Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám kiskutyákat...

Ha a kutyám kiskutyákat csinált a szomszéd kutyájának, tényleg ki kell fizetnem a tartásdíjat?

Figyelt kérdés
Vagy az abortuszt? Kutya abortuszt hol csinálnak? Mennyibe kerül? És ha eladják a kis kutyákat, akkor is fizetni kell tovább az apaságit?
2013. jan. 23. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Csak akkor, ha apasági perben bebizonyosodik, hogy valóban a te kutyád az apjuk a kicsiknek.:))
2013. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Félek, hogy be fog! És ha igen, akkor lehet mások is be fognak perelni, mert a mi kutyánk nagy Don Huán és az egész utca összes kutyája megvolt neki :(
2013. jan. 23. 15:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor talán ideje enne ivartalanítani, nem gondolod? Minek csináltok rengeteg kiskutyát, amik menhelyen végzik, vagy a föld alatt? Komolyan mondom.....
2013. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Abortusz nincs, de lehet vemhesen is ivartalanítani. Ennek a költségeit esetleg fizethetnétek közösen.

A saját kutyádat meg mindenképpen ivartalanítsd, mert a leírásod alapján már rengeteg szerencsétlen sorsú kutya származhat tőle!

"Tartásdíjat" szerintem nem kérhet, főleg hogy nem gondolom hogy 10 000-eket akarna kiadni ügyvédre, mer dns vizsgálatra, hogy bizonyíthassa hogy a te kutyád az apa állat.

Ő is ugyan úgy felelős mint te, neki is ivartalanítani kellett volna már a kutyáját, pont mint neked!

2013. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha a te kutyád mászott át, akkor fizetned kellene és egy feljelentést is bőven megérdemelnél. Ivartalaníttasd már azt a szerencsétlen kutyádat! Ennyit mindenképp etikus lenne megtenned! Nincs még egy olyan pofátlan, bunkó dolog, mint mikor valaki hagyja, hogy a kan kutyája kóboroljon és beszökjön mások kertjébe, befedezve az ottani szukákat.
2013. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Na, azért a szuka gazdák sem angyalok. Ha tüzel a kutya, elzárom.
2013. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, nálunk is pont ez volt az előző kutyánknál, közel 15 éve. A kutya csak akkor volt kint az udvaron, mikor senki sem volt otthon, a tüzelés alatt akkor is kennelben volt. A 2 házzal arrébb élő kistestű kant hagyta a gazdája kóborolni, beszökött hozzánk és átmászott a 2 méter magas kennelen. Ivartalaníttattuk a kutyát. De nem hinném, hogy a mi hibánk volt ez!
2013. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Én meg erre azt mondom mint kan és szuka gazdi, hogy azért ne én szívjak esetleg ivartalanítsak mert van egy felelőtlen gazda akit nem érdekel a kanja mit csinál.

Alap esetben a szuka nem szökik, hanem a kan cseszi szét a kerítést és megy be a kertbe.

Láttatok már szukát beszökni a kanhoz?

Írta is valaki hogy még a kennelbe is bement a szukához.

Egy szuka kóbor nem megy be a kertbe a kanhoz, míg egy kóbor kan simán bemegy az amúgy felelősen tartott szukához, ezért mondom hogy a kan gazdákat nagyobb felelősség terheli.

Normál körülmények és emberek esetében szerintem ez a legnagyobb pofátlanság amit egy gazda hagyhat a kutyájának, evvel ártva a másik kutyának és gazdájának.

És nem kéne a szuka tulajokat szidni, mert a túlnyomó felelőssége a kannak van mert azok szöknek.


Ha már vannak kiskutyák akkor legalább a fele költséget neked kéne fizetni, ha még nincsenek és nem is akartok, akkor injekciót beadni a szukának, annak is a felét neked kéne állni.

De nem is értelek, tudsz erről a viselkedésről, még valahol zavar is téged, de nem teszel semmit ellene.

És még akkor megvagy lepődve hogy vállalnod kell a felelősséget.

Képzeld már bele magadat a szuka gazdi helyébe, szerinted ő alig várta hogy a kanod beszökjön és felcsinálja a szukáját, evvel ártva a kutyájának és később költségbe, munkába verve a keverék kölykök miatt, akiknek valszeg nem lesz gazdijuk és emiatt ők szenvedni fognak, te miattad.

Míg a te kutyád csak haza megy széles vigyorral az arcán, kipipálva hogy ez is megvolt, te meg csak nézel rá hogy enyje-benyje most mit csináljak veled.

Megmondom én mit, köttesd el mielőtt belefut a kutyád egy olyan gazdiba aki fogja és jól megveri a kutyádat.

2013. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
az tuti, ha az én kertembe szökne be egy kankutya a szukámhoz, nem érdekelne az se, ha tudom kihez tartozik, sintért hívnék. Akkor talán a gazdi is elgondolkodna..
2013. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!