Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek ha a kutya...

Mit tennétek ha a kutya rászól a babátokra?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves német juhász keverékem és egy 8 hónapos kislányom.

65 nm-es lakásunk van, sokat vagyunk a hálóban, gyerekszobában, ahova a kutya nem jöhet be, Ő a nappaliban, étkezőben van.

De néha, hogy szokják egymást, kiviszem a kicsit a kutyához és egy pléden játszik, a kutya, odamehet hozzá, nézegeti, puszit ad Neki, odaviszi hozzá a játékát és jól elvannak.

DE Ma a kutya a kicsim mellé feküdt és ott heverészett, a kislányom pedig meg akarta simogatni és nyúlt az oldalához. A kutya pedig rámordult, felpattant és odakapott. Nem zárt össze a száját és nem akarta bántani, tényleg "csak" rászólt, úgy, ahogy a kutyatársaira is szokott, mert nekik is így mondja, hogy hagyják békén nem akar játszani, csak azt nem értem, magától miért feküdt akkor mellé??

van tapasztalatotok? Szeretném, ha békében még sokáig velünk lehetne, és sokat is foglalkozom Vele, délelőtt magunkkal vissza a majd másfél órás sétákra, nyáron pedig órákig is a szabadban van, amikor a parkban sétálunk, ma is lent maradtam vele labdázni a hóban, hogy érezze, fontos nekem... Szófogadó is, mindent tud, őt többet is mint kellene, okos kutya, d ez elkeserít.. Ötletek???


2013. jan. 18. 18:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gyerekjáték, én egy profi kiképzőt hívnék házhoz, aki megnézi a helyzetet, elemzi a kutya szemszögéből.
2013. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
Ha alvásból hirtelen felébrednek, akkor hajlamosabbak érzékenyebben reagálni a kutyák, valószínűleg nem tudatosan kapott oda és amint megtörtént a baj már meg is bánta a dolgot. Legközelebb figyelj a babára, hogy az alvó kutyához óvatosabban közelítsen.
2013. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem aludt a kutya!!! Ezt én is tudom, hogy úgy megijedhet... Ő maga ment a kicsi mellé és feküdt oda hozzá!!!! A kislány pedig nyúlt felé és ekkor szólt rá, mordult felé... :(
2013. jan. 18. 18:57
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a kutyád bizalmatlan a gyerekkel szemben, mert a gyerek néha túl erősen, vagy hirtelen érinti meg, ad ki hangokat a közelében.
2013. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Hovarju ***** válasza:
80%

A kutya valószínűleg aludt és váratlanul érte az érintés. Talán a kislány meg is markolta kicsit.

Ha "csak" rászólt, akkor még nincs nagy baj.

FONTOS, hogy a gyermeket soha ne hagyd felügyelet nélkül a kutyával.

Az jó, ha néha csak a kutyával mész sétálni, játszani. Ha megkapja ő is a kellő figyelmet és lefárasztást, nem lesz vele baj.


A kislánynak tanítsd meg- már amennyire egy ekkora babának meg lehet tanítani- hogy óvatosan simogassa.

Igyekezz olyan szituációkat létrehozni, ahol egyértelmű lesz a kutya számára, hogy a gyerek is előrébb van a rangsorban, mint ő.

A lényeg, hogy a kutyát a gyerek mellett pozitív események érjék.

pl.jutalmazd meg a kutyát, ha csak fekszik a gyermek mellett és nem csinál semmit.

Esetleg, ha apportos a kutya és nem zavar, ha a szájába veszi a gyermek dolgait, kérd meg tőle, hogy vigyen neked oda valamit, ami a babáé (esetleg egy becsomagolt játékot, labdát, vagy a még csomagban levő pelenkát.

2013. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Feltételezem, hogy a kislányod nyitott tenyérrel nyúlt a kutya felé. A kutyák azt nem tolerálják. Biztosan tudod, hogy amikor első alkalommal nyúlunk egy még nem ismert kutya felé, a kézfejünket mutatjuk neki, az ujjaink magunk felé néznek. Ebből látja a kutya, hogy nem akarjuk bántani. De egy ilyen pici gyerektől ezt még nem lehet elvárni, hogy így csinálja. Javaslom, hogy játék közben gyakoroljátok, hogy a kis kezecskéjének a feje nézzen a kutya felé, akkor ő azt tudat alatt megszokja, hogy úgy kell csinálni. A kinyújtott ujjakra a kutyák ugranak, úgy tekintik, hogy bántani akarják őket.
2013. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Hovarju ***** válasza:
78%

Most olvasom, hogy nem aludt a kutya. Ebben az esetben valószínűleg tart a kislányodtól. A félelem pedig nem jó tanácsadó.

