Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme annak, hogy ennyi...

Van értelme annak, hogy ennyi különböző állatvédő szervezet van?

Figyelt kérdés
Szerintem csak szétforgácsolódik az energia, jó szándék és a pénz. Ha nekem rengeteg pénzem lenne, nem nyitnék egy 600. menhelyet, hanem egy meglévőt bővítenék, nekik ajánlanám fel segítséget. Ezzel rengeteg pénzt meg lehetne spórolni, pl marketingköltségeket.
2013. jan. 26. 12:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Most szerintem sokszor nem jut el a segítség oda, ahol tényleg szükség lenne rá. Pl. valaki tudna nagyobb mennyiségű kaját adományozni, de amelyik menhelynek felajánlja, ott pont nincs rá szükség. Ha csak egy vagy két szervezet lenne, akkor mondhatnák azt, hogy pl. a budapesti menhelyünknek nincs rá szüksége, de a diósdi menhelyünkön pont elfogyott kutyakaja.
2013. jan. 26. 13:01
 2/9 anonim ***** válasza:

Van értelme.

Egy menhely egyszerűen nem lehet akkora(pénz,hely,személyzet stb.)ami elég lenne.

Meglévő menhelyet sem bővíthet az ember végtelenségig.

Arról nem beszélve,hogy a menhelyek az ország más-más részein vannak,és nyilván praktikusabb és egyszerűbb egy kutyát helyben ellátni,mint több 100 kilométert utaztatni.

2013. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy ha van egy menhely, ahol 100 férőhely van, akkor feltétlenül 200 fősre kell bővíteni. De szerintem az ország másik végében lévő menhelyet is érdemes lenne egy már meglévő szervezet szárnyai alatt alapítani, mintha valamilyen franchise rendszer lenne.
2013. jan. 26. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk területenként, városonként csak 1-2 alapítvány működne, az úgy jó lenne. Pl. úgy megoldható lenne, ha legalább csak névileg kevesebb alapítvány lenne, több telephellyel. Így jóval kevesebb alapítványnevet kellene reklámozni, egy helyre menne a pénz, aztán szétosztanák a különböző telephelyeik között.
2013. jan. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, én is erre gondoltam. szerintem eredményesebb lenne az állatvédelem, ha nem mindenki külön próbálna boldogulni.
2013. jan. 26. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért az alapítványok nem költenek olyan nagy összegeket marketingre, az is inkább csak az adóbevallás időszakában jellemző. Persze itt nem a pesti óriásokra gondolok, hanem a vidéki menhelyekre, amik többségének nincs is egyáltalán ilyen jellegű tevékenysége hacsak nem támogatja őket a helyi média.


Amúgy nem rossz ötlet amit a kérdező felvetett, de ígyis-úgyis lennének harcok, mert minden telephelynek kell egy saját vezető, aki nyilván a saját menhelyének az érdekeit nézi, és a kapott adományt nem biztos hogy felajánlja másnak, mert előbb-utóbb neki is szüksége lesz rá. A befolyt pénzt is nehezebb megfelelően elosztani, mert minden menhelyen szükség van rá, mindenhol vannak különféle éppen futó vagy tervezett projektek, stb, szerintem ez a rendszer csak még nagyobb ellenségeskedést szülne, mint ami most van.


A mi városunkban kiválóan működik az állatvédelem, a rendőrség nagyon sokat segít, de még így is sokszor nem tud összedolgozni a két alapítvány.

2013. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyeket magánszemélyek csinálják ..nem állami szervezetek hogy központosítani lehessen öket.

Állambácsinak a gyepik felügyelete sem megy, pedig azaz ő dolga lenne.

2013. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondoltam, hogy az állam csinálja meg.
2013. jan. 27. 20:19
 9/9 anonim válasza:
Semmi. A legtöbb csinál valamit, de sajnos lehúznak egy szép kis összeget az adományokból aztán minden évben megy a siránkozás. Személyes tapasztalat, hogy a menhelyvezető bagózik, lenyúl pénzeket aztán facen siránkozik a menhelynek adományokért
2019. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!