Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyahám vagy folytónyakörv?

Kutyahám vagy folytónyakörv?

Figyelt kérdés
melyik a hatékonyabb egy olyan kutyánál aki állandóan húz
2009. aug. 31. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

én kutyámnak folytós volt, de nemért semmit :D mert olyat azért nemakartam ami szabályosan megfolytja szerencsétlent, ezért kicsit nagyobbat vettem, h csakúgy éppenhogy érezze, h kicsit szoros, de azmeg nem zavarta különösebbet, továbbra is húzott:D

igazából az enyém eléggé egy elvetemült kutya volt, sztem azsem érdekelte volna ha megfolytja a nyakörv

2009. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha már választani kell, akkor a folytó. Az legalább érezteti a kutyával, hogy ne még ha folytatja is a húzást. A hám szerintem nem használ, csak könnyebben elhúz. Az enyém is elvetemült amúgy, bár labrador. Nem is viszem sétálni, de kárpótolja a hatalmas kert. :)
2009. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Hát a folytónyakörv, bármilyen szörnyű dolognak is halgzik és tátszik, tényleg jobb. Nekem eddig jó tapaszatalaim voltak vele. 10 perc után beletanul a kutya, hogy ne húzzon. (Persze legközelebbre elfelejti, úgyhogy elég sokszor el kell vele játszani a dolgot:))
2009. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképpen a fojtó a hatásos, és mint a nevében is benne van funkciójánál fogva fojt! ...viszont csak akkor amikor a kutya húz. Így tanulja meg hogy számára sokkal kedvezőbb ha mellettünk halad. ...akkor voszint a fojtó nyakörv mondhatni lóg.


Nem szabad nagyobbat venni ,mert akkor tényleg nem ér semmit.


Ha az ember jól használja a kutyának érzetre nem rosszabb mint ha ráüvöltünk.


egy kb. fél-egy órás séta alatt meg lehet vele tanítani a láb mellett követést!


A hám nem ilyen jellegű eszköz. Húzó kutyákat inkább húzásra ösztönöz!

2009. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
szerintem ez nem hám vagy fojtó nyakörv kérdése, hanem NEVELÉS.
2009. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

azért húz ,mert egyenlőre rosszul tanítod.

a hám nem jó.

a folytó nyakörvnek ,meg csak akkor van értelme , ha megérted a húzás lényegét .

a kutyák ellenhúznak, mindíg !

ezt sok-sok gyakorlással kinevelheted belőle . a hasky , a malamut , a samoyad, az akita mind szánhúzó kutya ,a génjeikben van .

nem harcolnod kell a kutyáddal, megértetned kell vele,hogy te mit akarsz .

ha húz , álj meg , ha harapja a pórázt, ha ráncigál ,álj meg . várj míg lenyugszik , ne is nézz rá.

aztán szépen lassan ,napról napra könnyebben megy .

pár hónap és laza pórázon sétál melletted , a folytó nyakörv segíthet, de meg kell tanulni használni !

nem ellenthúzni, hanem rántani !

egy gyors határozott,nem túl erős rántásból érteni fog , persze csak később.

a flexi pórázt meg dobd el .

2009. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A hám semmiképpen nem jó ilyen esetben, attól csak jobban fog húzni, mert a nyakát nem fojtja semmi. A fojtónyakörv jó, de egysorosat vegyél, mert a többi nem ér semmit(a kutyámnak van egy kétsoros, de ugyanúgy húz mert kicsit nagy rá viszont ha olyan méretűt vennénk ami fojtja, azt nem lehet lehúzni a fejéről). Én a haltit ajánlanám inkább, nem fojtja meg semmi esetben a kutyát, viszont hatásosabb a fojtónyakörvnél. Olyan mint a lovaknál a kötőfék, ha a kutya megrántja a pórázt akkor a fejét visszahúzza.
2009. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
de ha nagyon húz a fojtónyakörv súlyos szemproblémája lehet tőle
2009. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Egyik se, a pont annál aki a nevelést ajánlotta.

Sima normális nyakörv.

2009. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

15.28 vok.

próbáltam , hámot,nyakörvet 1 soros láncos folytót,haltit.

mind másra való,és másra jó.

a halti a kölyök kutyánál segíti a láb meletti sétát, mikor húzna mint a barom ( 3-4-5 hónapos korban ).

később megőrül a kutya tőle , mert nagyon korlátozza a fejmozgását.

viszont tökéletes ott ahol a szájkosarat kérik :pl buszon. mert bár nem szájkosár a kalauz nem ért hozzá és engedi :)

a láncos folytó a legjobb szerintem ,mert a csörgés is berögződik.

így később , ha mondjuk textil folytóra cseréled ( hosszú szőrű kutyáknál javasolt ,mert nem tépi a szört ), a fém karika csörrenése már elég.

szerintem 4-5 hónap alatt egyedül is megtanítható, kutyasuliban sokkal gyorsabban a láb melett követés ,azaz a séta .

csak türelmesen ,nyugodtan de kitartóan !

idő és türelem .ez ami a hatékony .

2009. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!