Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, hogyan lehetne...

Segítség, hogyan lehetne megnyugtatni?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam kutyát, 6 hetes és egész nap sírt az anyja és tertvérei után, segítsetek, nem lehet valahogy megnyugtatni?(bichon maltese)

2013. jan. 19. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Esetleg ha az eladó nevét és lakcímét megadnád nekünk sokat segítenél...


1. vagy visszaviszed a kutyát még két hétre, hogy a törvényben előírtak szerint 8 hetes koráig az anyjával maradjon, vagy


2. nem csinálsz semmi különöset. Ne vigasztald agyon, csak legyél ott vele, egy idő után beletörődik a kis szerencsétlen.

2013. jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi nyolc hetesen hoztuk el. Panelban vagyunk, de elég hamar feltalálta magát, megtalálta a helyét, mi sokat foglalkoztunk vele..sokat mentünk sétálni, ha mentünk valahova vittük magunkkal, más kutyákkal is sokat volt napi szinten, és sógorom is nap-mint nap jött, és hozta az ő kutyáját. Nem volt vele probléma. Hamar megszokta hogy a tesói és az anyja nincs itt. Első pár éjszaka sírdogált csak.
2013. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna, valami mami szagú rongyot is kérni, így könnyebb az átállás. Az első kutyámat nagyon megviselte az elszakadás, 10 hetesen hoztuk el. Két napig sírt. Én meg sírtam vele. :D Igyekeztünk enni, játszani, szeretgettem és 2 hétig non stop itthon voltam vele (direkt úgy hoztuk el, hogy meg lehessen ezt oldani). Aztán hozzászokott a dolgokhoz. :)


A másik kutyusom 8 hetesen lett elhozva, föl-alá mászkált a házban és nyüszögött, hogy nincs sehol a mami. Egyik pillanatban sírt, a másikban hancúrozott az öreg kutyámmal. :) Ő könnyebben átállt úgy, hogy volt kutya társasága és az öreg is megfiatlodott általa kicsit. :) Sokat vígasztalta, nekünk szinte semmi dolgunk nem volt vele. Másnap már eszébe sem jutott a mami.

Egyébként fura, de az öregebb kutyám érzékenyebb lelkületű is lett, míg a második kicsit ilyen "lesz*rom" típus a megfigyeléseim szerint. :))

2013. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen még nem is lett volna szabad elhozni.... A kutyának sem jó, mert csomó dolgot nem tanult még meg amit az anyjától és a testvéreitől kellene, valamint mostmár törvény is tiltja (bár ezek szerint túl nagy hatása nincsen)
2013. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat, a mai nap nem sírt már egész nap aludt szinte, néha felkelt akkor evett és játszot:)
2013. jan. 19. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!