Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításon miért nem látni...

Kiállításon miért nem látni kék szemű huskyt, arany színű golden retrievert (krémszínű, már-már fehér! )?

Figyelt kérdés
Egy igazán szép,termetesebb,kék szemű huskyt én még nem láttam,sőt,színre is elég érdekesek,már-már fakók,fehérek egy kis halvány szürkés-barnás mintával...Ami nekem a husky-t jelenti,az valójában szaporítós,,keverék"?A goldival is hasonló a helyzet,szinte fehérek a kiállítási kutyák,pedig a nevében is benne van,hogy arany színűnek kellene lenni.Kíváncsi vagyok hozzáértők és külső szemlélődők véleményére is!

2013. jan. 19. 12:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Mit vársz? Ma ez a menő. Jó néhány fajtánál sikerült már elmenni teljesen más formára. Mikor, milyen az aktuális trend. Sajnos.
2013. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ettől a világtól már semmi jót nem várok...:/ Csak kérdem én,miért ez a normális?
2013. jan. 19. 13:00
 3/25 anonim ***** válasza:
80%
Azért szerencsére aranyszínű goldiek még vannak, azokról a fehér, általában nagyobb testű goldiekról valahogy nem az igazi golden retriever jut eszembe. Ez sajnos a trend. Nekem szaporítós huskym van (mentett, nem én vettem!) ő felemás szemű, és fekete-fehér bundájú. Mondjon nekem akárki akármit, de ritkán látok ilyen szép kutyát a törzskönyvesek közül. Inkább a seszínű, barna szemű a divat, holott az közel sem ilyen szép.
2013. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

goldenben ez a trend jelenleg... valami miatt ezek a skandináv kutyák azok amiket nagyon szeretnek jelenleg


huskyban jelenleg is van fekete vagy sötétbarna de a kék szemet egy fajtában se szeretik, a szemük is érzékenyebb, gyakoribb a progresszív retinasorvadás is a kék szemnél plusz rém ijesztően néz ki és huskyban is trend a kedves arckifejezés ami kék szemmel szinte lehetetlen

2013. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

A pibull tartók többsége nem ismerne fel egy pit-et ha szembe jönne vele az utcán.. Lehet te a huskykkal vagy így ^^.


Goldenből meg több szín van csak rajta maradt az elnevezés. Van fehér, arany, sötétbarna.

2013. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy husky nem a szeme vagy szőre színétől husky, ahogy azt szokták mondani. Nagyjából ismerem a hazai állományt, és szerintem igen jó minőségű kutyák vannak az országban. Sajnos az emberek fejében a fajtáról a fekete-fehér és kék szemű sztereotípia él, ezt használják ki a szaporítók.
2013. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom mások hogy vannak vele, de nekem személy szerint sokkal jobban tetszenek a barna szemű huskyk, mint a kékszeműek. Azoknak olyan rideg a tekintete, abszolút nem sugároz kedvességet és több egészségügyi probléma is lehet a kék szemnél, ezért nem szeretik a tenyésztők az ilyen kutyákat.

Én ugyanígy vagyok a krémszínű golden retrieverrel is, sokkal jobban tetszenek, mint az arany színűek. Valahogy elegánsabbak, különlegesebbnek tűnnek vagy nem is tudom, mindenesetre ha vennék, akkor csak fehéret.

2013. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Az oké hogy a kék szemű huskykat "kivonják" a tenyésztésből. No de az normális hogy divat szerint kell tenyészteni? Csak szürkéket látni barna szemmel. Nincs bajom a barna szemszínnel de egy szürkéhez szerintem nem "passzol." És mi a helyzet a vörösökkel?!
2013. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%

Mintha én írtam volna ki a kérdést, ugyan ez jutott eszembe nekem is.

Husky-t tekintve csak sötét szemű szinte fehér egyedeket látok a hazai tenyésztőknél.


Szerintem pont a kék szem és a fekete\vörös-fehérezüst teszi őket különlegessé és megy a stílusokhoz is.

Amúgy is jelenség kutyák hát még a kék\vegyes szem színnel.

Pl. biztos sokan ismeritek Youtube-ról Mishka-t és Laika-t na ők jó példa hogy kéne kinéznie nagyjából szerintem.

Nem is értem a tenyésztőket, ennek a fajtának a különlegessége és egyedisége a lényege, erre pont azt szüntetik meg, az átlag embernek is a kék szem jut először eszébe egy huskyról.

2013. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Husky-nál nekem teljesen mindegy a szemszín, a többi dolgot sokkal fontosabbnak tartom.

Goldenekkel már nem így vagyok. Szerintem ég és föld a krém és az arany közti különbség. Nem zavarnak a fehérek, de az zavar, hogy már alig látni aranyat. Ráadásul - ha jól tudom - a krém szín öröklődik dominánsan. Ha szép lassan még kevesebb lesz az arany goldik száma, akkor egyszer majd, ha vége a 'krém uralmának', elég beszűkült lesz az aranyak génállománya.

2013. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!