Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleszerettem egy menhelyi...

Beleszerettem egy menhelyi kutyusba mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13éves vagyok és beleszerettem egy menhelyes kutyusba, volt már kutyám tudom mit hogy kell, tudom, hogy nagy felelősség stb.

Mostanában mindent elrontok, teljesen egyedül maradtam,egész nap csak sírok. Nagyon össze vagyok törve tejesen egyedül érzem magam, úgy érzem senki sem szeret. Ezért is szeretnék egy kutyust, mert talán lenne egy barátom és elfeledtetné velem ezt az 1 hetet.

Panelban lakunk ezért a szüleim nem nagyon engednék meg, hogy legyen kutyus pedig már félre is tettem pénzt állatorvosra. Nagyon megtetszett a kiskutya, teljesen elvarázsolt nagyon ramatyul érzem magamat azért mert tudom, ha nem teszek semmit más családhoz kerül...

Megkérdezni félek mert tartok az elutasítástól, apa is tudja hogy nagyon ratyin vagyok mostanában, akár térden csúszva is könyörögnék neki.

Mit csináljak?

Bocsi, tudom hogy "gyerek invázió" van most az oldalon de muszáj volt feltennem a kérdést.(két napja fontolgatom, hogy írjam e ki)


2013. jan. 25. 18:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy nem egy hirtelen elhatározás több könyvet is olvastam már a kutya neveléséről, több éve készülök már rá.
2013. jan. 25. 18:42
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Néma gyereknek az anyja se érti a szavát:)

Szüleid nem gondolatolvasók hogy kitalálják hogy te kinéztél egy menhelyi kutyát.

Amúgy becsülöm benned hogy fiatal lány létedre nem divatkutyát szeretnél és nem szaporítót támogatnál ez már egy jó pont!

Ha úgy érzed készen állsz hogy minden reggel délután és este minimum levidd sétálni/futni/fárasztani a a kutyust hidegbe,melegbe,esőbe,hóba,fagyba az is jó jel. De ez 10-15 évre szól vagy akár többre ezt is számításba kell venned.

Ahogy azt is hogy jövőre középiskola,tanulnivalók,új barátok de a kutyus ott van attól még úgyanúgy időd kell rá szánnod.

Arra gondolnod kell hogy lehet mész egyetemre,kolesz,vagy bármilyen munka elszólíthat másik városba hogy ezt a biztonságot is tudod e biztosítani a kutyának később.(Bár nem tudom mennyi idős )

Etetés,orvosi költségek,kozmetika?,felszerelés ez is sok pénz,ivartalanítás..

Ezeket szüleid is meg fogják kérdezni ha belemennek készülj fel rá,nagy döntés egy kutya de biztos jó gazdája lennél,csak gondolni kell jövőre és a kiadásokra is.

És jó ha összeszeded magad a válaszokkal,ha leülsz a szüleiddel beszélgetni.

Sok sikert,remélem egymásra találtok a kutyussal!

2013. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de egy kutyának kiegyensúlyozott, határozott vezetőre van szüksége, nem egy síró társra. Majd ha rendbejössz lelkileg, és kicsit többet tudsz meg a kutyákról (nyugodtan lehet tudományos kutatásokat is olvasni, hasznosabb, mint az internetes kamu cikkek), akkor esetleg próbáld meg. Addig ne, mert nagy csalódás lesz a vége.
2013. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Gondoltam mindenre, szülinapra, névnapra is pénzt kérnék abból már kijönne az ivartalanítatás+más is. Én mindenről lemondanék érte...tényleg.

Kölyök kutyus és amikor ránézek egy fényképére, úr isten:'(

2013. jan. 25. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Most fog kiderülni mennyire vagy felelősségteljes. Képes vagy-e lemondani róla az érvek súlya alatt az ő érdekében, vagy pedig önös érdekeid miatt nem tágítasz.

Én is azt javaslom beszélj szüleiddel, nem kell térden csúszni előttük. Ne feledd, régen rossz ha csak egy kutya képes boldogságot adni neked.

2013. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a "csak egy kutya" kijelentéssel azért tudnék vitatkozni...


Szerintem nem ismerjük ezt a lányt, lehet, hogy csupa önzőség vezérli, de lehet, hogy a maga 13 évével így fejezi ki magát - amivel nincs semmi gond.


Nekem csak az az "1 hetet elfeledtetni" rész gyanús, de nem kell úgy tenni, mintha itt mindenki 2 kilós tökkel jött volna a világra, és olyan rátermett vezető lett volna világ életében, hogy annál különb a világon nincs.


Ne legyünk irreálisak, ma Magyarországon nem vagyunk abban a helyzetben, hogy azért lebeszéljünk egy gyereket a kutyatartásról, mert 3 mondata nem szimpatikus nekünk, az atyaúristeneknek.


Én tudom, milyen borzalmas gazda voltam.

Még most is annyi mindent nem tudok!

De tudom, hogy az a "szerelem első látásra" segített, hogy ledöntsem a saját korlátaimat, és mindent alárendeljek annak, hogy megpróbáljak jobb gazdává válni - és nem magamra figyelni.


Azt pedig szerintem elég sokan beláthatjuk, hogy egy kutya milyen jó hatással tud lenni a testi-lelki fejlődésünkre, egészségünkre.


És igen, én is kiakadok, hogy mennyi gazda van, aki csak azt hiszi, hogy szereti a kutyáját, de lássuk be, egy kölyöknek a menhelyen, gazda nélkül milliószor sz.rabb, mint egy kezdő gazdinál. (Egyébként a menhely úgyis szűri, hogy kinek adnak kutyust...)

2013. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyszüleimnél egy menhelyes kutyus van és nem sikerült elrontanunk úgyhogy szerintem vele sem lenne baj.

Apa nagyon állatbarát számtalan kutyusa volt mikor még otthon lakott. És ő is szeretne mondta nekem...

2013. jan. 25. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor mire vársz? hajrá. Üljetek le otthon beszéljétek át. Ki, mit, hogyan szeretne, és tud vállalni.
2013. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!