Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikre kell odafigyelnem, hogy...

Mikre kell odafigyelnem, hogy a kutya szemében én legyek a domináns?

Figyelt kérdés

Jelenleg a következő dolgokra figyelek nagyon oda:

1. nem alhat velem,

2. én kezdem és fejezem be a játékot,

3. csak akkor szeretgetem, ha valami jót csinált, nem tutujgatom csak úgy,

4. mindig utánam eszik,

5. soha de soha nem adok neki a kajámból miközben eszem,

6. mindig én lépek ki előbb az ajtón,

7. nem üdvözlöm nagy lelkesen amikor hazaérek,

8. soha nem megyek oda hozzá, mindig én hívom őt magamhoz


Ezeken kívül van még valami amire érdemes odafigyelni?

Amúgy nincsenek problémáink a dominanciájával, csak szeretném ha nem is lennének a jövőben sem, azért szeretném tudni mikre érdemes odafigyelnem.



2013. jan. 22. 14:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt azért bevallom, hogy a 3. pontot nem sikerül mindig betartani, néha odamegyek megdögönyözni miközben alszik, mert annyira aranyos hogy lehetetlenség ellenállni. :) De azért többnyire tartjuk, úgyhogy szerintem ennyi belefér.
2013. jan. 22. 14:33
 2/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
62%

Ebből a nyolc pontot én ügy tartom be ahogy nekem tetszik. vagy betartom vagy nem. Vagy részben.


Első sorban a fellépésen van a hangsúly. Mivel én napközben eszem, nem fogok csak azért enni, a kutya előtt mert az le van írva. Akkor adok neki enni mikor ott az ideje.Én határozom meg azt is, hogyan lépjek ki az ajtón. Vagy előre engedem a kutyát ha úgy tetszik vagy nem.

Attól leszünk jó társak ha a kutya ért a szavamból a gesztikulációmból, Figyel rám, kontaktust teremt velem, tudom irányítani.

2013. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én sem azt mondom, hogy minden pontot 100%-ban betartok mint egy robot, de ezekre a dolgokra igyekszem odafigyelni. Nyilván néha egyszerűbb magam előtt kiengedni a kutyát az ajtón, nyilván az étkezés is úgy jön ki ahogy, nyilván amikor rettenetesen örül nekem hogy hazaértem, időnként megsimogatom a buksiját.
2013. jan. 22. 14:49
 4/10 compactegon ***** válasza:
kisebb korában én is nagyon odafigyeltem ezekre a dolgokra. csodálatos kutyadoki, millió oldal olvasgatása stb. (első kutyám, staffordshire terrier). aztán rájöttem, hogy kaphat falatot közben ha eszünk, velünk alszik, ha véletlen előttem megy ki az ajtón (nem szokott), akkor lesz@rom, akkor tutujgatom mikor csak kedvem támad, és a játékait sem pakolom el. hozzáteszem elég kis dominátor kutyám van. határozottan kell fellépni és egyértelmű jelzéseket adni felé, ennyi a titka. 20-150 évvel ezelőtt is neveltek normális kutyákat, mikor ezek a szabályok még a habokban sem voltak. persze nem árt betartani, de a nevelés-fellépés kombó lényegesen többet számít.
2013. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

A magatartásoddal nagyon jól tudod érzékeltetni a kutyával, hogy te vagy a domináns.


Csak egy példa: Lefektetem a kutyát és otthagyom. Te leülsz.

A kutya gondol egyet és feláll. Nem hagyod rá, hanem visszafekteted a helyére. Addig ott kell neki maradnia míg az ellenkező utasítást nem kapja meg,Pl: hogy gyere ide.

2013. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Abszolút határozott és következetes is vagyok vele, de az annyira alap, hogy azért nem soroltam ide.


Lehet ám, hogy csak én viszem túlzásba, csak annyit hallani a dominancia fontosságáról, hogy kicsit végül talán ráparáztam a dologra, annak ellenére is, hogy nincsen problémánk e téren. Nyilván van olyan, hogy nagy ritkán alkalmi süket lesz (pl amikor elsétálunk egy kiborult kuka mellett :)), de ez szerintem a legjobbakkal is előfordul. :)

2013. jan. 22. 15:18
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ne legyél kishitű. Jó lesz az úgy ahogy csinálod. nem kell túlkomplikálni.
2013. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 compactegon ***** válasza:
persze, a kuka és a szétdobált csontok (tényleg, tudja valaki, az emberek miért dobálnak ki csontokat az ablakon? mert én nem bírom ésszel felfogni) nálunk is sarkalatos pont. érdekes, hogy ha az elején például arrafelé húz(na) és a póráz nem engedi illetve rászólok, akkor a séta során utána már hatványokkal engedelmesebb. a vezéri pozíció hátránya, hogy naponta akár többször is meg kell érte "küzdened" :D
2013. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Kukázni ne engedd a kutyát. Okvetlen rángasd el onnan. Alkalmi süketséget se engedd meg neki.
2013. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem engedem neki.

A másik amitől hülyét kapok, hogy nálunk az utcába rengeteg öreg néni eteti a cicákat. Konkrétan tíz méterenként ki van téve egy adag csont, vagy valami egyéb maradék kaja. Hát amíg ott végig jutunk... Folyamatosan fegyelmezni kell. Mondjuk már javul a helyzet, de akkor is nagyon idegesítő.

2013. jan. 22. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!