Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol kell bejelenteni hogy...

Hol kell bejelenteni hogy nincs beoltva egy kutya?

Figyelt kérdés
Volt anyósomnak van egy kutyája ami nagy testű és nagyon agresszív. Tudtommal állatorvos még soha nem látta. Tehát beoltva sincs. Most el akarja vinni a 2éves fiamat láthatásra amelyet a gyámügy engedélyezett. De én nem akarom oda adni mert féltem a gyereket. Hol tudom azt bejelenteni hogy a kutya nincs beoltva? És hogy kötelezzék őt arra hogy beoltassa a kutyát? Debrecenben élünk.
2013. jan. 23. 10:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Helyi jegyzőnél kell írásos bejelentést tenni. Ő értesíti a hatósági állatorvost.
2013. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm. És mi a folytatása ennek a dolognak? Számíthat valami fajta büntetésre, szankcióra?
2013. jan. 23. 10:19
 3/21 anonim ***** válasza:
Számíthat, főleg hogy gondolom chipezve sincs a kutya, és ha bejelented akkor ez is kiderül. Ezt 45 000 Ft.-ig terjedő pénzbírsággal büntethetik ha jól tudom, az oltás elmulasztásáért nem tudom mi jár.
2013. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az oltás elmulasztásának pénzbírságbeli össze nagyobb (nem tudom mekkora szorzó pontosan), ugyanis az már közegészségügyi kockázat.
2013. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Mondhatja, hogy most találtam akkor nem kap semmilyen büntetést! Viszont te a kutya oltása miatt aggódsz amikor azt írod, hogy nagyon agresszív?
2013. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Így van. Nagyon agresszív egy jószág. Erre ment rá a kapcsolatom a volt párommal leginkább hiszen türhetetlen volt számomra hogy ha ők nem voltak otthon akkor nem mertem kimenni az udvarra mert féltem a kutyától, aki rám ugrott, felborított...

S leginkább attól félek hogy megharapja a gyermekem vagy csak megkarmolja mert az oltás hiánya miatt a gyerkőcöt kezelni kellene.

Tehát aggódom.

Most azt mondtam neki hogy csak akkor jöjjön a gyerekért ha tudja igazolni a kutya oltásait. Különben nem adom neki oda. Pedig a gyámügy meg fog bírságolni ha nem adom oda neki mert őket baromira nem érdekli a kutya. Azt mondta az ügyintéző hogy csak akkor érdekelné a kutya ha megharapta volna már a gyereket. :( Ilyen fantasztikus törvényeink vannak. :(

2013. jan. 23. 12:02
 7/21 anonim ***** válasza:
Mondhatja, csak épp már ha csak 2 tanú állítja h a kutya nála volt eddig is akkor már megindul az eljárás.
2013. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%

Hüm-hüm. . . .

SZerintem te az anyósodon akarsz bosszút állni. Amivel nem is lenne semmi baj. Csak nem kéne hülyének nézni(sem minket, sem az anyósod, és úgy általában). Szegény kutya attól nem lesz jobb állapotban, ha feljelented az anyósodat. Attól csak te leszel kielégítve.

Inkább oltasd be a kutyát. De te álszent módon azt írod, hogy csak a kutyának akarsz jót, meg a gyerekednek.

Félsz a kutyától? Ahh. . Ez probléma, de a fóbiákra is van gyógyír. Ha még nem harapott meg senkit, akkor úgy érzem, alaptalan a vád.

Valószínűleg büntet téged az élet, és jogosan.

Legalább itt, anonim módon kiélhetnéd az igazi agresszív mivoltodat, de te még itt sem mered ezt megtenni.

Hüm-hüm . . .

Az eszedbe sem jut, (ha mégiscsak a puszta segítő szándék vezérel) hogy megbeszéld a problémát az illetékessel. Jelentsd csak fel! Gratulálok!

Ha mégis tévednék, akkor elnézést kérek, de úgy érzem, hogy a mondataidból süt az agresszió.

2013. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem hogy tisztában vagy a kérdező élethelyzetével és a családi viszonyaival, így nem kellene ítélkezned. A feltett kérdésre vár választ, ennyi.
2013. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Valóban nem vagyok tisztában a családi helyzetével, de azzal igen, amit leírt ide. Amúgy is, ne offolj. . . Én a kérdésre válaszoltam, mert ez volt a véleményem.

Nem olyan rendszert élünk már, hogy egymást feljelentsük, hanem hogy kommunikáljunk.

2013. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!