Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatok honnan tudják hogy...

Az állatok honnan tudják hogy a szemedbe kel nézni?

Figyelt kérdés
Honnan tudják h a szemedbe kel nézni, amikor rád néznek.
2013. jan. 21. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem minden állat néz az ember szemébe, sőt! A kutya számára ez a viselkedés evolúciós előnyt jelentett, ezért az évezredek során rögzült. A kutya kommunikálni akar az emberrel és ennek fontos eleme a szemkontaktus.
2013. jan. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De honnan tudják, hogy "az ott a szemed"?? Ezt nem értem.
2013. jan. 21. 22:45
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván csak azok az állatok néznek az ember szemébe, amelyeknek a saját társadalmukban is jelentősége van a szemkontaktusnak. Pl. kutyáknál az alá-fölérendeltségben van szerepe. A macskák nagy része, idegenektől a szembe nézést támadásnak veszi. Az én macskám a szemembe nézéssel hipnotizálni akar engem.


Volt egy natgeo műsor, a kutyák esetében vizsgálták a szemkontaktus jelentőségét. Leültették a kutyát és jutalomfalatot tettek a földre. A kutya jól be volt tanítva, tehát ameddig a gazda nem engedte, nem vette el, nem nyúlt hozzá, rá se nézett a kajára. Ha a gazda szemét eltakarták, rögtön rávetette magát, engedély nélkül is. Tudta nagyon jól, hogy akkor nem látja.

Ugye, ebben már csak az a kérdés, mit csinál a kutyád, ha nem látod? :)

2013. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Írtál még míg a választ írtam. Az állatok nem emberek, de azért ennyire ne nézd már hülyének őket. Ösztön és evolúció, innen tudják. Úgy hívjuk, kollektív tudás. Az embereknek is van ilyenje.
2013. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, és igáig nem is gondolkoztam rajta, de érdekes, amit mondasz:)

Viszont azt már megfigyeltem, hogy a kutyám szinte azonnal reagál a legkisebb mimikai változásra is. Ha figyeli az arcomat, és akár csak a szememen észre veszi, hogy kezdek elmosolyodni, azonnal őrült farokcsóválásba kezd.

2013. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!