Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eléggé összetett kérdés:...

Eléggé összetett kérdés: hogyan legyen jó gazdája a befogadott kutyusnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap befogadtam egy 11 hónap-1év körüli (shar pei jellegű) keverék(?) kan kutyust. Hívtam hozzá állatorvost, nincs benne chip, nem beteg, de nincs neki gazdája, azért nagyon úgy fest, hogy nálam marad.. :) Régóta szerettem volna egy kutyát, és úgy tűnik most eljött az idő.:) Szóval szeretnék neki jó gazdája lenni, de kezdő vagyok még a témában. A következő kérdéseim lennének:

-Mekkora mozgásigénye van egy ekkora kutyának? Mikor, mennyit vigyem sétálni? ( kertes ház mellett )

-Milyen könnyen/nehezen tanítható?

-Milyen feladatokat érdemes neki megtanítani?

-Mikre kell nagyon odafigyelnem?

És bármilyen tanácsot elfogadok, amit csak adni tudtok!

Előre is köszönöm!


2013. jan. 19. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kertes házban laksz, elég napi egyszer elvinni sétálni.

Szerintem kutyafüggő, hogy mennyire tanítható könnyen, majd kitapasztalod. De szerintem jutalomfalatkákkal biztos menni fog.

Alap dolgokat mindenképp: ül, marad, séta a lábad mellett, szocializálni a többi kutyával.

Szerintem a legfontosabb, hogy szocializáld, kijöjjön az emberekkel, gyerekekkel is, és kutyákkal is. Ha esetleg van lehetősegéd vidd kutyasuliba. :)

Sok boldogságot a kutyushoz! :D

2013. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :)
2013. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És köszönöm a jókívánságot is, remélem jól meg leszünk így együtt!:)

Igen, lenne még egy kérdésem: Ilyen idős korban mennyire igényli még a játékot? És így télvíz idején, majd térdig érő hóban miket lehet vele játszani? :) Az imént próbáltam vele labdázni, de úgy vettem észre, hogy nem annyira érdekli, inkább csak én szaladgáltam a labda után.. :)

2013. jan. 19. 15:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó esetben egész életében valamennyire érdekli a játék, és kell is, hogy érdekelje, mert a tanulás is játék a számára. De ez persze kutyánként változó, nyilván kölyökként többet játszik, meg nem is minden kutya számára ugyanaz a játék. Az én kutyám például ritkán labdázott. Ki kell tapasztalni, meg kell ismernetek egymást, és akkor majd látni fogod , mivel tudod motiválni. A jutalomfalat azért szinte tuti :) Valóban jó ötlet a kutyaiskola, ott egymásról is sokat tanulhattok, meg tanácsot is kérhetsz tapasztaltabb kutyásoktól.

Ha shar pei jellegű a kutyus, és az említett fajta jelleméből is netán sok van benne, akkor azért készülj fel rá, hogy elég makacs :) De nagyon szerethető :)

Sok sikert és legyen nagyon sok örömötök egymásban! :)

2013. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már nem annyira mintha kis kölyök lenne, de azért szeretnek játszani. A labda után nálunk is én rohangálok. :D inkább a botot szeretik visszahozni. :D meg az olyan játékokat amik hangot adnak ki(röfögő malac). Szeretik még a sima kergetőzést, a birkózást (inkább te birkózd le, meg csikizd) :D, kötélhúzást.
2013. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, tényleg hasznosak, ment a zöld kéz! :) Egyelőre csak egy labda van itthon, (az is azt sem tudom hogy került ide, nincs kisgyerek..:)) de amint lehetőségem lesz,szerintem hétfőn, beszerzek pár játékot, és meglátjuk melyik tetszik neki :) Pórázt már sikerült szereznem, nemsokára kimegyünk sétálni, aztán megtudom azt is, hogy az hogy megy neki!:) Kutyasuliba sajnos nincs lehetőségünk menni, egy kisebb faluban lakunk, a legközelebbi város 30km-re van innen,és ott sincs kutyaiskola.. De hogyha probléma lesz a kutyussal, megkaptam egy ismerősömtől egy kutyaszakértő telefonszámát, hozzá nyugodtan fordulhatok, kijön ide hozzánk! De remélem nem lesz gond! :) Még egyszer: nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 19. 15:38
 7/9 Maxitabi ***** válasza:
100%

Olvass sokat a kutya viselkedéséről, neveléséről és táplálásáról! Jan Fennel, Cesar Millan könyvek és a neten:

[link]

option=com_content&task=blogcategory&id=33&Itemid=108

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, hasznos volt!:)
2013. jan. 19. 20:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Jan Fennelt én is ajánlom, érdemes elolvasni a könyvét, sokat lehet belőle tanulni a kutyákról. (Ha privátban elküldöd a mail-címedet, tudok küldeni olvasnivalót :) )
2013. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!