Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú vagy rövid szőrű...

Hosszú vagy rövid szőrű csivavát válasszak inkább?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert nekem már volt egy rövid szőrűm, és nagyon hullott a szőre. Bár sosem fésültem meg ilyesmi, furminátorról még nem is hallottam akkor. Megfogadtam hogy soha többet. Viszont most hogy nincs, nagyon hiányzik az életemből és szeretnék újra egyet, de nem akarok megint szőrtengerben fürdeni.

Valaki azt mondja hogy a hosszú szőrűnek nem hullik annyira. Megörültem ennek!!!, de vajon igaz? Az tuti, hogy furminátoroznám, normális táplálékkal etetném, meg azóta olvasgattam is, hogy mi jó szőrhullás ellen. Naponta kefélném meg minden. De akkor garantáltan nem lesz szőr? Elvileg ha ezeket betartom, csak vedlésnél kéne hullnia nem? Akkor meg jól átfürdetném meg hasonlók.

Akkor már mindegy lenne melyiket választom a kettő közül?


Egyébként nem más egy kicsit a kettő személyisége? (Mint a labradoroknál a sima és a fekete)


Légyszi csak az válaszoljon, akinek van tapasztalata csivavák terén.



2013. jan. 19. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem van rövidszőrűm és hosszú szőrűm is, kiállításokra is járunk ezért nagyon odafigyelek a szőrükre. Tapasztalatom az, hogy a hosszú szőrű csivik szőrével fele annyi gond sincs mint a rövidszőrűek szőrével. Ugyanolyan a személyisége mint a rövidszőrűnek, de ha van valami külön igényed pl hogy nagyon aktív legyen vagy kissé passzívabb, bátor vagy kicsit visszahúzódóbb akkor ezt jelezni kell a tenyésztőnek és ő segít a választásban. Mi pl minden 8 hetes kutyánkhoz írunk egy apró jellemzést, hogy valójában milyen is a kiskutya milyen a személyisége. A tapasztalat azt mutatja, hogy a legtöbb gazdi ezt figyelembe veszi. Pl volt olyan aki az alom születése után jelezte. hogy nekik a vörös szuka kellene, 8 hetesen fel raktam róluk a jellemzést és végül egy fehér kan mellett döntöttek mert nekik az személyiségű kutyus volt a legmegfelelőbb! Visszatérve a szőrre:

rövidszőrű: furminátorral való átfésűlés heti2x, fürdetni kb 3-4 hetente szoktam, hogy puhább legyen a szőrük hetente nercolajos permettel fújom, más különben olyan "durva" a szőrük

hosszú szőrű: hetente egyszer átfésülöm egy sima kefével ami kb 500ft, két hetente megfürdetem, a szőre lapból puha így nem használok rá nercolajos permetet, és nem vedlenek míg a rövidszőrűek furminátor hsználata mellett is hagynak egy kevés szőrt vedlési időszakban.

2013. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem azt válaszd amelyik neked tetszik. És mindenképpen fésuld, az segít! :)

szerintem....

2013. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!