Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ezt megmagyaráznátok?...

Most ezt megmagyaráznátok? Van egy kis gond a gondolatmenetével, nem?

Figyelt kérdés
1 utcával feljebb lakik egy család. Van 2 kisgyerek, a szülők között harc folyik hogy kit szeret jobban a gyerek.... Van 2 kinai harcikutyájuk. Egy fiu meg egy lány de külön tartják őket. 3-4 éve kutyáinkat sètáltattam anyával és találkoztun ezekkel és a kutyájuk megtépte a mi Macinkat...pedig Maci ki volt heréltetve.... Aztán mult nyáron a másik kutyunkat tépte meg a lány kutyájuk ak kint szaladgált az utcán! Én ràngattam le a harci kutyát a mienkröl. Aztán mikor táborban voltam, megint megtépte immár a harmadik kutyánkat az a dög. Macinak és a harmadik kutyunak össze kellett varrni a nyakát, az a neandervölgyi család meg ki se fizette! Továbbá a két kutyát kis helyen taztják (szerintem) és nem is nagyon játszanak velük. Bosszut fogadtam ellenük, de nincs ötletem. Meg amugy is ez esetben kell tennem valamit? Oo anyuék nem foglalkoznak ezzel -_-

2013. jan. 23. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
simán lehet a hatóságnál bejelentést tenni veszélyes kutyák ellen
2013. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
13/l ennyi idősen nem sokat tehetek asszem...
2013. jan. 23. 16:40
 3/10 anonim ***** válasza:
állatvédőket mondjuk lehetne értesíteni, hogy kicsit nézzenek körül
2013. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fel lehet jelenteni. A kutyád a te tulajdonod, amiben ő kárt okozott annyira, hogy neked anyagi károd lett belőle. Ki kell hogy fizesse. Ez olyan mint ha valaki odamegy az autódhoz és beveri a szélvédőt, akkor ki kell fizetnie.

De ez csak a kisebb gond. Ha ilyen agresszívak a kutyák, akkor nem valók más állatok esetleg emberek közé sem. Mi van ha legközelebb el kap egy kutyust, aki ott is marad. Ott már hiába a kártérítés, hiába minden, egy élet elveszett, egy szív megszakadt. :( Tehát a területi jegyzőnél mindenképpen bejelentést kéne tenni!

2013. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a kinai harcikutya az a shar-pei??? hát talán a szüleid szóljanak nekik, hogy nem kéne kint lenniük az utcán.
2013. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ennyire nem akarom keverni a szart csak hogy mi a véleményetek ezekröl az emberekrol
2013. jan. 23. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
EZZEL NEM SZART KEVERSZ, HANEM A KUTYÁK, A SAJÁT ÉS MÁS ÉLETÉT MENTED MEG.
2013. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert eddig ugy volt h tulreagálom neg mittomén de akkor igazam volt.
2013. jan. 23. 17:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Helyi jegyzőnél teszel bejelentést hogy veszélyes kutyák vannak az utcán sérülést is okoztak többször is, ha még megvan mutasd meg az állatorvosi látleletet,számlát.

Nem tudom hány éves vagy, de ha odamennél az önkormányzatra avval hogy majdnem szétszedte a kutyádat egy másik és többször is, és a gazda nem tesz ellene semmit, te meg nem tudsz sétáltatni (esetleg vedd bele hogy félsz hogy téged is megtámad) akkor nem fognak félvállról venni.

Ha meg tarthatatlan és veszélyes marad a helyzet, akkor az állatvédőknek kell szólni hogy vigyék el a kutyát az utcáról.

2013. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várjatok addig amig az utcán 5 éves kislány a biciklijén fog eltekerni ott azok meg lerángatják róla ès halálra marják.
2013. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!