Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár év múlva nem lennének...

Pár év múlva nem lennének szaporítók?

Figyelt kérdés

Ki kellene harcolni,hogy ne lehessen csak engedéllyel kutyákat elletni. Mivel csak chipes kutyákat fognak ellátni az orvosok ezért a szaporítók belekerülnek az adatbázisba és büntethetőek lesznek. Aki meg chip nélkül is folytatni akarja a mocskos tevékenységét, az megszívja,mert nem kaphatnak a kölykök oltást, féreghajtót stb és lehet,hogy rengeteg primitív hülye ember van, aki szívesen vesz náluk kölyköt, mégis el fog gondolkozni azon,hogy nem vesz oltás nélküli kölyköt.

Hallottam már olyanról,hogy lefizetik az orvosokat, de annak mi értelme mikor a chip 3500 Ft és a pénz amit a borítékban odaadnának az emberek, több lenne.

Hogyan lehetne elérni azt,hogy büntethető legyen az aki elleti a kutyáját? Egyáltalán lehetséges? Nem lenne több 100 kivert kutya, nem tarthatna minden hülye kutyát.


2013. jan. 17. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó lenne ezt elérni, de sajnos lehetetlennek tűnik így. Még a nálunknál jóval fejlettebb országokban sem tudták egyenlőre ezt, hogy ne ellethesse a kutyáját bárki, lehetségessé tenni.

A szaporítók egy jó része is rakat chipet a kutyájába, így az orvos máris szó nélkül ellátja. Legfeljebb még egy kicsit többet kér el a drága lélek vaterán a kölykökért. És ugye 4 hónapos kor fölött kell csak a chip, azalatt kaphat mindenféle ellátást a kölyök.


Ami a chip kérdést illeti, nagyon remélem, hogy betartják, hogy minden náluk megforduló kutyát ellenőriznek az orvosok. De ők is csak emberek, ha egy sürgős eset fut be hozzájuk, gondolkodás nélkül segítenek, nem ellenőriznek chipet. Hát, le is ütném a dokimat, ha a kutyám lassan elvérezne, ő meg a leolvasással vacakolna.

2013. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%
Ez valamennyire jogos de mi lesz a tényleg szerető gazdikkal?Mi nagyon örültünk amikor kiskutyáink születtek,de az állatorvosnál hogyan bizonyítsuk hogy nem tenyésztjük őket,ha adunk is valakinek akkor csak a nagyszülőknek ajándékba?
2013. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok szabályt hoznak az életben, amit aztán az ember szépen megkerül. Például hoztak egy törvényt, hogy a háziorvosok ne írjanak ki indokolatlanul embereket táppénzre. Mi változott? Semmi, ugyanúgy bemegy bárki a házidokihoz és kiíratja magát 2 hétre.

Itt is ez lesz: van szabály, de nem fogja senki betartatni.

2013. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

a szerető gazditól nem fog egészséges kiskutya születni, komolyan ne legyetek már ennyire gyengeelméjűek!!

nem csak szarszemét kapzsi szaporító van, hanem tudatlan is. "jót tesz egy ellés" "de jó helyük lesz" "az én kanom egyszer had húzzon meg egy szukát"

nem biztos, hogy a pénzről szól, de attól még teljesen ugyanazt a szegénységi bizonyítványt állítottad ki magadról.


egyébként kezdetnek, még a chip előtt bőven elég lett volna, ha expresszen, vaterán, ilyesmi helyeken átfésülik a gyanúsan nulla múltú kölykök hirdetőit, és ha már állatkínzásért úgysem, de ADÓCSALÁSÉRT bizony hogy előveszik őket.

2013. jan. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
a NAV-osok elkezdték lejárni a hirdetőket, és próbavásárlást csináltak.
2013. jan. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Innen már csak egy lépés, hogy aki nem a jogszabályi kereteken belül csinálja, azt büntessék is. Szerintem meg fogják lépni ezt is! Ezen ment a vita eddig a MEOE-vel. Úgy tűnik, hogy idén minden letisztázódik ami a tenyésztést jogszabályi keretek közé szorítja, ezután fel lehet lépni a szaporítók ellen is. Magyarul minden, ami nem a jogszabálynak megfelelően történik, az szaporítás és büntethető.

2013. jan. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Semmilyen csip baromság vagy büntetés nem megoldás.

Népnevelni kéne az embereket, pl. mi az a hitel, mi az a bank, mi az a pénz, mi az gyereknevelés, mi az az élet, mi az a kutyatartás, mi az a felelősség.

