Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megütésével miért...

A kutya megütésével miért hatásosabb a nevelés?!

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem verem a kutyámat.

DE

Végignéztem az összes ceasar millanost videót, 3 hónapig próbáltam a módszerét... baromi lassú, pl hogy "pórázon ne engedd hogy eléd menjen".... kb kivitelezhetetlen egy makacsabb ebnél.... Ha rákoppintok (Nem fájdalmat okozva!!), mintegy figyelmeztetésként az orrára AZONNAL CSINÁLJA AMIT KELL. Összesen 2x adtam neki nagyobb pofont (nem sírt, csak egyből a helyére ment), azóta nem csinálja azokat a dolgokat....


A nagypapám (7 kutyája van...) mindig a veréssel való nevelést részesítette előnyben.... és olyan engedelmes kutyákat én még életemben nem láttam. Nem rezzenek össze a gazdi minden mozdulatára, tehát nem rettegnek tőle.... Szerintetek melyik az eredményesebb nevelés?

Még egyszer leszögezem, sem én sem a nagypapám nem VERJÜK a kutyát.


2013. jan. 17. 16:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
37%
Egyszer se ütöttem még meg a kutyám és olyan mint egy kisangyal.. pedig hidd el az enyém makacs fajta^^
2013. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiatal kutyám a szóból is ért, ettől függetlenül meg szoktam paskolni a farát. Csat úgy barátságból, nem erővel, ha rosszat tesz, aztán bezavarom a helyére. Séta közben csak akkor jön elém, ha keskeny a járda, ennyiről takarították le a havat. De mert kan, igenis megszagol mindent és jelölget, ez ösztönös cselekvés, ebben nem szabad korlátozni.
2013. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
Előző kutyánkat sintértelepről mentettük ki, csak itthon derült ki, hogy csúnya ütésnyomok voltak rajta. Mindenre támadott, ami botra hasonlitott, seprőnyélre is. Nagyon nehezen hitte el, hogy mi nem fogjuk bántani. Egyes vadászok korbáccsal és bottal ütik-verik a vadászkutyákat, így "idomítják". Adnék én nekik botot a hátukra.
2013. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
49%
A kutya megütése soha nem a járhatóbb út.
2013. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem hatásosabb, talán a magabiztos fellépés miatt lesz hatásosabb. Én pl. összefogom az orrát, ha olyat tesz, amit nem kéne és eddig bevált. Csak sokan elkényeztetik a kutyát és ez felborítja a rangsort, ez az, amiről Cesar Millan is beszél. A falka fontos a kutyának és azok a kutyák, akik fegyelmezve vannak és tudják hol a helyük, kiegyensúlyozottabbak a többinél.
2013. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%
De ez nem a verés miatt van, hanem a magabiztosság miatt, ebben biztos vagyok!
2013. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a többi módszert inkább csak próbálgattad, nem párosult mellé olyan fellépés, mint az orrakoppintás mellé. Abból kiindulva ahogy Cesar megrántja néha a kutyákat szerintem jobban meg kellett volna húzza magát a kutya mint az orrakoppintásnál.


Ha neked ez vált be hát csináld, de én nem szeretem ha a kezemtől tart a kutya, főleg ha a fejét félti. Szerintem ebből (is) lesznek később a gazdaharapásos esetek, mert ha a kutyád ellenáll, a kezednek fog ellenállni és ha megkap akkor meg krva nagyot rá kell sózzál (a fejére?) vagy ő nyer. Szerintem ez nem jó módszer.

2013. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy elég makacs, 2 évesen került hozzánk, így már nehéz kiküszöbölni a problémákat. A kutyaiskolákban nem hiszek, és pénzem sincs rá...sajnos.


Séta közben beválik Ceasar módszere, a visszarántós, szépen jön, de amint meglát valamit ami nagyon érdekli már abszolút nem hat rá, visszarántottam 5x ( úgy hogy engedtem, hogy 1,5 méterre kb eltávolodjon és vissza hirtelen a lábamhoz.) .... A magabiztosságos dologban azért kételkedek, mert mindenkivel szemben úgymond uralkodó a fellépésem, ha a kutyának azt mondom hogy nem akkor nem szabad, nincs olyan hogy csak 1 x lehet neki ( pl ágybamenetel,hiszti hogy vigyem futtatni..)... A falkavezér dolgoggal teljesen egyetértek.

2013. jan. 17. 17:12
 9/35 anonim ***** válasza:
49%
Cesar módszere... Bökdösöd a kutya oldalát és várod a csodát? És rángatod vissza ha húz hmm érdekes.. Mondjuk ha nem működik akkor nem kéne valami mással próbálkozni?
2013. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
58%

Soha életemben nem emeltem kezet a kutyámra és nem is akarok. Nem is értelmezi a verést egyetlen kutya sem, a falkában sincs ilyen. Ez számára nem büntetés, hanem bántalmazás. Én Millanban sem hiszek, túl sok hibát követ el minden egyes adásában. És soha nem mutatnak egyetlen kutyát sem, amelyiknek ténylegesen megoldódtak volna a problémái. Esetleg beszélnek róla, de nem mutatják meg. Az pedig, hogy nem mutatnak mindent, hanem összevágják a műsorokat, elég felháborító. Ki tudja, mik történnek a kamera mögött.


Viszont ha a nagyapád a veréssel való nevelést tartja jónak, akkor hogy lehet hogy nem veri a kutyáit? Ezt tisztázd magaddal, kérlek.

2013. jan. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!