Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyasulit ajánlanátok?

Milyen kutyasulit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sokat hallottam a tüköriskolákról és alapvetően jónak tartom, de a kutyám még csak 3 hónapos. Az ül, fekszik, behívás, pacsi és hasonló egyszerű feladatokat már megtanítottam neki és szépen tudja bármilyen környezetben, (más kutyákkal is jó fej), de ennél komolyabb feladatokat csak alaptanfolyamon tanítanak, amire még nem mehet, ezért gondoltam, akkor addig viszem kutyaoviba, viszont azért, hogy elszaladgáljon más kutyákkal egy órát nem szeretnék 1500 Ft-ot fizetni alkalmanként, mert a Városligetben ingyen is megteheti. Félreértés ne essék, nincs problémám a kutyára való pénzfordítással, csak éppen nem vagyok meggyőződve arról, hogy a kutyaovi megéri az árát. Ezért a kérdés arra vonatkozik, hogy tudtok-e olyan kutyasulit, ahol ez ingyenes vagy van-e olyan, ahol már fiatalabb korban is lehet újat tanulni. Jajj, azt elfelejtettem, h Budapestben gondolkodom. :D
2013. jan. 19. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy elszaladgáljon más kutyákkal, valóban nem kell kutyaoviba vinned. Nálunk viszont a kutyaoviban rengeteg apró alapvető dolgot elmondtak, megtanítottak nekünk. Klikkerezés alapjai, egy kis formálás, zajokhoz, üres palackok zörgéséhez, kerékpárhoz szoktatás, póráz nélküli séta a mezőn, nyomkövetés alapjai (szimatkatlan), beszélgetés az ÖV-ről, zsákmányösztön kipróbálása, a kutya kommunikációjának megfigyelése és sorolhatnám...


Természetesen nem kétlem, hogy számodra mindezek már nem jelentenek újdonságot és feleslegesnek tartod átismételni. Viszont mivel nem ismerem a tudásszintedet ezért nem tudom, hogy személy szerint Te hol tudnál valami újat tanulni. Én a felnőtt kutyámmal már túl vagyok az alap és középfokon és jónéhány vizsgán de a kölyökkel azért jártunk kutyaoviba. Tanfolyamra viszont már én se fogok járni a kicsivel, csak vizsgázni megyünk. (Persze ha korlátlan idő és pénz állna rendelkezésemre, akkor tanfolyamra is beíratkoznánk.) Mindenesetre akik velünk jártak oviba, azok közül 10-ből 8 teljesen kezdő volt, így számukra minden információ újdonság volt és jó alapozás a későbbi tanfolyamhoz.


Azt nem tudom, hogy "ingyen kutyaovi" van-e valahol, de szerintem ez az ingyen sör meg az ingyen benzin kategóriája. Ki dolgozik ingyen?

2013. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, ment a zöld kéz. Tudásszint tekintetében én magam sem tudom, hogy pontosan hol állhatok, de 3 kutyát sikeresen felneveltem már és igazán élhető velük az élet. A kicsit klikkerrel tanítom és úgy veszem észre, hogy elég hatékonyan, mert mindig megcsinálja, amit kérek.


Én eddig egy kutyaiskoláról hallottam, ahol ingyen van a kutyaovi, az Alfa kutyaiskola, de nem tudom, hogy mennyire lehet jó. Azt olvastam a honlapukon, hogy a Tükör módszerre épül a képzésük és onnan váltak ki.

2013. jan. 19. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:
ha ilyen beállítottságú iskolát keresel akkor az alfát tudom én is javasolni, illetve az ebgondolatban már van valami tanfolyami jellegű kölyök képzés is
2013. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hovarju ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy az alfa kutyaiskolákban ingyenes az óvoda.

Az ebgondolatban létezik kölyök kutya tanfolyam és kölyök játszóház. Ez útóbbi főleg játékból áll és 1 óra jelképes 200 Ft.

Ha érdekel keress rá a suli oldalára. Sok hasznos információt találhatsz.

2013. jan. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ mentek a zöldek :) Az ebgondolatnak is utána fogok nézni.
2013. jan. 20. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!