Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen típusú, fejformájú...

Ilyen típusú, fejformájú dobermann (kennel) van Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az alábbi videóban látható,kecses,keskeny pofijú dobik tetszenek nagyon.Itthon eddig az utóbbi időben teljesen más típusút,vastagabb,szögletes pofájú láttam,pedig nekem ő a dobi-ideál.

http://www.youtube.com/watch?v=TauSQlIbIME



2013. jan. 19. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem tudok a kérdésedre válaszolni, de haláli ez a videó! :)

A kutya gyönyörű, a kisfiú nagyon aranyos, és csodálatra méltó, ahogy az a hatalmas, tekintélyt parancsoló kutya így tűri ahogy kisfiú húzza-nyúzza..:) És ilyenkor annyira sajnálom, hogy ezt a kutyafajtát is elkönyvelte a társadalom "agresszív,elmebeteg kutyává"..

2013. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A keskeny pofa annak köszönhető, hogy szuka. A szukáknak hosszúkásabb az pofájuk, a kanoknak szögletesebb... Esetleg szuka és szuka között is lehetnek eltérések, mint ahogy az emberek sem egyforma arcúak. Ennyi! Nézd meg a szuka kölyök anyját, olyasmi lesz a lánykölyök pofija..
2013. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt egy példa, mondjuk ez Labrador, de a lényeg a lényeg:

Kan pofa: [link]

Szuka pofi: [link]

2013. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez amerikai típusú dobermann, ilyet nem igazán találsz itthon.
2013. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen a kanoknak általában,,karakteresebb"fejük van,ez szinte minden fajtára igaz,de ahogy elnéztem a hazai dobi kennelek honlapját,kannak,szukának mind olyan szögletes feje van,olyan a pofájuk,mint egy tégla :( Nem ez a szép,elkeskenyedő,mint anno a mi pincserünknek...Theia,köszi a tippet,utána nézek az amcsi kutyáknak!
2013. jan. 20. 14:17
 6/8 Rácz Szilárd válasza:
A Dobermannoknak meg van a maguk az FCI által elismert standardja, Magyarországon ez alapján tenyésztenek, amit te említettél az Amerikai típusú kutya, Magyarországon is megtalálható,de ne a legnevesebb tenyésztőknél keresd :)Nem igazán ismerek a köreinkbe ilyet... [link]
2013. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik a videó is, és a kutya is!

Igen, ő egy "amcsi" dobermann. Édesapámnak is ilyen volt, sajnos elpuszutult. :(

Mondanám, hogy utánaérdeklődök neked, de épp tegnap beszéltem vele, és azt mondta, hogy az ismerőse, akitől vette, most épp Londonban él. ://

2013. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amerikába ne vegyél dobermannt ! Ha veszel mindenféleképp európában mivel amerikába már a fajtának mindenjét kitenyésztették(szó szerint kék és albinó színváltozatot is!) Mikor tudjuk hogy a dobermannak fekete-cser vagy barna-cser szniűnek kell lenni. Az amerikai fajták sokkal betegesebbek és mivel már minden ilyem sz'arral "tesztelték" beteges és egészségtelen a fajta amcsiba...ez egy NÉMET fajta ...én csak európából vennék de te tudod .
2016. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!