Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan használjak "klikkeres...

Hogyan használjak "klikkeres elkapás"-t két kutyával?

Figyelt kérdés
Ha előre eltervezett klikkerezés van, akkor addig a másik kutyát beteszem a szobakennelbe. De mi van akkor, ha mondjuk séta közben szeretnék az egyik kutyánál ráerősíteni valamire, vagy az egyik kutyának elkapással szeretném megtanítani a lelövős trükköt? Mert ugye, a klikk után mindig falat jár... tehát, akkor a másik kutya is kapjon falatot ilyen esetekben, vagy csak az, akinek valójában ment a klikk? Eredetileg az előbbit csináltam, de ezzel azt értem el, hogy a másik kutyám nonstop a helyén kuksol, mert ugye ezek a klikkek szinte mindig ott érték... xD

2013. jan. 20. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Ezt én is kérdeztem oktatótól, mikor egyik kutyusommal csináltuk az elkapást. Ő azt mondta, hogy a kutya tudja értelmezni, hogy most nem neki szólt a klikk, mivel nem rá nézel, nem ő kapja a kaját stb. Nem is volt ebből probléma, ugyanúgy kondicionálva van a klikkerre, csak tudja, hogy néha nem neki szól.
2013. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Én két kutyánál soha nem alkalmazok klikkert, mert nem tudják megkülönböztetni, hogy épp most melyiküknek szólt a klikk.
2013. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na haragudj Theia, de akkor szerinted ezt pl. hogy tanították meg két kutyának? [link] Tényleg nem bántásból írom, de nem hinném, hogy az oktató tévedett volna.
2013. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Szerinted minden trükköt, amiket ezek a kutyák tudnak, klikkerrel tanították meg nekik? :)

Továbbra is tartom a véleményemet, hogy klikkerrel egyszerre csak egy kutya képezhető.

2013. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem hinném, hogy mindet, de a nagy részét úgy gondolom, igen. Elég szorosan összefonódik a tükörmódszer és a klikker. Én mindenesetre saját tapasztalataim alapján is azt látom, hogy nyugodtan lehet egyszerre két kutyával dolgozni klikkerrel. (Pl. az egyiket kifektetem, addig a másikkal gyakorlunk).
2013. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) Azért még mások válaszát is várom, mert eddig 1:1 az állás. xD
2013. jan. 20. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól értelmezik a kutyák, hogy mikor melyiküknek szól a klikk. Hamar megszokják ezt a felállást, persze mind a kettővel rendszeresen klikkerezni kell mellette. De hallottam már olyan verziót is, hogy 3 kutyához a gazdi 3 különböző típusú klikkert használt. Mindnek más-más volt a hangja és egyesével kondicionálta rá a kutyákat a "saját" klikkerükre. Macerásabb így, hogy ha másik kutyával dolgozott váltani kellett a klikkert is, de úgy tudom, nekik jól bevált.
2013. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Klikk+szemkontaktus. Amelyire nézek, annak szólt. Na de sétáltatás közben lelövést elkapással??? Ezt valahogy nem tudom elképzelni.
2013. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ott van egy nagy VAGY a sétás és a lelövéses dolog között. ;)

Köszönöm a válaszokat, akkor ezt most már úgy csinálom majd, hogy csak az kap falatot, akinek szólt a klikk. :)

2013. jan. 20. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!