Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy a kutyusok...

Mit tehetnék, hogy a kutyusok jobb helyre kerűljenek egy igénytelen állatkínzó szomszédomtól?

Figyelt kérdés
Én egy bérházban lakok és van egy szomszédom,akinek van vagy 4 kutyája meg 2 macskája... Ezeket a nap 24 órájában bezárva tartja egy mindössze 35 m2-es pici lakásban, egyáltalán nem hordja le őket, ott pisilnek, meg piszkolnak a lakásban és emiatt nagyon büdös van a folyosón is... Se be oltatva nem voltak soha és csippeltetve nincsenek... Próbáltunk beszélni vele, de azt mondta se beoltatni, se csippeltetni nem fogja, mert úgyse hordja le őket... Ja és rengeteget ugatnak a kutyák, ilyenkor mindig hallani, hogy rájuk üvölt és üti őket... Oda vágja, meg rugdossa szegényeket... A nő egyébként alkoholista... Miskolci vagyok, mit csináljak?

2013. jan. 22. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Állatvédőrség!!

Állatkínzás bejelentése 70/6366230 és bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu

www.orszagosallatvedorseg.hu

2013. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
A kedves szomszédot nyugodtan feljelentheted a rendőrségen is, ugyanis minden szempontból szegi a törvényeket.
2013. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Bizony!

Meg van szabva, hogy állatonként hány nm szükséges a tartásukhoz, meg van szabva, hogy kell biztosítani kell számukra az igényeiknek megfelelő mozgást, kötelező az oltás és a chip is. Az, hogy még veri is őket, csak hab a tortán, de sajnos nem bizonyítható, a többi viszont igen.

Mindezeken felül még csendháborítást is elkövet ha este is ugatnak a kutyik.

2013. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
ANTSZ, jegyző bejelentés.
2013. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Tyűű az elmaradt oltások miatt olyan büntetést fog kapni ennyi kutya után hogy egy életre elmegy a kedve az állattartástól, de nem is baj szerintem.
2013. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Ennek a nőnek a diliházban a helye, de ha nem is kerül oda, legalább az állatait vegyék el. Remélhetőleg el is veszik tőle, komoly károkat okozhat a lakásban, hogy az állatok oda piszkítanak, más lakót is károsít ezzel és az egész házat.
2013. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd megtennéd, hogy megírod mit tettél végül és hogy lett e eredménye? Csak nagyon kíváncsi vagyok, hogy 2013-ban Magyarországon komolyan veszik e az ilyesmit.
2013. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenképp lépek az ügyben... És persze itt fogok írni, hogy hogy alakulnak a dolgok
2013. jan. 22. 17:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett végül?
2013. febr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jelentettem a dolgot az allatvedorsegnek es ok mar intezkednek, de meg most is tart az ugy...
2013. febr. 17. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!