Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jézusom. Mit tegyek? Fontos!

Jézusom. Mit tegyek? Fontos!

Figyelt kérdés
Nem rég tudtam meg hogy a szomszédom meg akarja mérgezni a kutyáját. Ügye Januártól kötelező microchipet tenni a kutyába. Na most. Az ő kutyája már kb 6-7 éves de még orvost sosem látott. És mivel járni fognak ellenőrizni hogy minden rendben van-e a kutyákkal, ő azt mondta hogy inkább meg mérgezi patkány méreggel mint hogy 40-50 ezerrel megbüntessék. De én annyira sajnálom ezt a kutyát. Mit tehetek???? Kihez forduljak??? Állatvédőkhöz vagy kikhez?? Meg vannak a kutyának számlálva a napjai. S.O.S segítés kell. HA VALAKI PEST MEGYÉBEN TUDNA VALAMI SZERVEZETET VAGY VALAMI EHHEZ HASONLÓT AKIK ILYENNEL FOGLALKOZNAK KÉREM SZÓLJANAK!! És kérem ne töröljék ezt a kérdést mert egy kutya életet múlik rajta!!!!!
2013. jan. 20. 10:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Nézd végig, kik vannak hozzátok legközelebb, esetleg próbáld meg velük a kapcsolatot felvenni.


Nagyon rendes vagy!

2013. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%
kamuzd aszt neki hogy nem járnak ellenőrizni...
2013. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Állatvédőrségnél tegyél azonnal bejelentést!!!



+36 70 636 6230 vagy bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu

2013. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. VISZONT! Fel hívtam az Állatvédőrséget illetve még ezen kívül 2 menhelyet is, és mindenhol azt a választ kaptam hogy ezzel nem tudnak mit csinálni mert nincs bizonyítékom. Most komolyan az nem elég bizonyíték hogy hogy tartsa a kutyát, nincs oltási könyve meg semmilyen, és stb... Ja, és azt hozzá tenném hogy az egész életét egy 1,5 méteres láncon élte/éli le. Szégyen komolyan-.- Szeretnék segíteni egy kutyán erre meg csak azt kapom hogy ők nem tudnak mit kezdeni, hát ha ők nem akkor ki??? Istenem. Lehet hogy csak 13 éves vagyok, de azért nem vagyok hülye. De azért köszönöm a válaszokat mindenkinek, hát... sajnos ne jutottam előrébb egy lépéssel sem. :(
2013. jan. 20. 12:06
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Ez fura, ennél kevesebbért is kimehetnek, mondván névtelen bejelentést kaptak helytelen tartás miatt. Még, ha nem is bizonyítható, amit mondasz, de simán lehet, hogy meg tudnák győzni a "gazdit", hogy mondjon le a kutyáról. :(

Próbálkozz még másik szervezetekkel!

2013. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Szüleiddel nem tudsz beszélni, hogy esetleg ti befogadjátok, mint "talált" kutyát?
2013. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm. Egyébként nem hinném hogy befogadnánk mivel már van egy nagy 80 kg -os nagyon szép kutyusunk. És nekünk elég ő is:))) Egyenlőre nem szeretnénk másik kutyust:D
2013. jan. 20. 13:01
 8/27 anonim ***** válasza:
A másfél méteres láncra tudsz hivatkozni, mint nem megfelelő tarts, de arra nem, hogy azt mondod nekik meg akarja mérgezni. Ha ő maga nem ismeri el, nincs bizonyítékod, nincs mire kimenjenek. Csak a lánc.
2013. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%
gyépés az az ember a chip kb 300 ezer nem ? tán ha chipeztetné megúszná a büntetést
2013. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
34%
Értem én, hogy van kutyátok. Viszont ha nem fogadjátok be, vagy nem találsz valakit, aki hajlandó befogadni, akkor az az a szerencsétlen lassú kínok között fog elpusztulni. Sokszor szokták kérdezni, miért nem tesznek valamit az állatvédők. Nos, tudod ki az állatvédő? Az, aki nem mástól várja el, hogy tegyen valamit, hanem megy és az adott dolgot megteszi maga. Nekem 5 kutyám van. És mellette 2 ideiglenes.....
2013. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!