Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni kölyöknek miért rózsaszí...

Berni kölyöknek miért rózsaszín a talpa? Az általam eddig látott összes kutyáé fekete. Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Ahogy nő, befeketedik, megkérgesedik majd? (4 hónapos.)

2013. jan. 23. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amelyik kutyának 4 hónapos korában rózsaszín a talpa, annak már szerintem nem lesz fekete. Ez általában a gyenge pigmentáltságnak a jele.
2013. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Ez olyan, mint hogy neked kék a szemed, vagy barna. A kutyusok orrának színe is változó:)
2013. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
ez azért függ a kutya talpának a tisztaságától is... az én kutyámnak alapból rózsaszín a tappancsa, és mivel kinti kutya, nem szoktam napjában mosni neki, csak amikor sétálunk és hazajövünk(a sózás miatt télen) és amúgy meg fekete...szóval ő neki azért fekete, mert koszos.
2013. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Így mindig olyan meleg, félek, hogy fázik :-)

Az alul pigmentáltság betegség?

2013. jan. 24. 06:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem betegség. :)
2013. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

NE IZGUL, FEKETE LESZ, PERSZE NEM A KOSZTÓL!!!

A nózi, és a tappancs mindig rózsaszín a születéskor. Van, hogy egy-két hetes és már tiszta fekete, de az is előfordul, hogy teljesen csak 4-5 hónapos korban pigmentálódik. Sőt, olyan is van, hogy kis rózsaszín pötty marad. Ha nem tenyészteni vetted, ez akkor csak egy különlegesség! A tappancson még olyat nem láttam, ami nem feketedne be./ Olyan jókat szoktam nevetni! A kosztól!!!!/

2013. jan. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

haha... nagyon okosnak hiszed te is magad, de gyere el hozzánk, nagyon szívesen megmutatom neked azt, hogyha bejössz a kutya tappancsa fekete, ha meg megmosom rózsaszín... nem értem, hogy ezen mit kell lovagolni, ha nálunk így van akkor így van...vak nem vagyok, meg hülye se, hogy esetleg egy másik kutyára hiszem hogy az enyém, és csak a tappancsuk lenne különböző.

Nyáron, amikor egész nap a földön járkál akkor is fekete neki, és igen a kosztól...szerinted ez lehetetlen....?

Vagy, akkor adjál rá értelmes választ, hogy vajon mitől lehet, ha te már így is ilyen okos vagy, hogy egyből a másikat húzod le...

2013. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Mert vissza taszító, mikor buták okoskodnak! 15 éve tenyésztem a bernit, de arra nem volt még példa, hogy ha megmossák a tappancsát, feketéből rózsaszín legyen! A berninek születésekor rózsaszín, majd teljesen fekete lesz. Persze, olyan előfordul, hogy pici rózsaszín pötty marad, de nagyon ritkán, és az annyira pici, hogy szinte észrevehetetlen! Tehát, ne feltételezd, hogy okoskodom, hanem tudom!
2013. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
de nekem nem bernim van...
2013. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Látod? Akkor ki is a buta? BERNI KÖLYÖKNEK MIÉRT RÓZSASZÍN A TALPA? Vagy rosszul olvastam? Nem másról, hanem BERNIRŐL volt szó! Igen, van olyan fajta, amelyiké, nem fekete, de az nem a berni!!!!! Én a kérdéshez szóltam hozzá!!!!!
2013. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!