Ezeket iskolában oktatnám illetve kötelezővé tenném hogy leadják a tv-k.

2013. jan. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom ezek után még több szaporító lesz ! Akik kamion tételbe gyártják és adják a kutyákat szarnak rá, hogy ezek után mi kerül az oltási könyvbe. A kiskutya elhagyja az országot és teljesen más azonosítót kap. Nem ez vagy is nem így lenne a megoldás a szigorításra ezek után több szaporított kutya lesz. Ezek után vidéken megváltozik Mariska néni és a kutyaól alá ellett Mucika kiskutyáit nem veri a falhoz vagy nem engedi el az erdőben? Ebből a chipezésből és a szigorításból az állam akar hasznot húzni csak előbb utóbb ráfognak jönni, hogy nem így kellene. Nem a szigorítás ellen vagyok én is szeretném csak így nem fog nekik sikerülni. Mindenki a kiskaput keresi és már nem egy embertől hallottam, hogy mi van akkor ha nem kap chipet , azt mondom találtam és kész. Így megússza a büntetést , ráadásul nem tart semennyiből egy tulajdonos változási papírt sem írni ha éppen valaki kiakar bújni a felelősség alól, és még sorolhatnám. Szóval mi nagyon gyerek cipőben járunk eszetlenül történnek a dolgok és akik a rendeleteket alkotják nem igazán vannak képben a tényleges valóságnak!
2013. jan. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 02:52

Ez nem ilyen egyszerű, mert ingóságnak számít és évi xxx forintig adómentes, csak be kell jelenteni majd az adóbevallásban! Tehát csak akkor tud megbukni valaki ha nem ad adás-vételi szerződést , de már a szaporítók is adnak sok helyen.

2013. jan. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

ez se megoldás, mert ismerek én olyan szaporítót, aki azt hiszi, hogy tenyésztő, gyártja a kaukázusikat(akik amúgy német juhász nagyságúak, és csak szőrzetre, meg pofára hasonlítanak egy kaura, de másban nem, csak annyiban, hogy a kölykök , akik kikerültek onnan agresszívak(agresszívabbak, mint egy tenyész kau, és ezt ráfogja arra, hogy az emberek nem értenek ehhez fajtához)

Na már, most ennek a "tenyésztőnek" az egyik testvére állatorvos...szerintem nem is kell tovább fejtegetnem ezt a dolgot, mert kitalálhatjátok, hogy jelképes összegért(tán 500Ft/db) beadja a chipet, regisztrálja, és szintén jelképes összegért oltja is a kölyköket.

Ergó, a "tenyésztőnk" chippel, és oltásokkal adja a kutyákat, és végülis, a törvényben ez van benne nem? hogy a kölyköket chipezve, oltva, féreghajtva lehet eladni, amit ő teljesített is.

Az már másodlagos, hogy a kölykök többnyire ideggyenge kutyák, és nem nagyon hajaznak egy kaura, rájuk tudom mondani, hogy fajta jellegű keverék, mert hasonlít rá de mégse.

Más kutya, aki meg dettó a fajta azt meg le keverékezik, mert pl nincs tk-ja.

Mivel jobb ez így? Ez egy szélmalom harc, itt senki se nyerhet, mert ha meg is fognak mondjuk 1000 szaporítót, még mindig marad 10.000, aki nyomja tovább a kölyköket, és a jobb eset az az, hogy egy szukától...de van, akinek 4-5 szukája van.

Amúgy, az én kutyám se törzskönyves, én se pártolom a szaporítást, de pl akitől én hoztam ott a szülők is teljesen korrektek voltak, egyiknek volt tk-ja, a másiknak nem(láttam is) és én is többször látogattam a helyet, ahonnan hoztam a kölykök, teljesen korrektek voltak, prémiumtáppal etették a szukát(ilyen szoptatós kutyáknak való táp, nem tudom, hogy milyen volt már) de az én kutyám teljesen hordozza külső és belső jellemeiben a fajta standardjét, egy tökéletes kutya, és én miatta kezdtem el komolyabban kutyázni, amikor őt vettem, nem is hallottam még azt a szót, hogy szaporító.

Ez most is így van, hogy az emberek 80%-a nem is hallotta még ezt a szót, csak sajnos nem mindenki olyan szerencsés, mint én, hanem sokan pont,hogy a minőségileg gyengébb kölyköket veszik meg, mert a szaporító azt mondja, hogy ő tenyésztő.

2013. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!