Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya véres bélsár?! Fontos!

Biberon kérdése:

Kiskutya véres bélsár?! Fontos!

Figyelt kérdés

Olyan prblémám lenne , hogy hoztunk a menhelyről egy kiskutyust (kb.2-3 hónapos) 01.11.-én. A telepen kapott 2012.12.21.-én Nobivac@ Puppy DP-t + Prazitel Plus-t ez mellett 2 napig kellett adni neki valamilyen köptető féleséget, mert szegény(ek) eléggé köhögtek. Mi állatorvoshoz 01.14.-én vittük, bár késve , de megkapta az első kombinált oltását : Vanguard Plus 7-et + Univerm total tablettát (a székletében nem volt féreg se semmi).

Eztuán sajnos 17.-én eléggé híg volt a széklete ez mellett vért is találtunk benne ezért 18.-án vissza vittük az orvoshoz aki adott neki egy szurit ez mellett napi 1 db szén tablettát és 1/2 db bolus adstringens. Azután szegényt 01.22.-én vissza kellett vinni mivel kiderült , hogy tüdőgyulladása van , szerencsére a doki 01.24.-én azt mondta hogy már jól van. Viszont mivel a széklete olyan pépes volt még ezért továbbra is adnunk kell neki a szént és a bolust , de ezt kiegészítette a doki Reasec-cel. A székletébe sajnos ma megint vért találtunk de csak olyan cseppnyit . A vér sötétebb volt(olyan vöröses) ez mitől lehet ? A másik kérdésem az lenne hogy a kiskutyusnak 01.22.-én rízst adtunk azt tudom hogy a székletében megmutatkozik mivel nem bírják teljesen lebontani , viszont a mai nap is a széklete tele volt olyan fehéres,sárgás szemcsékkel(alakra olyan mintha zsemlemorzsa vagy cukor lenne). Tegnap vittem a dokinak székletet azt mondja lehet hogy még a rízs , de ha nagyobbak lesznek a "szemcsék" akkor féreg , de mondta hogy várjunk még egy pár napot ! A kérdésem az lenne , hogy mitcsináljunk ? Várjunk egy párnapot (szombaton vigyem vissza) vagy ma ismét széklettel együtt (hétfőn lesz a következő kombinált)? Lakásban tartjuk sajnos még nem teljesen szobatiszta , néha bekakil ilyenkor amikor észrevesszük egyből kaki felvesz domestos. A férgektől nagyon tartok de ha a féreghajtáskor nem kött ki féregbelőle akkor lehet még férges ? Ez a vér dolog nagyon idegesit meg ez a száraz köhögés...

Előre is köszönöm a válaszokat !



2013. jan. 25. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
valószinüleg egy bélgyulladással egybekötött kennelköhögése van a kiskutyának. antibiotikum, és gyomorfertőtlenitő. Ha a rizs teljesen meg van főzve, akkor elég ritkán mutatkozik meg a székletben. Azért mert a féreg nem jött ki, attól még simán lehet az. De addig ne oltsátok be amig teljesen egészséges nem lesz!! jobbulást a kicsinek.
2013. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak a rizs témához szólnék hozzá: mi december végén hoztunk el kutyust sintértelepről, és a gyomra elég rossz volt, brutál hasmenése volt szegénynek, ezért nekünk kvázi"rizs kúrát" rendelt el a doki, mást nem is nagyon evett, csak egy kis nyakat, csontot. Kb. 3 hétig ette a rizst, és soha nem mutatkozott meg a székletében.
2013. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Röviden: ha az orvos azt mondta várj, akkor várj, nem kell minden nap kakival szaladgálni hozzá.


Amúgy a mi helyzetünk is hasonló: fiatal menhelyes kutya, itthon tört ki rajta a taknyosság és a köhögés, illetve két napig volt a székletben vér is, egy hétig csak nézett ki a fejéből. Megfázással kezelték, illetve sanszos hogy kennelköhögés is van a dologban mert már három hete köhög, eleinte szárazon, most már a nagy része felszakadt.

Antibiotikumot kapott naponta, amikor véres hasmenése volt akkor rizst főztem neki és kapott féreghajtót. A székletben nem láttam semmi rizsre utalót, állagra normális lett és két nap után a vérzés is megszűnt.


Azt mondjuk nem értem hogyan állapíthattak meg nála tüdőgyulladást, amiből aztán két nap múlva meggyógyult? Meg lehet hogy én tudom rosszul, de beteg kutyát miért olt be az orvos? Az én kutyám már jól van, szünetet tartunk az antibiotikummal (illetve remélem, hogy be is fejeztük a kúrát), de még így sem akarja beoltani.

2013. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szabadott volna oltani a kutyát, amíg nem egészséges.

Ajánlatos lenne másik orvoshoz mennetek.

2013. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!