Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak pórázhoz...

Hogyan szoktassak pórázhoz egy kölyökkutyát? És sétáltatáshoz? És hogyan sétáltassam, pórázon, vagy szabadon?

Figyelt kérdés

Tehát akkor mégegyszer:D:

1.Hogyan szoktassak pórázhoz, pórázon sétáláshoz egy kölyökkutyát? Ti hogy csináljátok/csináltátok?


2.És az első séták alkalmával hogyan viselkedjek, milyen helyekre vigyem a kölyköt, mekkora távolságra? Hogyan tanítsam meg szépen sétálni pórázon? Ti hogyan csináljátok/csináltátok?


3.Ha megszokta a pórázt, továbbra is inkább azzal sétáltassam, vagy inkább szabadon? Szabadönkövetésre hogyan kell megtanítani? Kutyaoviban oktatnak porázos és anélküli sétát?

És a szabadonkövetés az az, amikor szorosan a bal lábam mellett lépked a kutya és mélyen a szemembe néz, amit munkakutyásoknál látok? Mert én nem csak erre gondoltam, hanem az is szeretném, ha nem így sétálna mellettem, csak szimplán, ugyanúgy, mintha pórázzal tennénk, láb mellett, de nem görcsösen, és nem kell, hogy a szemembe nézzen? Meg lehet az első fajta szabadon követést is, meg ezt a kevésbé görcsöset is (amikor elmehet egy 5 méterre is tőlem a kutya) tanítani, úgy hogy mindegyik menjen neki? A feszesebbet azt csak azért tanítanám meg neki, hogy néha, ha kérem megcsinálja. Egyszerű parancs lenne.


Köszi a válaszokat!:)



2013. jan. 26. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
na tisztázzuk, kutyaoviban nem tanítják, csak a kutyasuliban, ott általában szabaon vannak a kutyák, legalábbis nálunk, nálunk nem volt gond a pórázzal, ráraktam simán és jött mellettem
2013. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kutyaoviban miért nem tanítják? Vagy akkor ott mitt tanítanak?
2013. jan. 26. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na ha más nem, akkor leírom én.


1. Rárakod a nyakörvet úgy, hogy semmiképp ne tudja kihúzni belőle a fejét és rajta hagyod mondjuk egy napig, míg már fel sem tűnik neki. Figyeld meg mit csinál ha rárakod a pórázt. Ha nagyon ellenkezik, hagyd rajta néhány órát, hogy abban-járjon keljen (csak legyen szem előtt).


2. Ha van kertetek ott is gyakorolhattok, mert nem vonja el a kiskutya figyelmét olyan sok dolog mint az utcán. Ha lehet használj hosszú pórázt (nem flexit), menj előre és hívd magad után a kutyát, ha kell guggolj le, hívd jutalomfalattal. Ha már megy utánad menjetek el egy csendes környékre gyakorolni. Nem a távolság a lényeg, eleinte negyed-fél óra bőven elég.


3. Ha már szépen jön pórázon a városban is, tanítsd meg neki, hogy láb mellett jöjjön. Még nem szokott rá, hogy húz, szóval egyszerűen csak visszahúzod láb mellé, visszalazítod a pórázt és jutifali. Legyen sok irányváltás, ültetés, behívás, stb. Szerintem jobb ha arra adsz parancsot hogy mehet, alapból láb melletti séta van. Szabadon csak biztonságos helyen engedd el, amikor már pórázon biztosan behívható, és kezdhetitek gyakorolni a szabadon követést.


Kutyaoviban szocializáció van, tanácsadás, engedelmesség tudtommal nincs, vagy ha foglalkoznak is sétáltatással nyilván nem szabadon követés formájában. Ha komolyabban szeretnéd képezni menjetek kutyaiskolába.

2013. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nagyon hasznos volt!:)
2013. jan. 26. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:
kutyaoviban a kölykök egymással játszanak, szocializálódnak, utána mennek kutyasuliba ha elég idősek lesznek
2013. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!