Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyenek a dobermannok?

Tényleg ilyenek a dobermannok?

Figyelt kérdés
A dobermann a kedvenc kutyám és évek óta készülök rá, hogy majd megvegyem, de most kicsit elbizonytalanodtam. Tudniillik kb az összes dobermanntulajdonos személyes missziójának tekinti, hogy meggyőzzön, ez a fajta a legártalmatlanabb kutya a világon. Fórumokat írnak tele felháborodással ha látnak egy filmet amiben a fajta gonosznak van feltüntetve, rószaszín nyakörvecske, fotók amiken a kisgyerekek ellepik a kutyát, csak hogy mindenki tudja milyen cuki, és persze véletlenül sincsen különbség a fajták természetében csak ha rosszul nevelik. Én viszont egy "kemény", egygazdás, rettenthetetlen kutyára vágyom. Olyanra amilyet Mr. Dobermann kitenyésztett. Én élvezem, ha nem akarják minden sarkon megsimogatni, ha kikerülik mert ijesztő vagy nem rohan el az első gyerekkel játszani. Valóban ennyire megváltozott mára a fajta, ahogy azt mutatni akarják? Tudom, hogy a tenyésztőkkel kéne erről beszélnem, de félek, félreértenek és nem akarnak nekem kutyát adni, mert hát valljuk be, ma nem pont ez a divatos ízlés. De én NEM akarok senkinek se rosszat! Sportolni akarok vele, nem keménykedni vagy bevadítani és másokat bántani vele...

2013. jan. 23. 17:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
16%

El kell szomorítsalak, de nem a fajta változott meg, csak te vagy tudatlan...!

Istenem! Nem tudnak szellmi tulajdonságokat kitenyészteni, vannak persze ÖSZTÖNÖK, de az ember nem tud ilyet generálni (egyenlőre), és IGEN nevelés kérdése az egész.

Hogyha ilyen kutyára vágysz, mint amit leírtál vitesd örző-védő suliba. Úgy nem fog idegenekhez közeledni.... De ehhez a tenyésztésnek köze nincsen!

2013. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ha nevelés kérdése lenne az egész akkor nem lenne több 100 különböző kutyafajta, minden feladatra más. Ilyen alapon miért nem viszel egy pincsit vagy egy labradort mit tudom én terrorista elfogó kutyának hisz bármire meg lehet tanítani... Jézusom.
2013. jan. 23. 17:43
 3/24 anonim ***** válasza:
22%

nálunk van az utcában egy dobermann,annyira fél a kutyáktól hogy az 5 kilós kutyámat meglátja visítva menekül húzva a gazdáját. De mindegyik kutyától retteg,gazdája elmondása szerint,el kellett ajándékozniuk a törpenyuszijukat mert nem mert bemenni a szobába.

És a terroristaelfogó csoportok is úgy képzik ki a kutyákat! Kiskoruktól erre képezik ki őket,és hülye példa a pincsi,mivel egy pincsi nem tud lefogni egy 80 kilós embert.

2013. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%
És igen,neveléssel és határozott fegyelemmel egy dobi kitünő családi kutya lehet gyerekek mellé is.
2013. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Egy teljesen egyértelműen "hibás" egyeddel példázoni is ugyanolyan hibás...
2013. jan. 23. 17:51
 6/24 A kérdező kommentje:
És természetes, hogy úgy képzik a kutyákat, nem úgy születik hogy mindent tud! De ha nincsenek meg bizonyos tulajdonságok akkor hiába a képzés! És igenis a fajta attól egy fajta, hogy bizonyos karakterbeli tulajdonságok nagy bizonyossággal a legtöbb egyednél megjelennek. Tudom, hogy a dobermannból jó családi, stb kutya lehet, de én NEM vágyom erre. Na erről beszéltem, ha nem tetszik valakinek az ízlése, akkor rögtön támadni kell. Nem értem kinek ártok azzal, ha én így szeretem!
2013. jan. 23. 17:54
 7/24 anonim ***** válasza:
57%

ilyen hozzáállással légyszi ne is akarj dobermannt, nem neked való, legalábbis abból leszűrve, amit írsz.

azért pedig ne izgulj hogy mindenki meg akarja makjd simogatni és lógni fognak rajta a gyerekek, a legtöbb ember ki fog kerülni akkor is, ha egy szeretetbomba dobid van...tudod, a sztereotípiák :S tapasztalatból beszélek, több mint 20 éve van dobermannom...

a dobisok nem misszióból akarnak senkit meggyőzni arról, hogy a fajta ilyen tulajdonságokkal bír, mint amit te leírsz, hanem igenis, egy rendesen szocializált, családban élő (nem kertben, kizárva) dobermann ilyen. persze elegendő mozgást és szellemi fárasztást kell neki biztosítani nap mint nap, de aki dobit szeretne, annak ezt tudnia kell. sportolni természetesen lehet vele és kell is (de csak módjával és inkább másfél éves kora után, addig nagyon kell vigyázni az ízületeire).

2013. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Az az igazság, hogy én még nem találkoztam személyesen sok dobermannal, de az a 3, akit eddig megismerhettem, cukinyuszi volt. :D Igaz, mind fiatal, 1 év körüli kutya volt, de határozottan kedves, játékos és kissé félős kutyák voltak. Szóval az én elképzelésem a fajtáról erősen megrendült.

Én, ha egy fajtáról többet akarok tudni, előveszem Verhoef: Kutyák enciklopédiája című könyvemet, mivel eddig mindig bejött az, amit a fajtákról írt. Ha itt megnézed a dobit, akkor megnyugodhatsz. S ha jó kennelből veszel igényeidnek megfelelő, jó idegrendszerű kiskutyát, tutira beváltja a hozzá fűződő reményeket.

Az az igazság, hogy ugye az adott tulajdonságokat neveléssel lehet +- irányba mozdítani, de igazad van, én is úgy vagyok vele, hogy nyilván nem véletlenül van 200 fajta. De azt se felejtsd el, hogy a dobi már nem úgy néz ki, mint ami az emberben él, mivel már tilos a fülvágás és a farokkurtítás. Ettől persze még mindig egy nagyon szép kutyáról van szó, de azért át kell szokni az új megjelenéshez. :)

2013. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Semmi baj nincs a hozzáállásommal, mivel nem ártok senkinek. Én pedig bízok benne, hogy egy rendesen szocializált dobermann is lehet bizalmatlan, egygazdás és rettenthetetlen anélkül, hogy ártana valakinek is.
2013. jan. 23. 18:03
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
nevelés kérdése nem kell szocializálni és kész
2013. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!