Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha az egyik...

Mit tehetek, ha az egyik kutya, megtámadja a másikat?

Figyelt kérdés

3 van 1 nagyon kicsi termetű egy közepes tacskónál kicsit nagyobb, és közepesen nagy kb pumi méretű.

Van saját helyünk, de ma mikor együtt voltak és játszani akartunk a legnagyobb féltékenységből a picire támadt, de úgy hogy a kicsi vonitott ordítottam rá, de ekkor a középső is elkezdte támadni a kicsit/és a középső kicsit szellemileg visszamaradott úgymond, néha nem tud magáról/

Szörnyen megijedtem ordítoztam, sikoltoztam de nem tudtam mit tegyek. Általában mindig elvannak de most kikeltek magukból. A legnagyobb elengedte a középső viszont tépte szegényt tovább, csak akkor engedte el mikor már kétségbeesésemben úgy sikítottam ahogy tudtam, torkom szakadtából, és a levegőbe csapkodtam.

Szörnyen megijedtem, azóta oda sem mentem ahhoz a kettőhöz, az eset után 15 percig rendes szavakat sem nagyon tudtam ki mondani.

Egyenként aranyosak, szelídek, de nagyon féltékenyek.

Mit tehetnék ilyenkor? Hogy előzzem,akadályozzam, állítsam meg? Még most is remegek, de mind hármukat nagyon szeretem?Egyetlen ötletem hogy többé nem játszanak együtt, de ez még sem a legjobb. Kérlek szépen rendes válaszokat írjatok, mind 3-t imádom!



2013. jan. 25. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Sikoltoztam, ordítoztam" Na pont az ilyen embereknek nem való kutya...

Ezek nem gyerekek akik az oviban együtt játszanak.

Teljesen rosszul reagáltál a helyzetre, ilyenkor szolj rá hangosan határozottan vagy ha nincs más akkor igenis szét kel szedni őket kézzel lábbal nincs mit tenni...

2013. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Előszőr azt tettem de nem reagált rá, rászóltam határozttan vagy 20szor de semmi...

Utána egyre hangosabban mert kétségbeestem, és nem tudtam hogy hogy kéne meg fogni, főleg a másikat akinek lekapcsol néha az agya úgymond, van hogy nem ismer meg kabátba, de általában rendes.

2013. jan. 25. 18:13
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az a szomorú helyzet hogy nem tekintenek rád vezetőjükként. a kicsit meg valamilyen okból likvidálni szerették volna. ha tekintélyed volna egyetlen szavaddal el tudtad volna érni azt hogy a másik kettő ne nyúljon a kicsihez, ugyanis te fogod eldönteni hogy ki lehet a falkában és ki nem. nem tudom mennyi idős lehetsz de szerintem lány és nagyon fiatal (csak tipp!). az írásodból az is kiderül hogy nem vagy képes határozott keménységgel bánni a kutyákkal. az hogy kétségbeesetten ordibáltál a legkevésbé sem egy alfa tulajdonsága. egy határozott gazdinak már eleve a puszta szavára abba kellett volna hagyják, de ha ez mégsem ment volna akkor azonnal szétszedte volna őket és mindenki megkapta volna a maga büntijét szükség esetén. tudod az a baj hogy hiába írtad le mi történt lehet hogy látszatra a kicsi aaz ártatlan de az is lehet hogy ő a hibás. én tudom hogy ez a csapból is folyiiik már de ennek megoldásához egy szakavatott személy segítségét ajánlanám. tehát egy kutyasuli vagy egy oktatóval való konzultációt, ugyanis mi hiába írjuk le mit csinálj ha a határozott, kemény stílust nem vagy képes átvenni, (írtad hogy rájuk szóltál de ügyet sem vetettek rád) és megeshet hogy olyan dolgok vannak a háttérben amiket mi innen nem látunk.


"Hogy előzzem,akadályozzam, állítsam meg?" - egyértelmű: kutyasuli!

2013. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami határozott azt nem kell kettőnél többször elmondani.viszont a rémült,tehetetlen szót 200 is el lehet mondani egy határozottal sem fog felérni.mi kétszer szólunk,harmadjára repül a kutya a kenel irányába.nem fogok hat kérvényt benyujtani megtébolyult sikitozasok közepette.simán felsuedtem volna és megrángattam volna majd földnrk szegeztem volna és ugy morogtam volna rá hogy a szám is habzott volna. De mivel ezt te nem merted megtenni akkor félsz a saját kutyádtól. Ha meg "nem jutott eszedbe" ezt tenni akkor nem vsgy felkészülve a kutyatartásra.


2Husky-s

2013. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazad van. Lány vagyok és fiatal tizenpár éves.

