Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen sovány a kutyám?...

Miért ilyen sovány a kutyám? :'- (

Figyelt kérdés
Van egy dalmatám(2 éves) állandóan kap enni 10-15 kg tápot 1 hét alatt felzabál(szó szerint) de semmi nem látszik rajta:(Féreghajtót kapott az orvos rendszeresen jön oltani.Mi lehet a baja?Nagyon félek:''-(
2013. jan. 26. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kap? Egész nap előtte van a kaja?
2013. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Ha csak száraztápot kap akkor szerintem az lehet a baj.Egy kutya nem álhet csak száraztápon, mert az olyan mintha te csak ropit ropogtatnál.Eszed, de se energiát nem kap a szervezete tőle , se hízni nem fog.
2013. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Chappi tápot kap vagy Darlingot. Utolsó lehet,hogy ez a baj:(
2013. jan. 26. 15:48
 4/13 anonim ***** válasza:
ne csak tápot adj neki! egy kutya majdnem minden maradékot eszik. adj neki csontot vagy bármilyen húst ami marad/te eszed, attól erősödik majd. de maradék levest is önthetsz ki stb. csak ne csak tápot adj szerencsétlennek!!
2013. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy jó száraztápban is van energia, de azokat nem a szupermarketekben találod.

Mennyire volt féregtelenítve? Lehet, hogy még maradt benne féreg, ami azóta elszaporodott.

Kéne neki egy alaposabb orvosi vizsgálat, látta már orvos a soványsága miatt?

2013. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is ki kell zárni az egészségügyi problémát.

Milyen tápot eszik a kutyád? Válts valamilyen legalább középkategóriás tápra vagy bármilyen prémium minőségűre a pénztárcádtól függően. A neten megtalálod az árakat és azt is, hogy mennyi az irányadó napi adag, tehát hogy mennyi ideig elég a táp, így látni fogod, hogy az olcsóbb nem mindig olcsóbb, főleg ha 15 kilót kell adni egy héten és mégis sovány. Ezek a tápok teljes értékűek, tehát semmilyen kiegészítésre nincs a kutyának szüksége és semmiképp nem minősülnek "ropinak" ahogy fentebb írta valaki.

2013. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy Chappy-t eszik... adjatok be neki még egy adag féreghajtót, 10 nap múlva ismételjétek meg és váltsatok tápot. A Brit premium jó minőségű és a kategória talán legkedvezőbb árú terméke.
2013. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Chappy, Darling, Pedigree - ezek a tápok legalja, húst elvétve láttak.

Válts tápot (min. Brit Prémium v Josera, de vannak ennél sokkal jobbak is), vagy főzz neki, v BARF étrend.

Igazából ezenél a tápoknál bármi jobb.

2013. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy minimum 25% fehérje kell egy tápba, hogy a kutya ne legyen tőle csont sovány. Az ilyen gagyi tápokat el kell felejteni. Főleg dalmatánál akik meglehetősen érzékenyek az ilyesmire.

Jó tápon élhet nyugodtan a kutya, majd én mielőtt BARF-ozni kezdtem majd 10 évig etettem kizárólag táppal kiegészítések nélkül.

Az extrém soványság viszont mástól is lehet, nálam két kannak is pajzsmirigy problémái voltak és ezért nem híztak.

2013. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A táp nem ropi! teljes értékű étel (a normális táp persze) kutyák millió élnek kizárólag tápon. Táptól is hízhat és fogyhat a kutya. Én se etetek táppal igaz más okokból de a táp lehet nyugodtan teljes értékű étel.
2013. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!