Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek le szabad engedni...

Eriiii kérdése:

Szerintetek le szabad engedni pórázról cane corsot úgy, hogy rajta marad a szájkosár külvárosban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem agresszív más kutyákkal, emberekkel és vissza tudod hívni, nyugodtan.
2013. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Közterületen kutyát elengedni tilos. Szájkosárral is.
2013. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Akarom mondani törvényileg tilos ^^
2013. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
* ez nem csak cane corso-ra vonatkzik, hanem minden kutyára, akár szájkosár nélkül is :)
2013. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez igaz. Törvény szerint csak futattón lehetne elengedni a kutyát. De valljuk be ezt nem igazán tartjuk be. Én is el szoktam engedni a kutyám , egyrész nincs kutyafutattó, mert akkor lehet oda vinném... Másrészt az is lehet,hogy a kijelölt területen annyi kutya van, hogy hely sincs :D de ezt nem tudom, mert itt nálunk nincs ilyen terület, itt csak a kutyások "jelöltek ki " ugymond részeket, nagy füves terület, se autók, emberek se arra járnak szóval nem zavarunk senkit. :)
2013. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó persze csak azért mondtam hogy tisztában legyen vele. Hátha nem tudja ^^
2013. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont ma mesélte egy csaj a futtatóban, hogy egy agresszív kutya szájkosárral támadta meg a kutyáját, de úgy hogy a lába is eltört, műteni kellett. Szóval ha agresszív, akkor a szájkosár is kevés lehet.
2013. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ha elengeded akkor be tudod hívni bármikor.Viszont ha behívható akkor a szájkosárral kiszolgáltatod egy másik kutya esetleges támadásának,mert nem tudja megvédeni magát.

Én már sajnos jártam így,egy bokorból előugrott egy kutya és kész volt a baj.Azóta még a nyakából is leveszem ne akadályozza ilyen szituban.Hiába fegyelmezett a kutyám ha a másik nem, a gazdája meg 100 méterről ordít neki hiába.

2013. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem szabad törvényileg.

És amúgy sem gondolom jó ötletnek, mert pl én, aki kis korom óta kutyatartó vagyok és imádom őket egy idegen kutyától elbőgöm magam ha összetalálkozunk. Azt meg végképp kiborít ha önjelölt "remekgazdik" engedik hogy a kutyájuk odafusson, netán rám ugorjon, rám másszon-nekem ez félelmetes élmény és kellemetlen, mert még nekem kell magyarázkodni... Mások is vannak így... de lehet egy kisgyerek is... érdekes találkozás sülhet ki belőle. Tessék a kutyát pórázzal sétáltatni!

2013. jan. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jog szerint belterület közterületén nem lehet elengedni póráz nélkül a kutyákat, csak a kijelölt futtatókon.


A gyakorlat IDEÁLIS esetben az, hogy az ember a jól nevelt, behívható kutyáját elengedi a pórázról. Ha gyerekek, pórázos kutyák jönnek, BEHÍVJA, esetleg megfogja.

Ha idegen póráz nélküli kutya jön a gazdival, akkor se engedi oda egy km-re, hanem egymás közelébe érve mehet a találkozás :)


A kutyámat a kerület központi részein nappal vagy pórázon, vagy póráz nélkül és szájkosárban viszem. Még se rendőr, se közteres nem szólt a csak szájkosárban sétáló kutyám miatt ;)


Egyébként van vmi különleges okod rá, hogy póráz nélkül akarod sétáltatni szájkosárban?

2013. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!