Sajnos alapjáraton is határozatlan vagyok de ha róluk van szó akk teljesen leblokkolok.Nem én szoktam kordában tartani őket, etetni sem csak néha inkább csak jutalom falatok vagy ha vmi újdonságot veszek. Inkább játszó pajtinak tekintenek ami tudom hogy nem jó, más szavára hallgatnak,pl kérek pacsit nem sok a reakció de ha a "falak vezér" akk rögtön és szivesen, kivétel néha a középső kezelhetetlen de ő "különleges" kutyuli...

Kifejezetten nem hiszem hogy a kicsi a hibás mert mikor odajött hozzám akkor lett a baj, hogy most vele foglalkozok, és mivel ő picike a nagy hajlamos túlzásba vinni a játékot mintha ugyan akkora kutyulival játszana, a középső a kis gondja miatt pedig aniti szoc. nincs határ a játék és a harapás, morgás közt, tőle félek is egy kicsit ez a legfőbb gond.

A féltékenységet kéne vhogy kezelni mert ha ő nem kezd bele nincs gond, de minden dolognak ő az értelmi szerzője.

2013. jan. 25. 18:57
 6/16 anonim ***** válasza:
A megelőzés fontosabb, mint a tűzoltás: tekintélyt kell szerezned a kutyáid szemében ahhoz, hogy egy hangos szóra, füttyre leálljanak. Ha nem megy és már egymásnak estek akkor kézzel szétkapod őket ahogy tudod és közéjük állsz, majd elhajtod őket jópár méterre.
2013. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, igen... de hogy lehet tizsteletet szerezni a kutyánál mert bármit próbálok rám se bagóznak. -.-"

Pl simogatom azt lesi mikor jön a kaja, vagy vki más és ide oda nézeget, néha tényleg figyel rám és örül hogy játszunk máskor meg otthagy mint a kutyasz..t.

Próbáltam a komoly szigorú hangot, de csak rámnézett hogy "ennek mi baja"?

Bedobni akárhova vagy leszedni akárhonnan meg nehéz lenne mert a nagyobb simán föllök néha. XD

És a közéjük állással is ez a helyzet simán nekem jön, egyszer kaptam el mikor a macsek után indult kb a hátán vitt magával /persze nem szó szerint/.

És középsőt ha elkapnám simán megharapna, mint ahogy mondtam néha elszáll és olyankor nem tud magáról, kicsit skizo, majd feleszmél és mintha semmi sem történt volna.

Ezekben a pillanatokban kissé tartok tőle.

Hogy lehetne tiszteletet szerezni így, azt tudom h rosszul csinálom de mit kéne változtatni?

És még egy kérdés miért morog ha oldalról akarom simogatni, vagy a hasához érni esetleg felemelni?


Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat!!!

Megy a Zöldkéz.

2013. jan. 25. 20:34
 8/16 anonim ***** válasza:
először is a kutyáknál olyan mint féltékenység nem létezik. az már megint egy másik helyzet hogy pl. a nagynak te vagy a "játéka" és a kicsi pedig "odapofátlankodott" a tulajdonához, tehát hozzád. az pedig egyenesen rossz hogy a saját kutyádtól félsz. ez nem helyes. nem szoktam ajánlgatni a kutyasulit de ezesetben szerintem nagyon nagyon jót tenne neked. sokan megtanulnál és azt is hogyan kezeljed a kutyákat. ha ez nem megy akkor próbáld ellesni annak a viselkedését akire hallgatnak (ez nyilván édesapukád vagy egy bátyj lehet). de ebben az esetben akkor is le kell küzdened a félelmedet mert ha mégegyszer ugyanilyen szitu alakul ki akkor megintcsak nem fogsz tudni többet csinálni a félelemből eredő sikításon kívül. és mivel félsz nem is fognak rád felnézni a kutyák sőt rosszabb esetben megeshet hogy téged is megharapnak (ez jelzés értékű, nem szokott fájni) ha valamit úgy ítélnek meg hogy nem jól csináltál. no ez nem az agresszivitás fogalmát meríti ki hanem szimplán ők mondják meg neked hogy teszem azt mit csinálhatsz. ugyanez a helyzet a kicsivel is, nyilván csak helyre tették ellenben ott azért vér folyt volna, persze azért az ilyesmi elég látványos és hangos dolog, természetes ha megijedtél. de azt kellene kiképezned magadban hogy ilyen esetben ha meg is ijedsz egy pillanatra utánna bátran cseledj. olyasmi ez amikor a tanár szétszedi a kakaskodó diákokat. határozottan odamegy és mindenkit lehűt egy jó kis büntivel. a legjobb az lenne ha a számodra antiszoc kutyával mennél el egy kutyasuliba, mert ha a segítségükkel már helyre tudod tenni a számodra ijesztő kutyát akkor a másikkal is simán menni fog a dolog. hidd el a kutyasuli segítségével olyan ügyesen fogod tudni összehozni a csapatot amilyenről álmodni se mertél. természetesen ez nem kis feladat lesz neked, legyűrni a félelmedet és határozottságra váltani de éppen ezért lesznek majd az oktatók hogy minden helyzetben ott legyenek és segítsenek neked. bár bizonyosan neked is megéri hiszen azt írtad hogy minhármat imádod. ellenkező esetben sajnos marad a külön játék. én nem javaslom hogy egyedül kísérletezz mert mint az jól kivehető félsz, és ilyenkor sajnos nem tudod úgy kivitelezni a dolgokat ahogyan mások tudják a kutyáikkal. vélhetően azokat amiket mások leírtak (hogyan tennék alaposan helyre a kutyát) te nem is mernéd megtenni. arról a fontos tényezőről se feledkezzünk meg hogy a kutya megérzi ha félsz, tehát ha valahogy mégis sikerül szétszedned őket félelemmel telve az is megeshet hogy ellened fordulnak. mindenképpen a sulit javaslom, hidd el látni fogod mekkora változást hoz majd az életetekbe és meg fogja érni a rá fordított időt és energiát.
2013. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Próbáltam a komoly szigorú hangot, de csak rámnézett hogy "ennek mi baja"?


