Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a hisztis...

Hogyan neveljem meg a hisztis kutyámat?

Figyelt kérdés
már nem bírok vele.. egy 4 éves labrador kutyám van. sok változás történt az ő életében is, hiszen többször költöztünk új helyre, többször volt hogy mikor nyaraltunk vagy hasonlók akkor kutyák között volt, stb. most kb egy éve egy helyben vagyunk, lakunk. naki is van helye, ólja, elvan. néha visszük őt is a családhoz barátokhoz ahol vannak kutyusok és játszanak. szinte mindennap elviszem fél órás, órás sétára. nincs itthon egyedül mindig, hiszen én nem dolgozom mindennap. de attól nem tudok foglkozni vele a nap 24 órájában ahogy szerintem azt ő elvárja. napközben még nincs is baj, viszont estefelé folyamatosan nyüszít, sír, de annyira hogy már idegesiti a szomszédokat is. fél mindentől, kaparja az ajtót, felugrik mindenre, stb. mit csináljak vele? olyankor volt hogy még többet játszottam vele de nem akart.. volt hogy elvittem sétálni de mindig nem tudom.. volt hogy leszidtam de nem érdekli.. és már kikészít a nyávogása.. mit tehetnék még??? ő egy kutya akivel nem lehet mindig állandóan foglalkozni.. más kutyák is elvannak az udvaron a gazdájuk nélkül. és miért ilyen?? rossz nevelést adtam neki? nem tudok még egy kutyát mellé rakni, majd idővel, most nem.. tapasztalat?? előre is nagyon megköszönöm!!!
2013. jan. 25. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

A labrador egy gazda centrikus kutya, nem is a kerti tartásra találták ki! A tenyésztése során is mindig a gazdája mellett lehetett, így ne csodálkozz, hogy nem élvezi a magányt és elhanyagolást! Az lenne az igazi megoldás, hogyha beengednéd a házba. Hidd el, nem halnál bele! Úgy tenyésztették ki ezt a fajtát, hogy a legalapvetőbb igénye a gazdája jelenléte legyen! Mennyit vagy vele naponta egyáltalán? Mert az írásod alapján úgy 1-2 órát töltesz csak el vele. Ez neki édes kevés.

A séta sem sok, főleg ha csak pórázon zajlik (erről nem írtál semmit), ezenkívül sportolni kellene vele és tanítani kellene naponta. Ez a fajta is igényli a minden napi szellemi fárasztást is.

2013. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudod bevinni a házba? és beszoktatni esetleg egy szobakennelbe? Sokat segit, ha érzi a gazda közelségét.

vagy esetleg érhette valami negativ egyik éjszaka, és ettől fél. valami oka biztosan van.

2013. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de ha beengedem akkor könnyen megfázik. hiszen este bent alszik, velünk van, de nappal meg kint. így gyorsabban megtud fázni, nem?
2013. jan. 25. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha este és éjel benn van veletk majd átmelegedve megy ki az udvarra nem fog megfázni. Ez akkor fordul elő ha ki be járkál és nem tud felmelegedni. Azt hiszem hogy nem ártana ha többet foglakoznátok vele, ez a fajta igényli a törödést, muszáj tanítani hogy agyilag is lefáradjon. Nem elég napi max 1 óra séta. Az esti séta legyen minimum 1 órás, némi tanulással összekötve, majd utánna vacsi. Hidd el sokkal nyugisabban fog aludni.
2013. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom amit a többiek írtak. Fajtájához képest nagyon keveset foglalkozol vele. Sőt, nem csak a fajtájához képest, ez eleve kevés.

Sokat kell vele mozogni, jól le kell fárasztani. Tanítsd meg apportírozni esetleg, és akkor dobálgathatsz neki. Szerintem napi 1,5 óra séta minimum kell neki.

Én a törpe uszkáromat 3 órát sétáltatom egy nap, pedig ő nem egy olyan nagy mozgásigényű kutya. Ha kevesebbet megyünk, akkor sincs gáz, jól el van úgy is. De érzem hogy ettől az időtartamtól lesz boldog és kiegyensúlyozott.

Illetve valamilyen módon gyakrabban kéne kutyák közé járni vele, ez nagyon fontos neki.

2013. jan. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!