Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért bánik velem máshogy a...

Mért bánik velem máshogy a kutyánk?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves Sárpej és Spániel keverék herélt kutyánk, velem másképp bánik, mint anyuval, akit a gazdájának fogadott el, pedig én vagyok vele itthon többet, sose vertem nem vagyok ennek a módszernek a híve, sőt ellenzem. De ha nem teljesül az ő akarata, akkor ugrál rám és harap, sőt morog is, alacsony a termetem így el is lök. Bár volna egy tippem, amikor így viselkedik velem és anya itthon van, mindig ő szól rá, ő fegyelmezi, egyből reagál, nekem nem engedi, pedig szerintem nekem kéne, ha valakinek van, tippje mit tehetnék, nagyon örülnék, nekem ő az első kutyám, anyunak nem.
2013. jan. 17. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
hát figyelj én se tudom de mióta van ott? mert lehet egy régi emlékre emlékezteted vagy volt egy lány aki verte és rád hasonlít! vagy nem foglakozol annyira vele mert minden percben ott kell az ilyen fajta kutyák mellet lenii! csak ennyit akartam! lehet hogy tudtam de lehet hogy nem tudtam segíteni! ha nem tudtam akkor sajnálom! na szia!
2013. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A szomszédban született, én egész nap itthon vagyok betegség miatt, csak orcoshoz járok el, nagy kertünk van, napi 24 óráig ott vagyok vele,ennél többet nem lehet, tudom hogy sok törődés kell neki mert utánna olvastam a fajtának is és mindenek nem tudom mi lehet, mikor még nem volt kiherélve aggresszívabb volt, még anyut is meharapta és be kellett vinni ügyeletre, ezért is kellett ez a beavatozás, azért köszi a tanácsért
2013. jan. 17. 16:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezt semmiképpen nem hagyhatod, te is ugyanúgy gazda vagy,mint az anyukád.Nálunk is anyu foglalkozik vele többet,de rám is ugyanúgy hallgat, ha felugrál rád, vagy morog,az azt jelenti, lejjebb vagy a rangsorban, mint a kutya. Ilyet nem szabad hagyni, én sem vagyok a verés híve, így, ha nevelem, azt szoktam, hogy összefogom az orrát és megszorítom és addig úgy tartom, amíg fel nem fogja, hogy én vagyok a főnök.
2013. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyébként,azt írod, sokat törődsz vele, de neveled is? Ilyenek, hogy ül, fekszik, hozd vissza a labdát stb.Mert szerintem, ez közelebb hozhatja a kutyust és a gazdát, ha neveled és meg is jutalmazod, ha pl. leült.
2013. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Frizbizünk az udvaron, sajnos még az ül nem igen megy neki és a gyere ide se sokszor, jutalomfalatot kap ha jó, de időként a labda és a drizbi se érdekli, mint aki kicseréltek vágtat az udvaron oda - vissza és morog közben, pedig egy lélek sincs a környéken, nem zavarta meg senki. köszönöm mindenki tanácsát
2013. jan. 17. 17:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon következetesen kell vele fellépned, a tippekkel hogy hogyan kerülj a kutyád fölé a rangsorban tele van a internet, melegen ajánlom.


Gyerekkoromban anyukámnak is volt egy ilyen pulija, sokat nem foglalkoztam vele de egy idő után elkezdte bevédeni anyut mikor aludt, nem lehetett bemenni a szobájába, nem lehetett felvenni a papucsát, egyszer konkrétan a fogait a mellkasomnál csattogtatva szorított a falhoz. Hiába na, anyu nem értett hozzá, én meg gyerek voltam. Nem kívánom neked is ugyan ezt, szóval sürgősen szüntessétek meg ezt az állapotot.

2013. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Wintersunset: Anya kabátjában mentem ki az udvarra sz volt kéznél, és tényleg van benne valami, mert néha ha közelítek anya felé odajön és elé áll, ha cicát simogatja anyu akkor is oda megy közéjük, egyébként jól kijönnek a cicussal is, csak anya szobájába nem engedi be, köszi hogy ezt leírtad és meg nézem a neten az oldalakat remélem még nem késő változtatni
2013. jan. 17. 17:18
 8/13 anonim ***** válasza:
A kutya életéből teljesen kimaradt a nevelés. Ezt be kellene pótolni mi hamarabb. Csak könyvekből, internetről nem lehet megtanulni kutyát nevelni, így én azt javaslom, hogy keressetek fel egy jó kutyasulit, ahol képesek kifejezetten az ilyen problémákon segíteni. A gazda elleni agresszió a lehető legdurvább gond, ne hagyjátok függőben!
2013. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 barbi930218 válasza:
Az a baj hogy nem téged tekint a falkavezérének, téged csak a falka tagjának tekint ahol te a kutya alatt vagy.Valószínű hogy anyukádat tekinti főnöknek.Próbáld meg visszavenni a főnökségedet.
2013. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az anyukája felé is volt már agresszió. A kutya egyszerűen neveletlen, elkényeztetett vagy ideggyenge.

Kérdező, mennyit foglalkoztok vele? Mennyit viszitek sétálni? Mennyit dolgoztok vele?

2013. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!