Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi koszttal lehet etetni a...

Házi koszttal lehet etetni a kutyát?

Figyelt kérdés

Itt nem a saját maradékunkra gondolok, hanem én főzhetek külön a kutyának vagy inkább maradjak a tápnál amivel jelenleg is etetek? (happy dog)



Én jobban örülnék, hogy ha az itthoni kosztomat enné! pl. csirkemell, sertéscomb, kacsa nyak, farhát, marhalábszár csont, rizzsel, tésztával valamint reszelnék rá répát, almát vagy éppen amilyen zöldség vagy gyümölcs van itthon!

Mondjuk a zöld kagylóról (lupo san) nem szeretnék lemondani!


egy három éves dán dogról lenne szó


2013. jan. 23. 17:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint a lényege a kérdésemnek az lenne, hogy jobb az, hogy ha a tápot eszi mert abba megfelelő arányba van minden vagy adhatom neki amiket írtam!?
2013. jan. 23. 17:59
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
a dán dog eléggé érzékeny kutya de azért biztos nem halna bele 50% táp 50% főzött kaja és maradék
2013. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

50 évvel ez előtt volt kutyatáp?

Előtte mivel etették őket?

Jah hogy olyanokkal amiket felsoroltál? Akkor ott a válasz :)

A tésztát azt hanyagolnám mondjuk.

Írd be a keresőbe hogy BARF étrend.

2013. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

hát le leszek pontozva a táp fanatikusok által,de én nem támogatom már a táppal etetést.

2 éves a kutyám,egész életébe kutyakaján élt,folyamatos hasmenések,vakarózás,gyulladások a szervezetébe pedig vagy 6-7 tápot biztos kipróbáltuk.

Aztán mikor súlyos lett a helyzet doki mondta hogy főzzek neki ahogy teis írtad fent.

Már lassan 1 hónapja étkezik így,a széklete normális lett,végre egy nap nem 4x székel, nincs vakarózás,étvágya hihetetlenül megnőtt,és sokkal több az energiája.

Nem értek hozzá hogy miért van ez,de a táp nagyon lehúzta az egészségét.

Biztos sok kutyának bevállik,én kutyámat szinte tönkretetet pedig nem gagyikkal próbálkoztam,nem érdekelt az ár.

Olcsóbban is kijövök így főzéssel,és hihetetlen sok pozitív oldala lett a dolgoknak!

Én javaslom neked nagyon!

2013. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
76%

persze hogy adhatsz neki házi kosztot!!!

ezt csak az eu-s politikusok mondják hogy nem lehet Házi koszttal etetni az ebet!egyébként látom nem nagyvárosi vagy :D

de azért adjál neki száraztápot is

2013. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rendelj neki pizzát ;)
2013. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
miből látod, hogy nem nagyvárosi vagyok ?
2013. jan. 23. 18:12
 8/11 Jázi&Csenge ***** válasza:

Egy német dog sokat eszik, de ez még nem jelenti azt, hogy nem lehetne megoldani a házi koszttal való etetést. Én egyébként nagyon ajánlom! De ne főzd meg az ételt, felesleges elpusztítani az enzimeket, az ember az egyetlen élőlény, akinek az emésztőrendszere a főtt ételekhez igazodott. Inkább, ahogy már írta előttem valaki, etess nyersen, ez a BARF étrend. Rengeteg előnye van, pl.:

-fejletteb izomzat

-magasabb aktivitás

-szebb, dúsabb, fényesebb szőrzet

-nincs fogkő, súlyos kutyalehelet

-kevesebb emésztőszervi megbetegedés

-erősebb immunrendszer

-és persze boldogabb kutya :)

Ugyan vannak olyan tápok, amelyekre ez nem igaz, de azért ez a cikk elgondolkodtató, és a BARF mellett szól:

[link]

(Mégegyszer megismétlem, azért ez nem az Orijenről íródott).

Szerintem próbáld ki a nyers etetést, csak egy jó husibeszerző hely és egy nagy fagyasztó kell hozzá, meg egy éhes kutya :D

A Google-ben nagyon sok találatot kapsz, ha beírod, hogy B.A.R.F, de azért ezeket az oldalakat belinkelem, nagyon hasznosak:

[link]

[link]

Valamint a Tűzvadász-kutyáink etetése oldal, de ezt most valamiért nem tudom megjeleníteni, de keress rá.

2013. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
biztos van jó sok remek táp,remek étrend pl: BARF ,stb. de szerintem, az emberek közelében élő társkutyák bármilyen házi jellegű koszton megélnek, persze a táp se maradjon el,de, ha néha ,túrós téztát, vagy pörköltet, spenótot, vagy lencsefőzeléket kap ,esetleg húslevest,rizottót,bármit amit ti megesztek, azzal nincs semmi baj. szerintem ,sokkal inkább vegyes étrend ,mint bármi más . ( kérdés : a kutya hús evő ?? vagy sokkal inkább mindenevő ?? )mert bizony a tápok 95 % mennyi húst is tartalmaz ? és mennyi gabonát,meg más mellékterméket? szóval, adj neki nyugodtan házi kosztot IS ! ( a borsótol,babtól büdösek :) , a gyümölcs remek ,de nem mindegyik jön be nekik)
2013. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Néha kaphat házi koszttot
2013. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!