Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég vettünk egy kaukázusi...

Nemrég vettünk egy kaukázusi medveölő kutyát, ha vele vagyok is megtámadhatnak kisebb kutyák? Gazspray-el lehet védekezni? Ha engem támad meg valaki (erdős részen) és a kutyám megtámadja, perelhető vagyok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Vannak bizonyos kutyafajták amik instant támadni fognak... Van valami tacskószerű kutya ami ilyen meg a pitbull is.
2013. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

az egész szocialáizáció kérdése... árok kutyasuliba ott is van egy nagy mamlasz blöki, a gazdája oda engedte az enyémhez, ő meg csak jött csak jött csak jött, és szegény kis tacsikeverékem annyira megijedt (amugy is kényelmetlen volt neki a helyzett mert ő volt az egyetlen kistestű) hogy kirontott rá... persze a nagymamlasz egyből visszahökölt hogy hát ennek meg mi baja..


de persze nem biztos hogy kistestű neked fog kifejezetten rontani.

2013. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Így is megtámadhatnak kisebb kutyák, akiket nem megfelelően neveltek, szocializáltak. Ha téged megtámad meg egy ember és a kutya megvéd, alapvetően nem ítélnének el, persze a körülmények a döntőek. De egyébként mindenki mindenért perelhető.


Viszont ami a fontos kérdés, hogy ugye nem első kemény kutyának vettetek kaut? Ugye már volt tapasztalatod pásztorkutyákkal? A kau az összes fajta között a legkeményebb, ha nincs meg a kellő tapasztalatod, tudásod, akkor máris keressetek új gazdát, a te és a családod érdekében!

2013. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés eléggé zavaros.

Eldönthetné már a sok túlzó hogy most akkor csak farkas vagy már medve ölő is.

Csak megsúgom az igazi neve Kaukázusi juhász magyarra fordítva. És egyedül nem tudnak se farkast se medvét ölni.

Mit érdekel téged hogy megtámad téged egy kisebb kutya? Ő baja ha öngyilkos akar lenni.

Mit érdekel téged az ember sorsa ha megtámad téged, ő baja ha öngyilkos akar lenni.

Persze van egy szint hogy meddig jogos az önvédelem, de az hogy a kutya jól megharapja mondjuk a lábát kezét, az még nem az.

Jobbat mondok, akinek joga lenne perelni az te vagy, ha a te károdra követik el a támadást.

Kicsit elvan ez a világ ferdülve, te félsz attól hogy mi van ha védekezel, bár tudom sajnos ma már minden megeshet.

2013. jan. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó!

A medveölő az a kaukázusi juhász, a farkasölő pedig a sarplaninai juhász.

2013. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Ismerem mind a 2 fajta kutyát, és hidd el ezeket a jelzőket csak a magamutogatósok ragasztották rájuk.

Wikipedian keress rá a nevükre, és ott nem fogsz ilyeneket találni.

És mint mondtam az hogy ezek közül a kutyák közül 1v1-be nyerjen egy farkas vagy medve ellen az esély kevés pláne medve esetében. Ha több van belőlük akkor igen.

2013. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, gondoltam nem vagy tisztában a népi elnevezésükkel.
2013. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 ratata ***** válasza:
24%
a nyájőrző kutyák (kau, káj, kuvasz, komondor, sarplaninac, kangal) nem válogatnak medve, farkas, hiúz stb között.Ha megfelelő túlerőben vannak mindet megölik.Ezért ezek az elnevezések (medveölő, farkasölő) hülyeségek.Igen perelhető vagy az már más kérdés meg is nyeri e a pert.Az bíróságon derül ki sok függ a körülményektől és történésektől.
2013. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A kutyák alapvetően nem támadnak, hanem elkerülnek, de ennek ellenére előfordulhat támadás (főleg ha a kutyád kiprovokálja), ez mérettől teljesen független.


Gázspray-vel lehet védekezni.


Szerintem kutyatámadásért indított pert csak elveszíteni lehet, de ne legyen igazam. Ha jársz vele suliba, ha őrző-védőzöl vele, ismerik a kutyát, esetleg van vizsgátok is több esélyed van megúszni

2013. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az előttem írókkal, remélem nem elsőnek sikerült Kaut vennetek, lévén, hogy elég kemény fajta... Nekünk 2 szuka van, és nagyon sok foglalkozást igényelnek... Igazából az enyémek, csak még itthon lakok, de szeretnek mindenkit, viszont Lollym nem hallgat senki másra. De a legfontosabb: szocializáció!!!! Vidd/vigyétek minél többször sétálni, minden nap, emberek közé, kutyák közé, muszáj lemozgatni egy ekkora kutyát.

De amúgy meg nem hinném, h megtámad egy kisebb kutya. Minek? Mondjuk az enyémek imádják a többi kutyát, szeretnek játszani, van 2 jack russel, akikkel sűrűn talizunk, sajnos kisvárosban kevesen sétáltatnak kutyát, kapom is mindig, h egy lánynak miért kell 2 ekkora kutyát sétáltatnia... De hozzáteszem nem szólnak be a c*nyok se az utcán, nem úgy, mint eddig.

Viszont arra figyelj, h ne provokálják szegényt, nekem is volt már elég incidensem emiatt... Ha érdekel elmesélem őket szivesen.:)

Jah, és majd szoktasd hozzá a szájkosárhoz, én is mindig abba viszem őket, sajnos muszáj.:( Dehát valamit valamiért.

Sok örömet kívánok a Kauhoz, egyszerűen imádnivalóak! :):):)

2013. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!