Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartanak az emberek...

Miért tartanak az emberek olyan kutyát amivel nem bírnak bánni?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy a szomszéd öreglány nagy kutyával és engem kér meg hogy menjek át az utca túloldalára mert öt elhúzza a kutyája :) vagy a másik szomszédom, aki magyar vizslát tart és simán elrántja, mert nem bír vele...

Nektek is van ilyen tapasztalaitok?



2013. jan. 19. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
sajnos ez annak tudható be, hogy elsősorban küllemi szempontok szerint megy a választás, figyelmen kivül hagyva a fajta sajátosságait.
2013. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is van a telepen egy néni, aki panelban tart nj-t. 9 évig láncon élt a kutyus, szocializáció 0, csak pórázon sétáltatja. Tavaly neki akart menni a kutya az akkor 5 hónapos bullmacimnak, pont tél volt és hó, a néni jó nagyot vágódott, mert nem tudta megtartani.

Persze ez bárkivel előfordulhat csúszós úton, hogy elesik, még rántás sem kell hozzá, de ez akkor is megragadt bennem..

2013. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem néznek alaposan utána a fajtának mielőtt választanak. Mint az első hozzászóló írta, sokan csak a küllemre mennek. Vagy mert a felelőtlen ismerőseiktől ajándékba kapják. Esetleg lehet hogy kénytelenek voltak befogadni, mert pl meghalt egy rokon, és sajnálnák menhelyre adni. Sok oka lehet. Olyan is amiért ők a hibásak, olyan is amiért nem.


Én nagyon alaposan utána néztem hogy milyen fajtát válasszak. Elolvastam rengeteg fajtaleírást, és az uszkár jött ki a legideálisabbnak. Eléggé kiakadtam, mert nekem nagyon nem tetszett a megjelenésük, nem éreztem magamhoz valónak. Próbáltam megmagyarázni magamnak, hogy miért nem jó nekem ez a fajta, kerestem a kifogásokat, próbáltam meggyőzni magam, hogy nekem inkább a puli való, pedig ez nem igaz. Végül ésszerűen döntöttem és örökbe fogadtam egy mentett uszkárt. Ez volt a legjobb döntés amit meghozhattam. :) Abszolút egy hullámhosszon vagyunk, passzolunk egymáshoz, nagyon jól alkalmazkodik az életvitelemhez. És nem nyíratom olyan puccosra, hagyom a pofiján is megnőni a szőrt és így nagyon nagyon szép kutyus. :) Igaz, hogy így sokan el sem hiszik hogy ő uszkár, de az nem számít. :)

2013. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos egyre több ilyennel találkozom, például a környékünkön lakó amerikai staffordshire jellegű fajtákkal egy gazdi sem tud megfelelően bánni, csak azért kellett, hogy megmutassők ők milyen kemény csajok/csávók. Vagy például a szomszéd idős néninek odavitt a lánya egy hihetetlen mozgásigényű magyar vizsla kölyökkutyát, mert hát régen is olyan volt neki. Igenám, csakhogy akkoriban a néni férje szinte napi rendszerességgel járt vadászni, ez a mostani kutya viszont egyáltalán nincs mozgatva. Annyira sajnálom szegényt, el is szoktam néha vinni futni, de neki minden napos mozgatásra lenne szüksége. Vagy a malamut, aki évekig egy 3 négyzetméteres kennelbe volt bezárva és még sorolhatnám. Sokkal több olyan gazdi van sajnos, aki nincsenek tisztában a kutyájuk igényeivel, mint akik normálisan bánnak a kutyáikkal.
2013. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Mert sok esetben f*szhosszabbítónak tartják,vagy divatkiegészítőként.Ez a két legrosszabb fajta.Sem nevelés,sem hozzáértés,aztán csodálkoznak,ha az amstaff,extraminiyorki és társai a gazdira nagyívben tojnak...Félreértés ne essék,nem a fajtákkal van a bajom,hanem a sok butyuta emberrel.Persze akad olyan,hogy valakire rámarad a kutya,a családtag(ok)halál után,de azért valluk be,legtöbb esetben az első helyzet áll fenn.A mai külsőségekre adó világunkban sajnos az emberek,,társat"is aszerint választanak(bár az ilyen nem feltétlenül társként tart kutyát,inkább a külvilágnak való megfelelés vezérli...)
2013. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
*bugyuta
2013. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Első probléma, hogy nem mérik fel saját képességeiket és a kutya igényeit...a másik gond, hogy NEM IS AKARNAK változtatni, helyrehozni a hibát...

Az ilyen gazdi rikácsol a pórázt szorongatva, hogy "azonnal fogja meg a kutyáját", miközben ő a lábam mellett jön, vagy nagy ívben kerüli ki az őrjöngő kutyát...persze a kérdésre, hogy miben segít neki az, hogy az enyém pórázon van, csak még jobban mondja a magáét...

2013. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:
77%

Azért, mert sajnos sokan kinézet, divat alapján választanak kutyát. Amíg kölyök nagyon cuki,lehet vele játszani, aztán ha megnőtt és ugrál, harap, nem fogad szót, nevelés helyett kikötik, vagy kennelbe zárják.

Ismerek olyan vizslát, aki élete első évében a család gyerekeinek kedvence volt,-,mert olyan aranyos. Nevelést semmit sem kapott. Aztán megnőtt, szüksége lett volna mozgásra, foglalkozásra, de nem kapott semmit. Mikor már a férj sem tudta vinni sétálni, bezárták egy kennelbe. Most kb.5-6 éves, és szerintem évek óta nem volt a kennelen kívűl.


Sajnos vannak divatos fajták is (mikor melyik), ja és van még az a fajta ember, aki kertes házban él és csak azért vesz kutyát, mert a kertbe kell.

Aztán, ha unalmában rombol,ás, szökik. Akkor a gazda a kutyát hibáztatja, és csak nagyon keveseknek jut eszébe, hogy változtassanak a dolgon.

2013. jan. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
pl: csivava,yorki,bishon ,westi,stb ölebeket tartók nagy része ilyen. és sajnos a közepes,vagy nagyobb méretű kutyákat tartók 20 % is. legalábbis ezt tapasztalom.
2013. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!