Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák etetése. Ki mivel,...

Kutyák etetése. Ki mivel, hogy szokta etetni kutyáját? Konkrét tápok vagy húsok érdekelnének. Ja, és főleg budapesti gazdik válaszát várnám, hogy hol szoktatok vásárolni.

Figyelt kérdés
Csak száraz tápot kap a kutyátok, vagy esetleg főztök neki? Adtok neki zöldséget, gyümölcsöt? Milyen márkájú eledel vált be nektek? Pontosabban a kutyáknak. :)

2013. jan. 17. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Leginkább száraztápot kap. Brit premium junior M. Nagyon ritkán kap Animonda GranCarno konzrvet. Heti 1-2 alkalommal csontosat kap. Rendszeresen kap zöldséget, gyümölcsöt. Pl. sárgarépa, sütőtök, répa, körte... mikor mit.
2013. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Brit Premium Medium vagy Josera Active - zoofastról és a peteledelről rendelve.
2013. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem akarok a pénztárcátokban turkálni de ezek kb mennyibe fájnak?

Hallottam már róluk, de nem néztem még utána, hogy mennyi ezeknek a tápoknak a hústartalma stb.

2013. jan. 17. 19:07
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is Brit Premium a menü a zoofasttől, fajlagosan ugyanannyi ill. néha még olcsóbb is, mint a Pedigree és egyéb szemetek és tisztességes minőség.


Havonta olyan 4-5 alkalommal, amikor látjuk rajtuk, hogy rágnának már, kapnak marhalábszárcsont darabot a hentestől, azzal a mi rágómániás amstaffunk is küzd vagy 3 napig.


Szoktam olcsó belsőséget is venni (csirkeszív kb. 400Ft/kg) vagy ha van pofám, akkor a helyben vágó iszlám hentestől kunyizni "hulladékot" (birkatüdő, -lép)


Zöldség-gyümölcs almacsutka, megfonnyadt paprika és hasonló szinten van + ha valami kaja a hűtőből kidobásra ítélődik és nem túl fűszeres, az is nekik megy.


Nedves tápból hetente 1x kapnak kb., csak, hogy ne unják halálra a kaját, ott a két aldis közül a 300Ft-os "jobbat" adjuk neki, nyilván ez is szar minőség, de 82% víz mellett szerintem igazán nem árt ilyen mennyiségben.

2013. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Zoofast-tól rendelem. A száraztápból 30 kg volt 15ezer (+- néhányszáz), nekünk 100 napra elegendő adag. De ha azt nézem, hogy van amikor mást kap, akkor jóval több ideig elég.
2013. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Még tanakodok, utána járok, hogy mi hol és mennyibe kerül.


Eddig nem tudtuk túl jó táppal etetni a kutyánkat, olyan közép kategóriát kapott. Sajna önhibánkon kívül nem álltunk úgy anyagilag, hogy ilyen 6-8 ezer forintos tápokat vegyünk. (azért nem is adtunk chappi-t meg ilyeneket mert... gyakorlatilag 0 a hústartalmuk)


Szegénykém menhelyről való (sebes volt, sovány, alig kapott enni) és ebből kifolyólag a rossz minőséget is képes lenne 2 pofára tömni. Próbáltam eddig is változatossá tenni az étrendjét, de most már szeretnék még jobb minőségű ételeket adni neki.

Ott van pl a Royal Canin féle táp. Azt mondják az jó, de őszintén sokallok annyit kiadni érte... ha jól emlékszem, 3kg belőle 9.000ft.

2013. jan. 17. 19:21
 7/17 anonim ***** válasza:

Én szarvas nyesedéket, pulyka farhátat és zöldséget/gyümölcsöt + egyéb kiegészítőket adok neki.

Szfvári vagyok, de a pulyka farhátat Pesten vesszük, mert olcsó (59Ft/kg) és jó minőségű - még belsőség is van rajta. A szarvast feldolgozóból hozzuk nagy tételben, most ugyan vége a szarvas szezonnak, de vaddisznó az lesz (kb. 200-240Ft/kg áron), ill. most vagyunk kapcsolatban egy marha feldolgozó üzemmel is.

Ha érdekel, írj privit, pesti átvételben is tudok segíteni!

Ha érdekel, írj pr

2013. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is Brit premiummal etetek, Royal kategória, de sokkal olcsóbb.
2013. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Még annyi kérdés, hogy a brit prémiumnál úgy látom, hogy 3 méret van: kicsi, közepes, nagy.


Törpe snacink van, lassan 3 éves. (35centi) Nos: ő most minek számít? :D


Mert alapvetően kistestűnek mondják. De ha a yorki számít kicsínek, akkor ő közepes. Hm?

2013. jan. 17. 19:43
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja jó, azt hiszem megtaláltam: a kistestű kell neki. Mivel az elvileg 10kg-ig van. Ő pedig 7 kiló. Nem szóltam. :D
2013. jan. 17. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!