Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?

Melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Lakásba szeretnék kutyust. Nem tudom melyik lenne a megfelelő fajta számomra. Egy kedves, nyugodt társat szeretnék panelba aki feltudja magát találni amíg dolgozom. Sajnos akkor egyedül kéne lennie. Tehát nem szeretném ha egész nap ugatna mert "unatkozik". Tudom nevelés kérdése is, de azért biztosan fajta függő ez is. Mivel panelról van szó én 3 fajtán gondolkozom. 1. Cavalier King Charles Spániel.. Idáig úgy gondolom ő lenne a legideálisabb nekem. 2. Yorki 3. Csivava.

Gazdik segítsetek nekem. Melyiket válasszam? Tapasztalatok?


2013. jan. 20. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Cavalier, nyugodtabbak, mint a többi általad felsorolt fajta és kevesebb az egészségügyi és idegrendszeri probléma náluk, mint a másik kettőnél.
2013. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is az elsőre szavazok, a másik kettő idegbeteg tud lenni, ha nincs megfelelően nevelve és/vagy unatkozik.
2013. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bassetre nem gondoltál? ők is elég nyugisak:)
2013. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a cavalier és a törpe uszkár között vaciláltam. Szintén lakásba, szintén otthon van amíg dolgozom. Végül én a törpeuszit választottam és bevált. De biztosan jó választás a cavalier is.

Viszont lehetőleg ne kiskölyköt válassz, hanem egy felnőtt kutyust fogadj örökbe, vagy vegyél. Egy babakutyát semmiképp nem lehet rendszeresen egész napra egyedül otthon hagyni, hiszen akkor azt csinál amit akar, és berögzül neki a rossz viselkedés.

Ha esetleg az uszkár megtetszik, akkor tudok több örökbefogadhatót is. Cavalier-t még én is kerestem annak idején, de örökbefogadhatót nem igen találtam, még felnőtten eladót is alig.

2013. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Menhelyi kutyára nem gondoltál? Ismerik a személyiségét, és nem mellesleg egy életet menthetnél meg.
2013. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen feltételek mellett én uszkárt szeretnék.:)

A felsoroltak közül nekem a Cavalier King Charles Spániel a legszínpatikusabb a másik kettőből annyi van mint csillag az égen és ők ugatósebbak is.

Ha kölyköt szeretnél, akkor mindenképpen otthon kéne vele lenned legalább még megszokja az új helyet és még szobatiszta nem lesz. Ha tudsz kivenni szabit egy kis időre akkor szerintem jó a kölyök is, ha nem akkor inkább menhelyről vagy fajtamentőktől vegyél magadhoz egy felnőtt kutyust.:)

2013. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Én is fajtamentőktől szereztem az uszkáromat. :)

2013. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

cavalier vagy toy/törpe uszkár szerintem is tökéletes lenne neked.

De fontos hogy jó helyről vegyél,törzskönyveset tenyésztőtől ,és hogy első 1-2 hétben jó ha ki tudsz venni szabit,hogy fokozatosan tudd egyedüllétre nevelni.

Ha nem megoldható szerintem is felnőtt,szobatisztát fogadj örökbe fajtamentőktől. De ez bármelyik fajtára igaz.

2013. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, mindenképpen veszek ki szabadságot, mert kölyökkutyát szeretnék. Amíg kölyök a kutyus addig a család többi tagja is besegít a sétáltatásba. Azt hiszem akkor a cavaliernél maradok. :)
2013. jan. 21. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan végül ugyan az uszkár mellett döntöttem, de a cavalier is jó választás!

Legyen sok örömöd benne! :)

2013. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!