Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap megyünk a menhelyre...

Holnap megyünk a menhelyre egy 1 éves kis keverékért. Előtte megyünk neki bevásárolni, mit kell neki venni? Milyen tápot ajánlotok, hogy neveljük? Mikre tanítsam?

Figyelt kérdés
Úgy lenne jobb, ha csak én lennék vele a legtöbbet, és rám hallgatna a legjobban, vagy mindenkire a családban?
2013. jan. 24. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Sok gondot fog okozni a kedobbiekben ha csak rad hallgat.ha ennyire nem vagy tisztaban az alapveto kutyatartassal miert hozol ki kutyat?

Ebbol mar megint csak az lesz,hogy cukimuki igy meg ugy lesz,aztan ha megse akkor go vissza menhelyre.

2013. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Póráz, nyakörv, fekhely, játékok, tálak. Tápból valami középkategóriásat vegyetek, mint pl. Brit prémium. Lehetőleg valami állatboltban nézzetek körül a kutyának. Szerintem ennyi elég neki egyenlőre. Ha kinti kutya lesz, akkor egy jól szigetelt kutyaház.
2013. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Az azért jó lenne ha a család többi tagjának is szót fogadna,meg másban is hallgatna a család többi tagjára. Mert ha te nem leszel otthon akkor másnak kell vele lenni.
2013. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Annyira nem értem, hogy ezen az oldalon miért kell mindenkinek ilyen rohadt negatívnak lennie.. (elnézést.)

Kérdező! Alapvető parancsokat, mint az Ül, Fekszik, Láb mellett sétálás, Behívás. Ezeket mindenképp tanítsd meg neki! Ezen kívül taníthatsz majd még neki különböző trükköket, látod majd úgyis, hogy mikre fogékony.

Pórázt, etetőtálat, fekvőhelyet mindenképp vegyél neki. (Esetleg szájkosarat, ha fogtok majd tömegközlekedési eszközön utazni, mert oda kötelező)

Falkavezérségről olvass sokat, gyakoroljatok majd engedelmességi feladatokat.

Ja, és fontos, hogy mindenkire egyaránt hallgasson a kutya, ne csak rád! Mert hajlamos lehet a család többi tagját maga alá rendelni a "falkában", ha csak téged tart maga fölött állónak!

Sok sikert, és boldogságot az új kutyushoz!

2013. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Utolso


nem.illik.keverni a negativat A realistàval. Jo hogy a kedves kerdezo azt nem kerdei meg hogy melyik vègég kell etetni a kutyát!


Ja es irjatok csak neki hogy kozepkategprias tapot....mindjart vegyenek 20kg-t nem? Hátha szètfossa az agyát a szerencsètlen és legalábba molyoknak ott lesz 19kg táp

2013. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1.SOHA érted?SOHA nem visszük vissza a menhelyre! -.-

5.bunk* p@r@szt vagy -.-˝˝

Többiek:köszi a segítséget :)

2013. jan. 24. 18:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az első kutyája akkor természetes hogy megkérdezi, nem minden az hogy az ember olvas róla. Más olvasni, és más tapasztalni(tapasztalatból hallani). Nekem is volt három kutyám kertben, most pedig van egy lakásban, mégis okoz még meglepetéseket, bármennyit is olvastam róla. Azért mert vannak retardált emberek, nem feltétlen mindenki az. Te legalább megkérdezted..más még erre sem veszi a fáradságot.

Alapdolog: fekhely, póráz, kistestű kutya révén szerintem a hám jobb mint a nyakörv, nálunk jobban bevált, rágójátékok mindenképp, szájkosár/'szájhám'; útközben meg úgy is alakulnak még a dolgok, attól függően hogy kinti vagy benti kutya lesz. Az biztos hogy jobb ha mindenkire hallgat..mert senkinek sem válna belőle előnye, hogy ha te nem lennél otthon és olyankor senki nem tudna rászólni, vagy bármi. Abból csak gondok vannak. A tanításnál meg ki fog derülni hogy mire fogékony a kutya, de az alap dolgok, mint fentebb is írták fontosak. Tápnál pedig elég sok féléből tudsz választani, természetesen nem a 10 kg-os és 1000 forintos tápra gondolok.

Egyébként hajrá! =)

2013. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kelleni fog ugye a táp:

Trainer Fittness, OK DOG Premium, Royal Canin, Eukanuba, Acana, Purina. (pedigree, chappi, stb felejtős)

Kelleni fognak tálak, de jó ami otthon a konyhában már nem kell.

Valami féle fekhely

Nyakörv, Póráz, szájkosár.

Ha Budapesten laksz, akkor a Blahánál a Corvin áruház mögött a Stáhly utcában van egy állatosbolt-és kutyakozmetika. Ott mindent megkapsz, és a hölgy mivel több mint 23 éve foglalkozik kutyákkal rengeteg tanácsot tud adni. Érdemes benézni hozzá!


Üdv.

Végzős kutyakozmetikus

2013. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Maydy4: Veled valami nagyon nincs rendben ember, egyrészt senki(!) nem írta, hogy egyből 20 kg tápot vegyen, csak annyit, hogy ne chappy-t meg hasonló szemetet, hanem középkategóriásat minimum. Másrészt, a naív jelzőt a kérdezőre értették, nem rád.

Harmadrészt, már több kérdésnél is olvastam a hasonló stílusú megnyílvánulásaidat, kérlek ne itt vezesd le a frusztráltságodat azzal, hogy másokat b*szogatsz.

Többiektől elnézést az off-ért de már nagyon idegesített ez a szerencsétlen.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, én inkább a házi kosztra esküszöm, nem kell mindenből szuperdrága bio jelzésűt venni, és szerintem olcsóbb, egészségesebb, jobb is. [link] ezen az oldalon egy csomó infót, recepteket stb-t találsz, és legalább tudod mit eszik a kutyád:)

2013. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

Am.nekem ft-ben akármennyire is beszéltek,nem tudom az mennyi,mert cseh országban lakok :)

Nem tudjuk,hogy kinti vagy benti lesz-e,majd a későbbiek során eldől.De én nem szeretném kint tartani,pláne télen a nagy hidegben.Am.beagle tacsi volt az anyja,német juhász az apja.

2013. jan. 25. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!