Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek a többi kutyafajtát?

Figyelt kérdés

Vannak itt ezek a kérdések. Egyik véglet: yorki, bolognese. Másik véglet: amstaff, kaukázusi. Meg van még a border.

Miért nem keres senki dalmata, skót juhász, erdélyi kopó, drótszőrű vizsla, bobtail, ridgeback, uszkár stb. kennelt? Ráadásul most még általában ismert fajtákat is soroltam... Ha valaki szereti a kutyákat, de tényleg, és a személyiségéhez illő kutyát keres, miért nem olyat választ? Tuti, hogy nem a yorki-border-amstaff hármas valamelyike illik mindenkihez, mégis mindenki ezeket akarja...


2013. jan. 17. 21:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én shar-peit szeretnék.
2013. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezek a divatos kutyák. Ha a mangalica lenne az, olyat vennének.

Milyen jó lenne, ha a menhelyi kutyák lennének a divatosak!

2013. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Na, végre valaki kicsit mást, szuper!:)
2013. jan. 17. 22:02
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Most ez a divat, ugyan úgy ahogy a fiatalok körében is menő lett a pucsítós, pózolós facebook kép. De várhatóan ez is majd elmúlik egyszer és más lesz a trend :)

Amúgy többségben, akik ide irkálják a kérdésüket a felsorolt fajtákkal, azok nem kennelekből veszik, hanem szaporítóktól. Lehet pont ez is rá a magyarázat, mert mindig betegségekről, viselkedési problémákról, méret vagy egyéb küllembeli furcsaságokról kérdezősködnek - általában.

2013. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Divat. Persze nem mindenki divatból vesz ilyen fajtát, de sokan igen, úgy hogy a fajta igényeivel nincsenek is tisztában. Mondjuk annyiból jó nekik, hogy sok kennel közül választhatnak, én pl. orosz fekete terriert szeretnék, és elég kevés kennel van az országban.
2013. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

én mindig is husky, német juhász őrült voltam, szerencsére mind a kettő fajtának egy képviselőjével osztom meg az életem, és más fajtát el se tudnék képzelni magam mellé.

imádom a velük eltöltött összes percet.

A szobacirkálóktól kiráz kb a hideg sajnos, meg már bennem is kialakult egyfajta sztereotípia a divatkutyák irányába, de erről azok a gazdik tehetnek, akik nem tudják őket tisztességesen megnevelni, mert láttam már tényleg imádni való yorkit, akit a gazdái kutyaként neveltek, meg láttam már izomtól dagadó staff-ot is, de abban is nagyon sok munka lehetett.

de sajnos az átlag az az, hogy a kisebbségi egyének viszik utcára a staffokat, mert ezzel menők, a plázalányok az ölebeket, mert ezzel cukik, de sajnos a legtöbb ilyen kutya szerény véleményem szerint attól függetlenül, hogy pl jó tápon élnek, vagy bemehetnek az ágyba, nem iszem, hogy igazán boldogok.

És, mivel ez a divat, ezért akar nagyon sok ember ilyen kutyát magának, mert ezt látja mindenhol, és sajnos (tisztelet a kivételnek) az ilyen gazdik csak küllemre mennek, a belső tulajdonságok már nem számítanak, és amikor rájönnek, hogy hoppá, ez a kutya egy egyéniség, csak nem passzol az enyémhez, akkor feljön ide, és kiírja a kérdést, hogy most ezt miért csinálta?

2013. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak örülök neki, hogy ezek a divatkutyák, mert engem az idegesítene, ha az utcán mindenki ugyanazt a fajtát sétáltatná, mint az én kutyám :)
2013. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyik a divat, a másik a tudatlanság. Ha most valaki sosem látott még képen sem egy ridgeback-ot, vagy egy tervuerent, vagy afgán agarat, akkor nem is akarhatja megvenni. Aztán a következő a pénz. Mondjuk egy weimari vizslát lehet hogy sokan szeretnének, de nem 2 forint, aztán egy amstaff-ot lehet olcsón szaporítónál is venni, de sok ritka fajtát szerencsére csak tenyésztőtől. Én pl. pici gyerek korom óta rotit szerettem volna (persze 5-6 évesen csak egy életre kelt plüss mackót láttam benne), aztán így 25 évre rá még mindig azt szerettem volna és meg is vettem. Én nem mert az a divat, vagy hogy menőzzek vele, hanem hogy szeressem, neveljem, sokat játsszak vele, és az emberek lássanak olyan rottweilert is amelyik normálisan tud az utcán menni, nem mar szét senkit, a kertet az udvart védi, senkit nem enged be, de ha én ajtót nyitok bárkinek max. megszagolja az illetőt és rá sem ugrik (ha több ideig itt van már viszi is neki valamelyik játékát oda). Tehát nem valami idegbeteg állat, mert el van hanyagolva.
2013. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%
én boxert vagy belga juhászt akarok
2013. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Csak az a fura, hogy főleg az internet korában, ha szeretem a kutyákat, akkor olvasok róluk. Én kb 8 évesen olvasgattam a nagy kutyakalauzt, amiben az összes fajta benne volt, és álmodoztam, hogy melyik kutyát szeretném (sosem tudtam dönteni:) ez szerintem nem pénz kérdés, ha valakinek ide írogatni van internete, akkor a google-be is beírhatná pár fajta nevét, nem?
2013. jan. 17. 23:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!