Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy éves kan német juhászho...

Ha egy éves kan német juhászhoz hozok egy kölyök, vagy menhelyes kutyát (nyilván idősebb lesz a menhelyes), akkor hogy fogja majd fogadni a német juhászom? Mit kell tennem hogy ne legyen probléma a két kutya között?

Figyelt kérdés
Viszem majd elvileg kutyasuliba, szóval szoknia kell a kutyákat, de a saját területén mennyi az esély, hogy elfogadjon egy szuka kutyust? Én menhelyről szeretnék kutyát hozni, de ha nem akkor kölyök jön. Mit csináljak, hogy elfogadja majd a másik kutyát?
2009. szept. 1. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szukát valószínűleg egyből elfogad. Annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod az első 1-2 napban - vagy ameddig szükséges - külön tartani őket, kerítésen keresztül találkozzanak csak. Ha így nincs gond, akkor pórázzal összeengedheted őket, majd anélkül is.

Fontos, hogy szeretgesd meg a régi kutyust, mondd el neki, hogy ugyanúgy szereted, mint eddig :-))

Kölyökkel valószínűleg semmi gond nem lesz. Nekünk a kan sarplaninaink simán elfogadta a kölyökkutyákat, akár kant, akár szukát.

2009. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, akkor a menhelyre vidd ki a kutyádat, hogy ott ismerkedhessen a Tiéd az új kutyával. Budapesten erre biztosan van lehetőség, sőt, ahova én járok, ott másik kutya mellé csak úgy adják a menhelyit, ha már ott összeismerkedtek és elfogadták egymást. Az otthoni terep persze más tészta, de azért ez segítség és sok minden ki szokott derülni az ilyen találkozásokból.
2009. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szukát jó eséllyel elfogad, de előbb feltétlen ismertesd össze vele. Ha jó falkavezér vagy, olyan kutyát viszel haza, amilyet akarsz, hiszen Te döntöd el, ki jön az új falkába. Persze jobb, ha nem egyformán dominánsak, hiszen az állandó harcokhoz vezet(het).
2009. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyik előttem szóló írta:

Lehetőleg vidd ki a kutyádat a menhelyre, hogy ott össze tudjon ismerkedni a leendő társsal. Már az első pillanatban el fog válni, hogy jók lesznek-e együtt. Ha őrült morgás, vicsorgás, támadás van, valsz. másik kutyust kell nézned, de ezt a gondozó úgyis mondja.

Emellett vagy enélkül is, amikor megérkezik az új kutya, mindenképpen semleges területen ismerkedjenek össze, és együtt legyenek bevezetve a kertbe, a -most már- közös otthonba. Nagyon megbélyegzi az induló, friss kapcsolatot, ha az új kutyát egyszerűen csak beviszed a kertbe, ami addig kizárólagosan a kutyád territóriuma volt. Sülhet el jól, de nagyon rosszul is.

Onnantól kezdve pedig egyenlő bánásmód: egyenlő simi, játék, kaja, jutifali, séta. Féltékenykedés lehet az elején, meg kisebb-nagyobb dominancia harcok, de ez természetes, ezt minden kutya pár lejátssza.

2009. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) A menhelyes összeismertetés nekem is szinpatikus, hiszen a gondozók jobban képzettek mint én...:) Már tudom milyen kutyust szeretnék, remélem nem zavar be semmi... Nagyon hasznos válaszok voltak!! Meg is fogadom!! :)
2009. szept. 2. 08:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
valamelyiket ivartalaníttasd!!!
2009. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!