Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A westie-t milyen gyakran...

A westie-t milyen gyakran kell fürdetni és milyen kutyasamponnal a legjob?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az hogy milyen sampont vegyél neki azt nem tudom megmondani mert azt úgy sem lehet elsőre megállapitani hogy mi neki a jó, tesztelgetni kell. Átlagosan egy kutya tisztítja magát rendszeresen napi szinten. Nem szabad túlzásba vinni elég havonta kéthavonta egyszer.
2013. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell túl gyakran, mert öntisztuló szőre van.
2013. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a szőre. Ha olyan amilyennek lennie kell, vagyis merev, durva tapintású fedőszőrzete van, akkor nem kell túl gyakran, mert az valóban öntisztuló. Ha sáros is, csak megtörlöd, aztán a maradék sár ha megszárad benne ki lehet szépen fésülni belőle. Fürdetni elég félévente egyszer, vagy ha lakásban van, olyan 3 havonta. Valami jobb fajta kutyasampon megteszi, ha nincs semmi bőrproblémája.

Viszont ha rossz minőségű, puha szőrzete van, amit nem lehet trimmelni, az sajnos nagyon tud koszolódni. Nekem van ilyen kutyám, mi havonta fürdetjük kifejezetten érzékeny bőrre való samponnal. Vagy az állatpatikában lehet kapni a Cheratoderm nevű sampont vagy nálunk bevált még a dm-ben kapható Alverde sensitive sampon, ez szilikonmentes, természetes alapanyagokból készült. Azért kell ilyeneket alkalmazni, mert ez a gyakori fürdetés annyira nem tesz jót a bőrének, de így nem szokott semmi baja lenni.

2013. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Először is azzal kéne tisztában lenni, a kérdező milyen okból tette fel a kérdést. Ha csak általános kíváncsiság, a fenti válaszok helytállóak. És lehetőleg hippoallergén samponnal.

Sajnos, hála a szaporítóknak Westiek esetében a szőr milyensége már csak másodlagos tényező, elsődleges a bőre!

Az én drágámnak seborrheás a kis teste, őt élete végéig hetente 2x! fürdetnem kell egy Microbex nevű gyógysamponnal. Az állatorvostól szoktam venni. Ha ezt nem teszem meg, egy hét után már úgy néz ki mint egy homeless, zsíros csomókba áll össze a szőre, elviselhetetlen szaga lesz, vakaródzik, kisebesedik a teste és pokolian szenved!

Ha esetleg valami hasonlót észlelsz a kutyuson, felejts el mindenféle drogériás hókuszpókuszt, csodaszert és irány egy állatorvos!

2013. jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!