtelenítő tablettát, pár száz Ft állatorvostól vagy állatpatikában. Ha kevés féreg van bennük nagy bajuk nem lesz, de erős fertőzöttségbe bele is pusztulhatnak, legalábbis a macska. De nála nincs ilyen, akkor lenne más tünet is. 1-2 hétig kibírják.

A cicát később ivartalanítani kell, mert hamarosan, kb. fél éves korától ivarérett lesz, főleg lakásban, mert jelölni fog, meg kéne ezt előzni. Persze kinti macskát is kell ivartalaníttatni.

2013. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond, féregirtó menjen mindkettőnek, két hét múlva meg kell ismételni. Addig is simogatás és alomtakarítás után moss alaposan kezet.
2013. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1: "A bélférgek undorító mocskos kis állatok."


Szerinted. És vajon hogyan látja ezt a kérdést egy bélféreg?

Az hogy szerinted mik a bélférgek, egyébként sem releváns a témát illetően.


Kérdező, javaslom szedd össze egy nejlonzacskóba a macskakakit (úgy, hogy látszódjanak a férgek), és mutasd meg egy állatorvosnak. Kérj tőle javaslatot gyógyszerre, és annak használatára mind a kutyát, mind a macskát illetően.


Olyan bélféreg nem nagyon van, ami egy-két hét alatt elintézne egy állatot, főleg úgy nem, ha annak az állatnak jó a közérzete és jó húsban van.

2013. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!