Még nincs nagy baj, de hogy ne is legyen hívj fel egy házhoz menő kutyakiképzőt, aki segít rendezni a viszonyokat.

Ha látja is mikor, mit reagál a kutya és látja a ti reakciótokat is könnyebben tud segíteni.

2013. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

MÉg egyszer leírom, hogy a kutyám NEM aludt!!!!!! :)

Ő maga feküdt a kicsi mellé, aki felé nyúlt és megsimogatta, ill akarta, Igen, lehet megmarkolta már korábban, de erre nagyon figyelek és ha simogatja a lányom, persze én irányítom a kezét, hogy finoman tegye, a kutty szokott kapni finomságot, sőt a gyerek kezéből is adtam már, mintha a kicsi adná és utána mentünk kezet mosni..


A kutyával szoktam minden délután ketten menni sétálni, addig anyum van a kicsivel és olyankor labdázunk, ha nincs lent olyan kutya, akit nem kedvel, elengedem, és szót fogad. DE alapvetően sajnos egy bizalmatlan kutya, mert befogadott, kóbor volt és 8 hónapos, mikor hozzánk került, Idegeneket nem szereti pl.

Igyekszem le is fárasztani és ez amúgy pont séta és labdázás meg otthoni játék és vacsi után történt.

Számomra érthetelen!! :(

2013. jan. 18. 19:07
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nagyon sürgősen szakértőhöz fordulnék. Egyszerűen azért, mert a kutyának semmiképp sincs joga rendre utasítani az én kölkömet és pont. Ráadásul, ez igenis veszélyes lehet, hisz nem egy szőrös kiskutyáról van szó - mindamellett ezt a helyzetet úgy kell megoldanod, hogy se a gyerek, se a kutya ne élje ezt meg rosszul. Ehhez kell a kutyakiképző.

Ráadásul, ha már többször játszottak együtt, akkor már nyugodtan meg lehetne simizni a kutyát nyitott tenyérrel. Ha meg a kutyának sok már a gyerek, akkor egyszerűen menjen el onnan, hisz feltételezem, hogy van neki helye, ahol senki nem zaklatja.

Lehet, hogy csak kicsi probléma van, de ezt itt senki sem tudja felmérni, épp ezért én nyugodt lelkiismerettel csak azt tudom neked mondani, hogy fordulj kutyakiképzőhöz. Még annyi, hogy sok módszer létezik kutyanevelést illetően, ha az első kiképző módszere nem szimpi, kérd ki egy másik véleményét, mert, ha az ember nem szimpatizál egy módszerrel, akkor azt nem is fogja tudni kellően hatékonyan alkalmazni. :)

2013. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

elsősorban magam is egy szaktekintély véleményét kérném ki ebben.


véleményem szerint a kutyád azért feküdhetett oda mert ezzel akarta jelezni a kislánynak hogy az az ő helye. ha nem tévedek ekkor a lányodnak el kellett volna onnan menni de mindenesetre semmiképp sem zargatni. ez olyasmi dolog mint amikor belefeküdne az ágyadba te ezt hagyod és amikor esetleg hozzá nyúlsz rádmordul hogy hagyjad békén az az ő helye azt csinál amit akar. de amit majdnem hogy biztosnak gondolok, a te lányod ő alatta helyezkedik el a rangsorban. ezért is tette helyre a gyermekedet mert azt gondolta megteheti. mindenképpen rendbe kell ezt tenni és megértetni a kutyával hogy mégis hol a helye. nagyon imádok tanácsokat osztogatni de azt semmiképpen nem szeretném leírni még csak megpróbálni sem hogy az ilyesmit hogyan lehet rendezni mert itt egy pici gyermekről van szó. mindenképpen menj el egy kutyasuliba, vagy hívd fel őket hogy tudnak e ebben segíteni. ha megpróbálod "házilag" kezelni a szitut komoly bajok is lehetnek. ha nem foglalkozol vele annak is súlyos következményei lehetnek mert lehet hogy egyszer a kislányod nem fog érteni a jelekből a kutyád pedig alaposabban helyre találja tenni mert azt gondolja hogy megteheti. mindenképpen hívj fel egy jó kutyasulit, beszélj egy kiképzővel erről.

2013. jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!