azért csinálnak így mert amíg esetleg egy emberrel ezt el tudod hitetni addig egy kutyával korántsem ha tele vagy belül félelemmel. ilyen esetben csak rádnéz hogy mit vergődsz ott, mi bajod? meg hogy mit akar ez?


És még egy kérdés miért morog ha oldalról akarom simogatni, vagy a hasához érni esetleg felemelni?


azért mert így közli veled hogy azt te nem teheted meg, mivel úgymond csúnya szóval senki vagy a szemében "és hogy jössz te ahhoz hogy emelgessed"? ha a morgás ellenére tovább folytatnád megeshet még az is hogy odakapna figyelmeztetésül vagy jó esetben elmenne tőled.

tudod az a baj hogy nem bízik meg benned mert a félelem miatt mint már írtam nem vagy alkalmas vezető.


addíg amíg félsz nem fogsz tudni semmit elérni náluk. tudod nekem egy pitbullom van és gyönyörűen megérzi ha el akarom küldeni de magamban arra gondolok milyen cukin puncsol (ez is gyengeség ugyanúgy mint a félelem, nem vagyok határozott) akkor mint aki süket puncsol tovább. de amikor elfogy a türelmem és magamban semmi más nincsen csak az hogy márpediglen lesz szíves elfáradni, egy pillanat alatt a helyére megy.

2013. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kutya sulin én is gondolkodtam, de eljutni egy olyanban az is érdekesen nézki mivel a kutyuli mindent ugat(néha még harapna is) ami él és mozog. Mivel kicsit skizofrén, régen enyhe egyensúly problémái is voltak, még mais egy kevés.Mások is mondták már hogy elégfura egy blöki, néha mint ha tényleg 2 személyisége lenne.

Pedig ugyan itt nőtt fel mint a másik 2.

Ők azért még néha hallgatnak rám pl sikerül hozni az erélyes formát "gyere ide, fekszik!" vagy "tedd azt le"

De mikor még nem féltem és kipróbáltam azt a csodálatos kutyadoki(Cesar Milan)trükköket, sétáltatós módszert ha húz a kutya megállsz nem mozdulsz határozottan rászólsz és kicsit meglököd oldalt hogy rád figyeljen... Háát a jött kibelőle hogy ment mint a golyó mikor megáltam egyre jobban rángatott kicsit hozzáértem semmi, közelebb hajolok megfogom a buksiját hogy hahó megfordul elkezd morogni, ugatni jó hangosan és felém jönni. én arréb megyek, hirtelen feleszmél és újra elindul a kiszemelt cél felé. Egy-két ilyen mindjárt kicsinál után feladtam.

És kiskorában is megállapították hogy nem minden ok.

Nem tudom ezzel mit lehetne kezdeni?

De a másik 2től nem félek.

Bár az egyiktől valót megérzi a másik 2 is. De mikor még nem tartottam a középsőtől akk se nagyon zavartatták magukat.

És ezt az emelgetést, oldal fogdosósdit másnak se hagyja, max ha hirtelen felkapják nincs ideje felfogni a történteket és csak néz hogy "hol vagyok".

2013. jan. 25. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!