Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy etessem a kutyákat?

Hogy etessem a kutyákat?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon jól nevelt, nem kunyizik kaját, etetésnél lefektetem, leteszem a tálat és akkor eheti meg ha azt mondom "tiéd", de holnap hozok egy kölyköt, akkor hogy legyen ezután az etetés? A kölyök még nem érti hogy "fekszik", "marad", "tiéd", akkor ő egyből lerohanja a tálat ahogy földet ér. Hogy csináljam? Meg a kiskutya délben is kap még enni, a nagy meg csak reggel és este.

2013. jan. 24. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Külön etesd őket. Időpontban is, és másik helységben is.
2013. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DogSportsTimi ***** válasza:

Minden csak rajtad múlik. Nálam most volt egyszerre három kutya, ebből egy saját. A saját napi egyszer eszik, mivel 4 éves már elmúlt. A növendék fél éves már csak napi kétszer. A kölyök 10 hetes meg értelemszerűen háromszor. Ebből nem csinálok problémát, mindenki annyit kap amennyi jár neki, más táljába még véletlenül sem pofátlankodik bele egyik sem.

A kicsit is lehet kezdettől fogva arra nevelni, hogy nem rá rabolunk az ételre, hanem akkor kapja meg ha nyugodtan leül és vár. Parancsszavak nélkül. Hidd el rá fog jönni, hogy nem kell azonnal bele vetnie magát a tálba. Csak ezt minden alkalommal csináld meg vele.

Nálam mindig az idősebb kap legelőször enni, mivel ő a rangidős. A növendéknek már eszébe se jut oda menni hozzá tudja hogy úgy is ő következik. Mikor három volt itt akkor a két kölyöknél volt egy kis galiba, de megoldható dolog.

2013. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én együtt etettem őket. Már 3 hónaposan felállítottam egy olyan szabályt, hogy nem nyúlhat a kajához, amíg azt nem mondom, hogy "egyél". Ez nagyjából 1 napba telt, azaz 4 etetésbe. Onnantól ugyan úgy vár a tálkája felett, mint az öreg. Nem kell ehhez semmiféle paracsszó, főleg nem ültetés, vagy fektetés, semmi köze a kettőnek egymáshoz.


(Azt azért elmondanám, hogy az öreg ugyanezt a szabályt az első közös etetésnél felállította a kicsivel szemben. Volt nagy sírás-rívás, de azóta tudja, hogy melyik az ő tálkája. Mi csak figyeltük, hogy "na most következik... ááááá, szegényke...")

2013. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen. Nálunk a naggyal nem volt probléma, nem elé raktam le a kaját, meg ő amúgy is csak reggel és este kapott, így a napközbeni etetéseknél oda se jött.
2013. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!