Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ellen mi a leghatásosabb...

Kutya ellen mi a leghatásosabb önvédelmi eszköz?

Figyelt kérdés
Felelőtlen kutyabúzák ne írjanak! Elegem van abból hogy nem lehet elmenni nyugodtan futni a város szélére mert mindig van egy gyökér aki nem képes a szakadt kutyájára vigyázni!
2013. jan. 26. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
kezed és a hangod. Ha akarsz koppints az orrára. Viszont, ha más kutyáját ütögeted, akkor az bizony be is perelhet, főleg ha ilyen "kutyab*ziról" van szó. Emeld fel a hangod és ne nézz a kutyára, nem fog megharapni. Amúgy osztom a véleményedet. Azén kutyáim sétánál nincsenek elengedve, csak kutyaparkokban.
2013. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Én is futok, bár szerencsére ritkán kerül sor necces helyzetre. Amikor előfordul, akkor igyekszem felkapni egy botot. Ez eddig elég volt (a gazdája is észbe kapott).
2013. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
85%
Nekem is ez volt a problémám. Az iskola futópályája ahova szoktam menni (oda is futva), pont úgy esik, hogy egy nagy réten kell keresztülfutni, ahol a "Ne félj, nem bánt" típusú kutyabúzák társalognak, miközbe a kutyája a fél karomat letépi. Legjobb, ha (elmúltál 18 éves) veszel egy gázspray-t és viszed a zsebedben mikor futsz. Ha nem múltál el, akkor a kabátodat magad előtt tartva tereled. Semmikép sem szabad elfutni vagy hátrálni, mert arra a kutyák vérszemet kapnak. A gazdit meg egyenesen elküldheted az anyukájába, mivel pórázon kell sétáltatni.
2013. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
De azért a bottal is vigyázni kell, itt a környéken volt már belőle csúnya eset, hogy a kutyának elfojtott agressziója volt, mert az idegbeteg gazdája kölyökkorában bottal verte... szerencsétlen papa meg fölvett egy botot, kutya agyát elborította a vörös köd, és csak az volt a szerencse, hogy az öreg be tudott ugrani a saját kapuján, mielőtt a kutya odaért... :S
2013. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
A határozott fellépés. Mert bár itt háboroghatsz, de a kutyát ez nem érdekli. :)
2013. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Bárhogy háborogsz, kutya "ellen" (bár inkább úgy fogalmaznék, hogy a saját védelmedben) a legjobb eszköz a TUDÁS. Éspedig a kutyákról megszerzett tudás, a kutyák ismerete. Enélkül bármilyen eszköz visszafelé sülhet el...
2013. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Én falun élek a kutyáimmal, a séták mindig gyomorideggel telnek, megmondom őszintén már nem is szívesen megyünk. A kapuk tárva nyitva, a kutyák ki-be. Az én kutyáim hiába vannak megnevelve, ha megy nekik egy másik, az adja alájuk a lovat... Amit nekem javasoltak. Első körben hangos kiáltás, hátha a gazda észreveszi, hogy tán valami gáz van. Másodsorban gázsprayvel járunk már évek óta sétálni. Eddig sosem kellett szerencsére használnom és nem is fogom, csak ha tényleg éles a helyzet.
2013. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a gázspray. Lehetőleg olyan, amelyik nem egy vékony sugárban lő, hanem több sugárban terít vagy permetez. Persze, oda kell figyelni a használatára, lehetőleg ne széllel szemben használd, elég kellemetlen tud lenni, ha a kutya helyett magadat locsolod vele szembe.
2013. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer 6 kutya jött nekem egy telepről kiszökve. Egyetlen szerencsém volt, hogy folyóparton voltam, biciklivel. Le a gátról, kutyák utánunk, kijöttem az útra, és ott visszafordultak. Másik esetben ugyan ott, 2 kutya, gyalog akkor felkaptam egy gereblyét, (amivel a hínárt szedik) egyiket fejbekaptam, a másikat, a kisebbet meg el tudtam ijeszteni. A nagyobb is elfutott a fejes után. Rá pár napra egy horgász megtámadtak, a helyi mezőőr lelőtt 2-t, mert pont arra volt és meghallotta, a többit elvitették. A horgász megúszta, bár kapott egy pár harapást, ott a mezőőr mentette meg az életét. Azóta ha arra megyek fő a biztonság karikás, meg csináltam egy sétalálcát, a végébe egy kihegyezett gömbvas, és ilyen szurony féle módon behajtható. Nem vagyok még 18, így a gázpisztoly nem oké, de van paprikaspraym, bár soha nem hordom, mert én 10 méterről is rosszul leszek tőle. Mint egy alkoholos filc, olyan. De ha a karikással, kicsit megbuheálva, egy 5-10 centis 4-es vaspálcát vévigfűzve a csapón fejbevágom, szerintem a komondor is meghátrál. Ha nem meg ott a sétapálca. Úgyhogy ha a karikással tudsz bánni, elég jó önvédelmi eszköz, de ha nem akkor maradj a paprikaspray-nál. Amúgy a kutyák nagy része magától a karikás csattogásától is fél. Egy kis tacskónyi kutyát meg ha elkapsz vele, bele is döglik. Fő a biztonság, szerintem olyan helyekre érdeme a rendőrséget kihívni, ahol támadás érhet. Nálunk amíg baj nem törént leszarták, miután a baj megtörtént, egy hét alatt az összes kóbor kutyát befogták. Azóta megint vannak, de nem annyi, meg ezzel az adóval, meg chipeléssel még több lett.
2013. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

Nem kell ehhez semmilyen segédeszköz, csak egy kis kutyapszichológiai ismeretek.Szembefordulsz a kutyával, kihúzod magad, nyugodt vagy, magabiztos és fenyegető, a legtöbb eb, már csupán ettől elinal, ha keményebb dió, akkor kiabálsz is hozzá, a kezeddel dobást imitálsz, dobbantasz a kutya felé. Amíg kellően meg nincs félemlítve a kutya, addig nem fordítasz hátat neki és semmi esetre sem szabad szaladni előle. Ha már megijedt és arrébb kotródott, először lassan indulj el az úti célod felé, ha követne hirtelen fordulj szembe vele és kezdd elölről a non-verbális fenyegetést. Ha már kellően eltávolodtál tőle, akkor kezdj el újra futni (mivel azt írod futás közben szoktál kutyákkal találkozni). Nekem ez eddig mindig bejött, pedig engem kutyasétáltatás közben szoktak megtámadni, ahol a velem levő kutya még nagyobb vonzerő, mint egy futó ember, mégis soha egyik sem férkőzött még a kutyámnak közelébe sem. Többször alkalmaztam már sikeresen falka ellen is és kerítésen kiugráló rottweiler ellen is.

Egy kivétel talán akad, ha saját területét őrző pásztorkutyával akadsz össze (kuvasz, kaukázusi, komondor stb.) bár erre kicsi az esély. Ha mégis megtörténne, ne fenyegetőzz, náluk az olaj a tűzre, csak állj egy helyben, mozdulatlanul. Saját területen kívül ezek a fajták sem vészesek.

2013. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!