Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava szoktatása alomra...

Csivava szoktatása alomra miért ne?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, jaj isten ments, nem macska hanem kutya...le kell vinni sétálni. Ez mind szép és jó, de kérdezem én...mit csinálok akkor, ha egész napos programom van? Egy nagyobb testű kutya még ki is bírja reggeltől estig, na de egy ilyen pici testecske...gyakran ürít. Csak muszáj alomra szoktatnom.. mást nem tehetek. Rábízni pedig nem tudom senkire. Persze leviszem sétálni rendszeresen, na de ha közbe jön valami és otthon kell hagyjam, nincs más megoldás, csak az alom.

2013. jan. 24. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Minek kutya, ha nem tudsz gondoskodni róla?
2013. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Én ezt nem értem, egy csivi arányosan kevesebbet iszik mint egy magyar vizsla. Nem jó ha mindennap 12-14 órát nem üríthet, de kibírja ha muszáj. Ha meg mindennap ilyen tevékenységed van akkor nem kell kutyát tartani. A kutya tényleg nem macska, ugyanis a kutyának a pisi-kaki hozzátartozik a szociális életéhez, nem mindegy hova, mennyit és hogyan ürít. Csak ezt az emberek szeretik figyelmen kívül hagyni.
2013. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Kutyapelenkát sokan használnak, de főleg kölyökkorban, amikor még szobatisztaságot tanulnak.

Nekem van két szobacicám és az teljesen normális, hogy az alomba pisilnek. Na de hogy a kutyám... Valamiért rosszul vagyok a gondolattól. Pedig ő törpeuszi, akár rá is lehetne szoktatni.

Egyébként őszintén szólva én sem tudom miért viszolygok tőle, pedig igazából logikus lenne. Tényleg egyszerűen csak azért, mert ő egy kutya, nála nem ez a helyénvaló.

2013. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Igen, lehet kutyapelenkára szoktani, igen lehet hosszú időre otthagyni.

Csak akkor ne csodálkozz, ha szegény antiszociális lesz: igen, akkor is az a kutya, ha morog a többi kutyára, fél tőlük, megugat bárkit, és folyton a fenekedben van.


Gondolkozz el ezen, egy kutya - tök mindegy, hogy mekkora akkor is - szüksége van a kinti világra!

2013. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk havi 2x-3x van ilyen. Máskor megtudom oldani. Mindig leviszem, reggel, kaja után, alvás után, lefekvés előtt. De ilyen alkalmakkor félek, hogy nem bírná ki addig, amíg nem érek haza. Max 10 óráról lenne szó..vajon a csivava bírja addig?
2013. jan. 24. 16:12
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

"mit csinálok akkor, ha egész napos programom van?"


Ez miért nem akkor jutott eszedbe mielőtt kutyát vállaltál?

2013. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nehogy már a pár alkalom miatt ne lehessen kutyám, mikor a kutya a mindenem, az életem. Nevetséges vagy, komolyan mondom...Minden kutya kibír néha fél napot a gazdája nélkül, de van egy macskám is mellette. Ezzel a válasszal aztán sokat segítessz.
2013. jan. 24. 16:21
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Esetleg nem tudsz valakit "rendszeresíteni" a kutyádhoz ezekre az időpontokra?


Legalább a nap közepén le tudná vinni, és egy picit foglalkozna is vele.

2013. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4-es és az elöbbi vagyok: biztosan van rokonod, barátod, szomszédod, vagy kutyás ismerősöd. Ne félj megkérdezni. Szerintem megoldható, ha rajta vagy a dolgon.
2013. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Tedd a farzsebedbe és vidd magaddal.
2013. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!