Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki, hogy mossa télen a kutya...

Ki, hogy mossa télen a kutya plédjét és huzatát, mert a gépbe nem szeretném berakni viszont ilyenkor napokig szárad centrifuga nélkül? Jó ötleteket várok!

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk lakásban van kutya. Van külön plédje, a kanapéra takarva. Azon alszik. Én simán kiszoktam mosni. Hetente-kéthetente. Berakom a mosógépbe A legerősebbre veszem a centrifugát(1000), kiteregetem, másnap reggelre már száraz is, vagy ha reggel mosom akkor estére.
2013. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én is a gépben mosom a kutyák cuccait, annyi, hogy utána csinálok egy 20 perces tisztitó mosást. Vagy vegyél egy használt mosógépet csak a kutyás holmiknak.
2013. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én berakom a gépbe, máshogy nem megy. Utána csinálok egy ecetes gépmosást. Jót tesz a gépnek is.
2013. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne gépbe rakni? Berakod a legmagasabb hőfokú programra, fertőtlenítővel akár. Tisztább is lesz, mintha kádban kézmeleg vízben próbálnád kimosni.
2013. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, berakom a gépbe és utána ecettel átmosom!
2013. jan. 18. 10:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Berakom én is, aztán 90 fokon mosok vele egyet üresen.
2013. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kinti-benti kutya, most inkább benti...kb. havonta kimosom a géppel a benti cuccait, előtte alaposan kirázom.

Nyáron kockázatot vállaltam. A házában lévő, előtte egy évig nem cserélt pokrócokat alaposan kivertem, kiporoltam, esővel áztattam pár napig, majd fogtam és beraktam 60 fokba 2 órára...Túlélte a mosógép ;)

2013. jan. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól rázd ki, amennyire lehet a szőr hulljon le róla és érdemes viszonylag "gyakran" mosni, így még nem olyan koszos, jobb szívvel teszi az ember mosógépbe.

Nekem mondjuk hosszú szőrű kutyám van, igyekszem szőrmentesen a mosógépbe tenni a plédjét, mert egyszer erre nem figyeltem, aztán meg csinálhattam bármit, utána 3-4 mosással is szőrösek voltak még a ruhák. (a mosógépnek sem hiszem hogy jót tesz)

Kirázom, kiporolom, a szűrt amennyire csak lehet lekefélem, így mehet a mosógépbe és utána egy üres rövid program.

2013. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hovarju ***** válasza:

Lakásban tartott kutyám van. Én is mosógépben szoktam mosni a pokrócait.

Mosás előtt beáztatom és leszedem róla a nagyja szőrt.

Mosás után kitakarítom a gép szűrőjét és elindítok üresen egy forró vizes mosást flóraszeptel.

2013. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Nekünk is hosszú szőrű kutyánk van és remélem le tudom szedni a szőrt előzőleg a plédről, mert utána nem szeretnék hetekig kutya szőrös ruhákban járni.

2013. jan. 19. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!