Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a kötődési tréning, hol...

Mi az a kötődési tréning, hol tudok róla olvasni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 10:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

A 3. választ olvasd el itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2697298-kotod..

Mi most csináljuk 3 hete, már kezdünk túllépni a mélyponton, és eddig úgy tűnik hogy nagyon hasznos a dolog!

2013. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
14%

Azelőtt is voltak ilyen kötődési tréningnek csakhogy akkor nem ilyen mai elnevezéssel. Nem csak jutalomfalattal lehet elérni, hanem megfelelő időben alkalmazott dicsérettel, ami hangzatos legyen, vagyis a kutya lássa, hogy nagyon örülünk annak amit mi kértünk tőle és azt ő jól végrehajtotta.

Lehet bármilyen csellel a kutyát rábírni a feladatra, lényeg hogy megcsinálja és azt megfelelően jutalmazni. Akár jutalom falat ha a kutya ezt szereti és arra hajlandó csak dolgozni. Vagy tárgy, egy bot darab vagy labda vagy bármi. Vagy a nagy dicséret.


Az én kutyáim mindig a dicsérettől szoktak a bőrükből kiugrani.

2013. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

A kötődési tréning azért nem egészen jutalomfalatos módszer ^^


Ugyanis a kutya otthon egy falatot se kap enni csakis a séták alkalmával és csak annyit kap amennyire jól teljesít.. Röviden nagyon lebutítva ennyi. kell hozzá egy üres meg egy kajával teli valami, ha a kutya megcsinálja amit mondasz neki akkor kap enni, ha nem akkor az az adag amit adtál volna neki a másik helyre kerül és azt már nem kapja meg aznap. Ennél azért bonyolultabb. És nagyon nehéz dolog főleg hogy a kutyák el kezdenek romlani tőle a 3-4hét környékén és ott adják fel sokan hogy nem is működik pedig csak folytatni kéne :)


De ez tényleg csal butítva van.. Ált a suliban személyesen el mondják hogy neked mit hogy kéne csinálni mert kutya és gazda függő is a dolog.

2013. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha nem teljesíti amit mondok neki és nem kapja meg érte a falatot hanem az már felejtős neki akkor 5 hét alatt éhenhal az én kutyám :(
2013. jan. 22. 11:58
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha három napig nem eszik semmit, akkor úgy lesni fogja hogy mit kívánsz tőle, hogy majd nézel nagyokat ^^
2013. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
jah és az 5hét az átlag van ahol 7is kellhet.
2013. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Később ezt más is végigcsinálhatja a családban vele? Nekem még csak csak szót fogad de a páromnak ennyire sem. Mondjuk én vagyok vele napi 24-ben.
2013. jan. 22. 12:05
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Hát szerintem akár csinálhatjátok egyszerre is. Csak egyikőtök se legyen nagylelkűbb a másiknál... De nem ártana értekezni valaki profival mielőtt elkezditek.
2013. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem kell tőle feltétlenül megvonni a falatot ha nem fogad szót. Csak akkor ne kapja meg. Később ha megint szót fogad, akkor megkaphatja. Én is így csináltam és működött, és az ismerősöm 3 kutyájánál is így működött.
2013. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mégjobban leegyszerűsítem: A kutya ahhoz kötődik, akitől az élete függ. Ezt meg a legegyszerűbb az étellel elérni. Amúgy nem csak a kutya, az ember is ilyen.
2013. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!