Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bérházba szeretnék kiskutyát,...

Bérházba szeretnék kiskutyát, milyen fajtát ajánlotok? De yorki, csivava, westi kiméljenek. Esetleg örökbe fogadjak? és a kiskutyát hogy kell szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt hogy milyen fajtát választasz a te döntésed, abban nem tudok segíteni viszont a szobatisztaság az egy rémálom (nem minden kutyánál.)Lényege 2 óránként ki kell vinni 1 hét alatt tudni fogja hogy neki lent kell elvégezni az más kérdés hogy nem fogja bírni tartogatni.
2013. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Ha jót akarsz inkább tarts macskát sokkal tisztább és nincs vele annyi gond.Persze ha nem szereted öket akkor tarthatsz aranyhalat,vagy hörcsögöt.Bérházban kutyát tartani nem tul szerencsés ötlet mégha kicsi is.Ha viszont mindenáron azt akarod csakis fogadj örökbe egyet.Menj el a menhelyre és ott meglátod majd azt amelyik a legszimpatikusabb.
2013. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Örökbefogadás az jóötlet.

Unokatesóméknál van egy 4 hónapos kiskutya. Őt nem lehetett kivinni amikor nagyon kicsi volt /az oltások miatt/ és emeletes házba laknak. Ők vettek ilyen kutyapelust. /kikell teríteni és elintézi a dolgát/ Ők azt mondták, hogy nekik nem volt olyan vészes a szobatisztaságra nevelés. Illetve ők töltöttek le egy könyvet abból nézték ki, hogy szoktasák le stb. /Azt hiszem 100 kutyatrükk a neve és leír mindent, hogy hogy tanítsd meg neki/

2013. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kölyköt fogadsz örökbe nagy valószínűséggel semmi gond nem lesz a szobatisztasággal, ugyanis ösztönösen szobatiszták, kivéve ha nem kapnak lehetőséget kimenni, illetve a gazdi bentre szoktatja őket. Mentett kutyával ritkán van ilyen probléma.


Rengeteg kistestű kutyafajta létezik, valami elképzelésed csak van. A külsőségeknél sokkal fontosabb a fajta természete, mozgásigénye, aktivitása, ezért nagyon körültekintően kell választanotok ahhoz, hogy ne keserítsétek meg egymás életét. Bárilyen fajtát is választasz tudnod kell, hogy egy fajtatiszta kiskutya ára 70-80 ezer forintnál kezdődik, olcsóbban semmiképp ne vegyél, mert az szaporító és nem érdemli meg hogy pénzt kapjon. Ha nem fontos a fajta akkor javaslom a menhelyeket, fajtamentőket, kiindulási alapnak pedig: [link] tudsz méret szerint is szűrni.

2013. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem törpeuszkárom van kicsi lakásban, és nagyon jól érzi magát. Nagyon kedves, és könnyen tanítható fajta.

[link]

Javaslom hogy felnőttet fogadj örökbe, így a szobatisztasággal sem lesz gond, és a mentett kutyusok általában nagyon odaadó és hűséges társak lesznek, mert ők sajnos már tudják hogy mennyire meg kell becsülniük ha jó helyen vannak...

Ha érdekel, keresd az Uszkárokért egyesületet facebook-on.

2013. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogajd örökbe. Én a beaglet nagyon tudom ajánlani és a fajtamentőknél van egy csomó kutya.
2013. jan. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én a havaneset ajánlom :)
2013. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!De például én a spiccre gondoltam,az milyen természetű fajta?és olyan "spicces" kutyust lehet találni a menhelyen,néztem a MÁSA adatlapját(ugyanis is Miskolcon lakom)ott nincs olyan kistestű kutyus,vagy olyan vizslaszerű kutyák vannak..de vizslát nem lehet tartani bérházba...
2013. jan. 28. 15:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézz körül az ország összes menhelyen illetve vannak fajtamentők is.

pl: [link]


De egyébként vizslát lehet tartani lakásban mivel az lakás kutya.

2013. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!