Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék vele?

Mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés

A border collie keverék kutyusom nagyon makacs.Elvileg agilityzni szerettem volna vele és trükköket tanítani neki, de egyikben se jeleskedik.Az is lehet, hogy én csinálok valamit rosszul? Leírom... Mikor a pálya elé viszem akkor leül és néz ártatlanul...Mikor hívom, hogy jöjjön akkor is csak néz..Néha azért nagy szenvedéssel átugrik az akadályon, ha nagyon kívánja a kezemben lévő jutalomfalatot..Pedig nagyon meg szoktam dicsérni, hogy ha megteszi és klikkert is használunk.

A másik a trükkök...3 napja folyamatosan tanuljuk a fekszik parancsot..Minden nap kb. 4-6 alakalommal 10-15 percet szoktam rászánni, mert azt olvastam, hogy nem szabad túlhajszolni mert akkor nem lesz hozzá kedve, inkább csak gyakrabban.De ami furcsa, hogy elfelejti vagy egyszerűen makacs.Van amikor már szóra is szépen lefekszik, de olyan is mikor csak néz, hogy mit is akarok én tőle...Ilyenkor mutatom a kézjelet, hogy feküdjön le és néha meg is teszi..néha...pedig jól begyakoroltuk és szokta is tudni valamikor.Szóval ezt nem értem.Mindig megdicsérem,jutalmazom..de akkor még is miért ilyen makacs? Egyébként fél éves és 3 hete van nálunk.



2013. jan. 21. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen idős korban egyszerre 10-15 perc tanítás még nagyon sok! Különösen ha előtte nem klikkereztek vele. Csökkentsd le ezt az időt ténylegesen csak annyira, amennyit még élvez, amíg még pörög. Lehet, hogy csak 3-4 perc lesz belőle, de idővel majd nyújthatod ezt az időt.

Az, hogy nem csinál meg egy olyan feladatot, amit tud, csak szemtelenség. Ha már kimondtad az adott vezényszót, akkor mindenképp érd el, hogy teljesítse a feladatot. Természetesen ne úgy, hogy jutalomfalattal megvezeted, mert így csak átadod az irányítást a kutyának. Ha majd jó lesz a kapcsolatod vele, akkor nem lesznek ilyen gondok sem. Most egyszerűen csak próbálgat téged, feszegeti a határokat, teszteli, meddig mehet el nálad, mennyire vagy alkalmas vezetőnek. A kamasz kor is közrejátszik ebben, persze.

3 hét természetesen nagyon kevés, idővel jobban össze fogtok csiszolódni, de most különösen fontos, hogy ne legyél gyenge, ne tűnj a szemében egy lúzer gazdinak.

Egyébként mennyire kontrollálható? Séták során menyire figyel rád? Milyen a behívhatósága?

2013. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egyenlőre azzal foglalkozz, hogy hozzád szokjon és ne várj el tőle feltétlen engedelmességet.

Ha csak 3 hete van nálatok akkor inkább játékkal, labdázással építsd ki a kapcsolatotokat elösször minimális fegyelmezőgyakorlattal és amikor már élvezi a veled való együttlétet,m akkor kezd el nüvelni a terhelést a fegyelmező irányába.

2013. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazatok van!

Sétánál szépen jön.Teszteltem is és, ha megállok vele és mondom neki, hogy "ül" akkor szépen teljesíti is.Csak ezzel a fekszikkel akadtunk el..de akkor türelmesebb leszek. :)

Amikor elengedem vissza szokott jönni, igaz nem mindig rögtön, de jön...Szóval még tényleg szoknunk kell egymást.

2013. jan. 21. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fekszik nincs rendesen megtanítva. Ne felejtsd el, hogy a kutyák nagyon jó megfigyelők és nagyon rossz általánosítók. Ha a konyhávaban tudja a feksziket, az nem jelenti azt, hogy a nappaliban is tudja, azt meg pláne nem, hogy 15 másik kutya között a parkban is tudja. Szépen be kell általánosítani minden parancsot, fokoztatosan növelve az elvárást. Nem az van, hogy ez egy border collie, tehát zseni, tudja már mit akarok!

Hanem az, hogy szép türelmesen a nagyon könnyű helyzetekben elkezded ritkítani a falatot, amit adsz a fekvésért, mígnem el is várod falat nélkül is, míg nehéz szituációkban meg az orra előtt lóbálva a falatot vezeted meg.


Ha tényleg sport céljaid vannak, légy kicsit türelmesebb, vegyél vissz az elvárásból, és csak annyit gyakorolj vele, amíg élvezi, és mindig egy hatalmas játékkal fejezd be.

2013. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 hete van nálad, és elvárod, hogy mindent tudjon. nemjó ez így.

hogy agilityztek? otthon, vagy suliban, edzővel? csak mert mi nem így kezdtük (oké, mi tükörsulisok vagyunk, szal alapból előtte kellett tanfolyamozni ahol elvileg helyretesszük a kapcsolatot, de mindegy).

van edzőnk, aki segít. aki kívülről látja, mi a hiba. egyeül, otthon nem fogtok kitörő sikereket elérni (kivéve, ha profi agilitys vagy, de feltételezem, hogy nem).

előbb nyerd el a bizalmát, vívd ki a tiszteletét! ne akarj rögtön mindent.

csinálj úgy, mintha egészen piciként hoztad volna el, hagyd kölyöknek lenni, ne terheld túl (napi 4-6 alkalom jó, de ne 10-15, hanem 3-5 perc legyen! MAXIMUM! lehet az is, hogy egy gyakorlás-max 5 klikk, nagy örülés, játék és vége! fél éves kutyusnak 15 perc klikkerezés nagyon sok, még felnőtteknek is lehet az...).

én egy dolgot ajánlok először, gyakoroljatok szemkontaktust. hülyeségnek hangzik? nem az. gyakorolj vele csak szemkontaktust, várd el, hogy figyeljen. ha figyel, a tanulás is könnyebb lesz :)

esetleg elkezdhetsz egy kötődés tréninget, 1-2 hónapig csak kézből, munkára kap enni, mellette nem hagyod elkanászodni, jobban fog figyelni, rájön, hogy függ tőled.

2013. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, és még valami: ne add fel! nagyon nyálasnak hangzik, az is, de tényleg. ne terheld túl, ne hagyd, hogy elmenjen a kedvetek a közös mókától... csináld úgy, hogy mindketten élvezzétek! :)))
2013. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!